Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Kamil29

zegarek na urodziny do 5k zł

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry nazywam się Kamil. Chciałbym was prosić o pomoc w kilku kwestiach.

Niedługo będę miał 30 urodziny i pierwszą myślą na prezent był zegarek najlepiej dość uniwersalny do 5k ,żeby był perełką w mojej skromnej ''kolekcji''. Do tej pory posiadam 3 kwarce certina ds podium, zwkly klasyczny citizen solar i roamer ceraline. Teraz zastawiam się nad zegarkiem automatycznym problemem jest to,że pracuje siedząco i to ,że nigdy nie posiadałem zegarka automatycznego czy w takim wypadku byłby sens kupna automata biorąc pod uwage siedzący tryb zycia? i druga sprawa czy nie szkoda kasy na kupno kwarca do 5k? Pierwsza moja myśl to Tag Heuer forumula 1. Czy w takim wypadku konieczny byłby rotomat? zapraszam do dyskusji i sugestii. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość HaveFun

Kupuj zegarek taki jaki chcesz/jaki się podoba/na jaki cię stać :). Kwarc za 5k czemu nie. Fajny uniwersalny automat to SINN556.

 

https://youtu.be/m-zB-8skT-M

 

Jeśli nie chcesz automatu to może jakiś manual?

 

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli siedzisz za biurkiem i w domu też nosisz zegarek to spokojnie się nakręci na noc.

jak to ma być pierwszy automat może warto zastanowić się nad jakimś ze wskaźnikiem rezerwy chodu? w tym budżecie znajdzie się jakieś Seiko czy Orient Star.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja na przekor zaproponuje manual :)

 

Najpierw tradycyjnie ponad budzet - wariant bardziej elegancki:

 

Nomos Orion 35 mm

https://www.chrono24.de/nomos/orion---neu--id14018634.htm

 

Nomos Orion 38 mm

https://www.chrono24.de/nomos/glashutte-orion--id12598805.htm

 

I cos bardziej na luzie oraz o zgrozo w budzecie :)

 

Nomos Club 36 mm

https://www.chrono24.de/nomos/glashutte-club--id14912242.htm

 

Nomos Club Campus 38 mm

https://www.chrono24.de/nomos/nomos-glashutte-mens-736-club-38-campus-night-watch--id12680312.htm

https://www.chrono24.de/nomos/glashutte-club-735--id11083368.htm

 

 

To swietne, nietuzinkowe i bardzo dobrze wykonane zegarki. Plus naciag manualny - siedzaca praca nie ma znaczenia.

 

Powodzenia w poszukiwaniach :)

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paradoksalnie około 5k kręci się kwarcowa Omega Seamaster 300 pro. Oczywiście używana. Trzeba poszukać.

Ale wtedy masz BONDA! i to klasycznego.

 

albo

 

Eterna Kontiki Four Hands - kolor do wyboru. Też używka.

 

I nie bój się automatu. Pracuję za biurkiem i jakoś działają.

I zawsze za 200 zł możesz dokupić rotomat. Nie musi być szpanerski.

 

Sprawdź sobie też ofertę marki Stowa. W Twoim budżecie są nowe zegarki.

 

A ja osobiście cały czas mam oko zawieszone na ofercie Christopher Ward. Tu też stać Cię na nowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajne propozycje trzeba przyznać. Podoba mi się rownież Longines-hydroconquest. A co jeśli automat będzie leżał w szafie nieużywany lub używany dajmy na to raz na tydzień czy nie będzie mu to szkodziło? i czy naciąg manualny i kręcenie dość częste nie prowadzi do jakichkolwiek uszkodzeń? może pytania dość banalne ale dla mnie amatora dość ważne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego radzę - kup rotomat. Będzie Ci kręcił automatem.

 

Naciągu manualnego nie zepsujesz regularnym nakręcaniem. Wręcz przeciwnie. Nakręcaj raz na dobę. On to lubi.

Chyba, że kupisz Panerai. Po to ma 8 dni rezerwy, żeby nakręcać raz na tydzień.

 

Automat nie powinien leżeć nieużywany. Co kilka dni powinien popracować. Żeby mu się smar nie zasklepił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno zwróciłbym uwagę na Warda, kupiłem niebieskiego C65 manuala i jest to jeden z moich ulubionych zegarków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo wpadł mi w oko ostatnio Epos 3442 to zaproponuję:

 

 

Jeśli chodzi o rotomat to moim zdaniem go nie potrzebujesz, nawet jak nie będziesz nosił na co dzień zegarka automatycznego to wystarczy, że poruszasz nim chwilę ustawisz i na rękę. Tydzień czy dwa leżakowania mu nie zaszkodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli siedzisz za biurkiem i w domu też nosisz zegarek to spokojnie się nakręci na noc.

jak to ma być pierwszy automat może warto zastanowić się nad jakimś ze wskaźnikiem rezerwy chodu? w tym budżecie znajdzie się jakieś Seiko czy Orient Star.

Ja siedzę bardzo dużo za biurkiem, w domu nigdy nie noszę zagarka i automat zawsze mam naładowany do pełna. Na co dzień nosze głównie Orient Star ze wskaźnikiem rezerwy chodu i wracając do domu wskazówkę rezerwy zawsze mam już na full. W ciągu dnia pracy spokojnie się nakręci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja siedzę bardzo dużo za biurkiem, w domu nigdy nie noszę zagarka i automat zawsze mam naładowany do pełna. Na co dzień nosze głównie Orient Star ze wskaźnikiem rezerwy chodu i wracając do domu wskazówkę rezerwy zawsze mam już na full. W ciągu dnia pracy spokojnie się nakręci.

 

wszystko zależy od konkretnego zegarka. akurat OS szybko się nakręcają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.