Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
QuadrifoglioVerde

ZAPISY na MANOMETR 01/02 oraz RETROSPORT czyli forumowy zegarek jednowskazówkowy

Rekomendowane odpowiedzi

23 minuty temu, QuadrifoglioVerde napisał(-a):

 

Pacan zapłacił jak za normalny zegarek a dostał wybrakowany! On łamie konwenanse :P Nie potrafią sobie ludzie wyobrazić odczytu godziny a naprawdę to kwestia przyzwyczajenia, jak ktoś z nim trochę pobędzie to jest w stanie odczytywać czas z większą precyzją niż 5-minutowa podziałka.

Nie przejmujcie się mój ojciec go zobaczył stwierdził " ktoś takie cudaki kupuje" ? Co ja mam tłumaczyć 🙂

U mnie dokładność odczytu wychodzi ok 2-3 min., ale trochę dłużej trzeba popatrzeć, co akurat lubię 😀

Z odczytem godziny jest trochę jak z zegarkiem 24h, albo trzeba dłużej popatrzeć, albo nosić jeden zegarek.

Edytowane przez sanik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, sanik napisał(-a):

U mnie dokładność odczytu wychodzi ok 2-3 sek., ale trochę dłużej trzeba popatrzeć, co akurat lubię 😀

Z odczytem godziny jest trochę jak z zegarkiem 24h, albo trzeba dłużej popatrzeć, albo nosić jeden zegarek.

2-3 sekundy? 😮 Mnie tak powtarzalnie, to do 2 minut się udaje.


Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Jogi napisał(-a):

2-3 sekundy? 😮 Mnie tak powtarzalnie, to do 2 minut się udaje.

Minuty oczywiście 🤭😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, mam i ja :)

Pierwsze wrażenie - bardzo, ale to bardzo pozytywne. Powiem wręcz brutalnie - fotki które tu umieszczamy robią mu trochę krzywdę, bo na żywo prezentuje się znacznie, znacznie lepiej! :)

Naprawdę dawno nie miałem zegarka który tworzyłby taką fajną całość. Szczotkowana koperta z którą doskonale współgra szczotkowana klamerka. Dopasowanie paska do tarczy. Bomba!

 

Z plusów:

- wykonanie, poziom dbałości o szczegóły - po prostu mając go w ręku, 'czuć' jakość :)

- piękne niebiesko - fioletowe odbłyski :) Robi wrażenie przy słoneczku i obiektywie. To mój drugi zegarek który tak fajnie błyska ARem i oba są od VC :) 

- Świetne spasowanie i projekt koronki - chodzi leciutko, ustawianie zegarka w punk to czysta przyjemność - a do tego to wcięcie na klucz imbusowy! Bomba :) Muszę wykopać suwmiarkę i sprawdzić rozmiar imbusa 🤣

- Bardzo dobry rozmiar. Na moim 18cm nadgarstku leży perfect

- Jakość paska. Duży kudos do pana Marcina :) Jak na problemy paskowe których doświadczałeś, jest super. Ba! Jakościowo śmiem twierdzić że jest lepszy tych które dostawałem do Certiny czy Tissota :) Bardzo szybko dobrze się układa na łapie, jest miękki. Planowałem NATO, ale mam wrażenie że za jakiś czas - ten mi bardzo podlazł.

 

Minus znalazłem (na siłę trochę...) jeden:

- Ta Miyota jest cholernie cicha! Trzeba naprawdę mocno się skupić żeby go usłyszeć. Szkoda że nie klika jak Unitas 😉 Ale tak jak mówię - to mocno naciągane jest :P

 

Kolego @QuadrifoglioVerde - duże podziękowania i chylę czoło. Bardzo fajny i unikalny zegarek który mam wrażenie dość długo nie zejdzie z mojej ręki 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pokazałem Wasze zdjęcia narzeczonej, odczytała godzinę bezbłędnie, jedna wskazówka jej nie zdziwiła. zrozum kobiety...🤷‍♂️


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, krondar napisał(-a):

No dobra, mam i ja :)

Pierwsze wrażenie - bardzo, ale to bardzo pozytywne. Powiem wręcz brutalnie - fotki które tu umieszczamy robią mu trochę krzywdę, bo na żywo prezentuje się znacznie, znacznie lepiej! :)

Naprawdę dawno nie miałem zegarka który tworzyłby taką fajną całość. Szczotkowana koperta z którą doskonale współgra szczotkowana klamerka. Dopasowanie paska do tarczy. Bomba!

