Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
msz38

Zegarki hybrydowe Kronaby (recenzja)

Rekomendowane odpowiedzi

To będzie recenzja Kronaby, ale równie dobrze może być zbiorczy wątek o zegarkach hybrydowych.

Zacznijmy od tego że jestem dość nietypowym przedstawicielem zegarkomaniactwa, bo zawsze byłem fanem zegarków kwarcowych. 

Po prostu uważałem, że są generalnie dokładniejsze. Nie wdając sie w dyskusję czy faktycznie są, przyznaje że zawsze byłem zafascynowany superdokładnym pomiarem czasu jaki dawały zegarki połączone falami radiowymi, albo internetem. 
A więc w grę wchodziły przede wszystkim różne modele Casio.

Od jakiegoś czasu szukałem zegarka, który byłby dokładny, a jednocześnie miał funkcjonalność liczenia kroków (kupowanie kolejnych fitbit zipów które albo sie gubiły albo psuły już mi się znudziło).
Rozważałem nawet smartwatche, ale ich przeważnie dość żałosna jakość wykonania, jeszcze bardziej żałosna estetyka, oraz konieczność martwienia się o codzienne ładowanie sprawiły że szybko odpuściłem temat. Zresztą zdaje się że po 2 latach codziennego ładowania taki zegarek nadaje sie do wyrzucenia, a ja nie należę do osób które kupują każdy kolejny model co roku. 

Pozostały na placu boju zegarki hybrydowe, i tutaj rzuciła mi się w oczy oferta Kronaby i od razu zalety ww:

- długi czas działania na wymiennej baterii

- są bardzo ładne

- mają szafirowe szkła, co dla mnie jest również czynnikiem decydującym. 
Wytypowałem 3 sztuki:

Apex 41 mm 

sekel-41mm.jpg.9369a18a89c6b4db3aac9423fdbaf4be.jpg

Apex 38 mm

1225885337_s2749-1-1(1).thumb.jpg.1be2c4a5e8778494e9bd6425a72f87a8.jpg

i Nord 38mm 

nord-38mm.jpg.bd95cdb24d36a1fcb83ee6b65480d389.jpg

 

Wszystkie modele są ze stali 316L i mają szafirowe szkła. 

Po 3 dniach odesłałem dwa pierwsze. 
Apex 41 mm okazał się za duży, (nie cierpię dużych zegarków) a poza tym taki trochę "zwykły", taki trochę "codzienny"
Do tego jako jedyny miał płaskie szkiełko szafirowe, co przekłada się przy ciemnej tarczy na jednak spore refleksy na szkiełku.

Pozostałe modele mają szkiełka podwójnie wygięte i pokryte powłóką AR. I to faktycznie robi różnice. 
Szkła w tych dwóch były dużo lepsze. 

Najtrudniejszy wybór był między dwoma modelami 38 mm. 

Z jednej strony jestem przyzwyczajony do ciemnych tarcz, więc chętniej wybrałbym ciemny model. 

Niestety miał jedną dyskwalifikującą wadę: pod pewnymi kątami srebrne gładkie wskazówki stawały się prawie niewidoczne. 

apex38.thumb.jpg.ff3a84c5101fe84c92a3ddb5882debd8.jpg

 

A to niestety dla mnie jest wada poważna. 

Pozostał na placu boju Nord 38 mm.  Cena ok 1000 PLN. 

I tutaj przechodzimy do właściwej "recenzji"

Wygląd

Zegarek jest typowym przykładem szwedzkiego designu i moim zdaniem bardzo nawiązuje do bauhausowskich projektów Maxa Billa. Bardzo udanie nawiązuje. Jest bardzo klasyczny, ale to nie typowy garniturowiec, bo zachowuje akcenty zegarka uniwersalnego: spora grubość i widoczne 3 przyciski. 

Jest to projekt czysty, bardzo estetyczny, ale jednocześnie nie 100% formalny. 

Wykonanie: 

Materiały są wyśmienite. Jak już wspomniałem: doskonałe szkło, i dobra stal 316L. Po 3 tygodniach nie jestem w stanie dostrzec najmniejszej rysy na polerowanym fragmencie koperty. Do tego dobra, gruba skóra na pasku. 

