Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
lukash85

Citizen BM7470-17L spóźnia się...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Kupiłem ostatnio nowego Citizena BM7470-17L. Wygląda lepiej niż na zdjęciach. Spodziewałem się, że będzie miał jakąś rezerwę w bateriach i faktycznie chodził po wyjęciu z pudełka. Ustawiłem od razu aktualny czas i tu pojawił się problem - wskazówka sekundnika haczyła, z reguły na godzinie dwunastej i przez to zegarek wyraźnie spóźniał. Położyłem go pod lampką i z czasem zaczął chodzić normalnie, ale niezbyt długo. Zgodnie z instrukcją powinien sygnalizować niski poziom baterii przeskokami co 2 sekundy, ale tego efektu NIGDY nie było. Wziąłem się za ładowanie - na parapecie, na słońcu, na ręku przy odsłoniętym rękawie itd.

Udało się problem zminimalizować i teraz mam opóźnienie ok. 60 sekund po upływie doby od ostatniej synchronizacji z zegarem atomowym.

To mój pierwszy eco drive i nie wiem czy one są takie kapryśne i mam go ładować przez tydzień zanim zacznie normalnie pracować? Wg instrukcji bateria powinna się stosunkowo szybko naładować do pełna... Chyba zaliczy zwrot na gwarancji...

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niski poziom naładowania akumulatora nie jest przyczyną tak niedokładnego chodu.

Dla pewności zostaw go na słońcu na kilka godzin i ustaw raz jeszcze.

Jeżeli spóźnienie się pojawi, to zwracaj do sprzedawcy, bo coś jest nie tak.


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawiłem ponownie czas i jeszcze raz solidnie zacząłem go "opalać" ;). W efekcie, od majówki do teraz, straciłem jakieś 11 sekund, ale od dłuższego czasu ten wynik się nie pogarsza.

Czytałem gdzieś na zachodnim forum, że te zegarki czasem tak mają, że wymagają znacznie dłuższego ładowania niż przewiduje to instrukcja i później działają normalnie.

 

Oby było tak w moim przypadku, bo zegarek bardzo mi leży ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie trzymam kciuki, by się więcej nie ociągał :)

Pamiętaj o regularnym ładowaniu. Przeładować się nie da, bo mechanizmy te posiadają zabezpieczenia.


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.