 

Z plusów:

- wykonanie, poziom dbałości o szczegóły - po prostu mając go w ręku, 'czuć' jakość :)

- piękne niebiesko - fioletowe odbłyski :) Robi wrażenie przy słoneczku i obiektywie. To mój drugi zegarek który tak fajnie błyska ARem i oba są od VC :) 

- Świetne spasowanie i projekt koronki - chodzi leciutko, ustawianie zegarka w punk to czysta przyjemność - a do tego to wcięcie na klucz imbusowy! Bomba :) Muszę wykopać suwmiarkę i sprawdzić rozmiar imbusa 🤣

- Bardzo dobry rozmiar. Na moim 18cm nadgarstku leży perfect

- Jakość paska. Duży kudos do pana Marcina :) Jak na problemy paskowe których doświadczałeś, jest super. Ba! Jakościowo śmiem twierdzić że jest lepszy tych które dostawałem do Certiny czy Tissota :) Bardzo szybko dobrze się układa na łapie, jest miękki. Planowałem NATO, ale mam wrażenie że za jakiś czas - ten mi bardzo podlazł.

 

Minus znalazłem (na siłę trochę...) jeden:

- Ta Miyota jest cholernie cicha! Trzeba naprawdę mocno się skupić żeby go usłyszeć. Szkoda że nie klika jak Unitas 😉 Ale tak jak mówię - to mocno naciągane jest :P

 

Kolego @QuadrifoglioVerde - duże podziękowania i chylę czoło. Bardzo fajny i unikalny zegarek który mam wrażenie dość długo nie zejdzie z mojej ręki 🙂

Miyota cicho pracuje, ale wzamian nakręca się głośno 😜

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można jeszcze ? 😁

 

Znaczy Manometr 02  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Marak napisał(-a):

Można jeszcze ? 😁

 

Znaczy Manometr 02  

 

Zamawiać? Można ale chyba już bez kuponu rabatowego. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dotarl!

Jakosc wykonania, wszystko w porzadku-nie ma sie do czego przyczepic.

Srednica koperty na reku wydaje sie byc sporo mniejsza(na codzien nosze 39-40. Spowodowane jest to pewnie troszkie grubsza luneta niz w przypadku garniturowcow i gruboscia. Spokojnie moglby byc 41-42mm.

Praca mechanizmu faktycznie jest cichutka.

AR+matowa tarcza "robi robote", a docenie bardziej w sloneczny dzien.

Pasek extra-mimo slusznej grubosci, dosyc szybo ulozyl sie na reku.

GENERALNIE zegareczek jest super i ma u mnie dozywocie!!!

ozdrdawiam

20210325_174323.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, Nocny Jastrząb napisał(-a):

 

Zamawiać? Można ale chyba już bez kuponu rabatowego. 

😥

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zdziwię się, jak cały nakład rozejdzie się bez rabatów...


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, tarant napisał(-a):

Nie zdziwię się, jak cały nakład rozejdzie się bez rabatów...

 

Zostala 1/5 nakladu wiec calkiem mozliwe.

Mysle ze jeszcze z 2 tygodnie i bedzie po temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, QuadrifoglioVerde napisał(-a):

 

Zostala 1/5 nakladu wiec calkiem mozliwe.

Mysle ze jeszcze z 2 tygodnie i bedzie po temacie.

Ee, to ładnie idzie. Gratuluję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ładnie schodzi 👍 wziąłem kremowego ale po zdjęciach to i na czarnego do kompletu mam ochotę a tutaj czas na zastanawianie się skurczył. Prośba do Marcina jeśli można to jak zostanie 10 sztuk daj znać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rewelka! Bałem się, że to będzie model dla nielicznych ale szykuje się kolejna legenda ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Ralf58 napisał(-a):

Rewelka! Bałem się, że to będzie model dla nielicznych ale szykuje się kolejna legenda ;)

Tego samego chyba się też guru VC obawiał 😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak zejdzie cały nakład . . . .  . . to czas na "worldtimer watch" 😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze są niezbadane dla vc sektory :)

QuadrifoglioVerde zapowiadał na ten rok chrono na automacie natomiast patrząc ile jest już zaprojektowanych zegarków, które czekają na realizację, może być z tym ciężko.

Ja chetnie bym zobaczył wariacje vc nt faz księżyca, ale coś więcej niż mała komplikacja, bardziej na wzór eposa 3440 czy krzyśka.

Edytowane przez Ralf58

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ten rok plany są zapełnione. Pamiętajcie o nowych Formmeisterach i Architektach do których właśnie klepnąłem bransoletę. Bransoleta będzie robiona na zamówienie bo w katalogach takich kińćik nie ma. Było trochę komplikacji jak zrobić pół-ogniwo no ale jakoś się udało. Nie wrzucam bo na razie nie ma co. Ale złożony prototyp nowego zmniejszonego formmeistera to kwestia 2-3 tygodni. Robią się także tarcze i wskazówki do Chronohistorii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy to ja zadam pytanie:

czy trafil ktos moze w Manometrze 01 numer 078? i bylby chetny na zamiane?

20210327_135935.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smutna wiadomość, tabelka znika ☹️

IMG_20210331_073341.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O kurczę niedobrze. Wstyd się przyznać ale ja jeszcze noszę z folijką.
@sanik moze trafiłeś fejka, nie był na olx?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam czy nie warto tego chlapnąć jakimś lakierem bezbarwnym, żeby zabezpieczyć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.