Samo wykonanie jest bardzo dobre z małym minusem. Spasowanie doskonałe. Ale niestety mam wrażenie że nie do końca wskazówki trafiają. Można to regulować kalibracją, i ta nieprecyzyjność jest ostatecznie minimalna, ale jednak  to nie jest tak 100% precyzyjne  jak w wyższych modelach Casio. 

 

Użytkowanie

Użytkowo zegarek jest bez zarzutu. Nosi się bardzo wygodnie, (oczywiście po ułożeniu paska), nie jest ciężki, a jednocześnie ma się poczucie że to konstrukcja solidna z dobrych materiałów. Całość z paskiem 61 gram, czyli optymalnie.  Czytelność jest na bardzo dobrym poziomie. 

Wskazówki są widoczne przy dość niskim poziomie oświetlenia. Nie ma lumi. Szkoda. 

Jeszcze jedna drobna wada. Późni się 3 sekundy. Zawsze. I to jest nie do wykoregowania. To wkurza :)


Elektronika i smart funkcje 

Mierzenie kroków jest na bardzo przyzwoitym poziomie, tzn nie przesadza z naliczaniem jak się jedzie samochodem, jak niektóre opaski, w domu liczy kroki dość sprawnie, choć nieidealnie. Powiedziałbym że w porównaniu do Fitbita i różnych opasek które testowałem to dałbym mocne 4 .A więc główna funkcjonalność smart, która dla mnie miała znaczenie, zrealizowana jest bardzo poprawnie. 

Inne fukcje smart są dość ograniczone, ale to dobrze. Zupełnie mi na nich nie zależało. Połączenie bluetooth trzyma dobrze. Tylko apkę trzeba dodać do wyjątków w sekcji baterii. 
Jak macie jakieś pytania odnośnie funkcjonalności smart , to piszcie w komentarzu. 

 

Podsumowanie
Ogólnie podsumowując: zegarek sprawia wrażenie czegoś niesłychanie "klasowego", wręcz specjalnego, mimo prostoty. Nowoczesny uniwersalny minimalizm, sam projekt tarczy wręcz mnie urzeka. Delikatnie narysowane cyfry, żadnych zbędnych "wodotrysków", do tego wykończenie wokół polerowaną stalą i szkłem wysokiej jakości. 

Do tego sprawnie liczy kroki. 

Jestem bardziej niż zadowolony. 


 

IMG_20200422_140547.jpg

IMG_20200422_140542 (1).jpg

IMG_20200422_140515.jpg

 

 

Tutaj link do filmu z recenzją po niemiecku:

 

A tutaj parę zdjęć zdecydowanie lepszych niż moje :D

http://www.aleksjj.com/2017/05/28/lookbook-summer-feeling-featuring-kronaby-nord/

Edytowane przez msz38

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem recenzje. Zwraca uwagę na  istotne elementy zegarka. Teraz czekam na swojego Kronaby. A czy oceniany w recenzji hybrydowy czasomierz służy nadal dobrze czy też pojawiły się nowe uwagi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dla innych szukających informacji. 

Mam Sekela i Norda, oba 41mm.

 

Rewelacja

spacer.png

 

W Nord wskazowki zmieniają kolor w zależności od światła i otoczenia, jakie się w nich odbija

 

spacer.pngspacer.pngspacer.png

spacer.png

 

 

I Sekel

 

spacer.png

 Dla porównania z białą koszulą 

spacer.png

 

Polecam każdemu. 

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
W dniu 29.09.2022 o 14:17, CebulaNet napisał(-a):

@msz38 @Petru23 Wymienialiście już baterie w tych zegarkach? Faktycznie wytrzymuje te deklarowane 2 lata?

Po dłuższym czasie użytkowania powiem, że może i da radę jak mamy mało powiadomień i wibracje na niskim poziomie. Inaczej może zajechać i w rok baterie. Ja wymieniałem raz w Nord ale po ok pół roku, musiał być leżak jakiś. Sekel wciąż trzyma i nie ma komunikatu o wymianie. 

Koszt wymiany to jakieś 35zl z robocizna (w galerii Handlowej). Od momentu pojawienia się info o słabej baterii mamy jakiś tydzień na jej wymianę, zanim zegarek padnie.

 

Ja mam podpiętego what's up firmowego i z grupy szkolnej i wali mi po naście ale i dziesiat powiadomień ma dzień. Do tego połączenia firmowe i prywatne. Nie wiem co to kwestia baterii. Nie myślę o tym, to nie problem i żaden koszt.

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.