Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
QuadrifoglioVerde

ZAPISY na MANOMETR 01/02 oraz RETROSPORT czyli forumowy zegarek jednowskazówkowy

Rekomendowane odpowiedzi

jak komus jeszcze cus odpadnie niech da znac. Mysle ze to po prostu igła wrzucona na stogu siana i kolega trafil na wykonczony olejem. W sumie taki klimat steampunkowy zyskal teraz 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, sanik napisał(-a):

No to u mnie złażą.

Sprzedało się ponad 150 szt., nikt nic nie pisze o tym, więc może mnie się trafił taki biały kruk 😜

 

Zmartwię kolegę, nie jesteś sam więc raczej nie biały kruk ;)

W zeszły weekend zarzuciłem go na nato, bo wybierałem się do lasu i nie chciałem skórzanego paska wymęczyć potem 😉

Jakież było moje zdziwienie gdy po weekendzie zauważyłem takowy obraz:

20210403_231736.thumb.jpg.2d40bd7d4bab5b9fa41931f87f14b782.jpg

Proponuję zwrócić uwagę napisy Mechanizm, Szczelność i Nr. Obudowy. Te fragmenty wystawały poza nato i były narażone na mój pot :)

 

 

2 godziny temu, QuadrifoglioVerde napisał(-a):

jak komus jeszcze cus odpadnie niech da znac. Mysle ze to po prostu igła wrzucona na stogu siana i kolega trafil na wykonczony olejem. W sumie taki klimat steampunkowy zyskal teraz 😉

 

No to daję znać 😉

 

 

Mam wrażenie że to może być najzwyczajniej w świecie wpływ potu. Idą cieplejsze dni, będę śmigał na rowerze, to zobaczymy czy reszta zniknie 😉 Ale wyciera się w dość szczególny sposób przyznaję.

@sanik, a może my mamy zamiast potu czysty kwas jak Alien ? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale w czym jest problem? Bo samo trawienie/wypalenie pozostaje? Schodzi natomiast jakaś farbka/barwnik, którym wypełniono zagłębienia?

Oczywiście zapomniałem zdjąć i nosiłem zegarki z folijkami na dekielkach;).


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, tarant napisał(-a):

Ale w czym jest problem? Bo samo trawienie/wypalenie pozostaje? Schodzi natomiast jakaś farbka/barwnik, którym wypełniono zagłębienia?

Oczywiście zapomniałem zdjąć i nosiłem zegarki z folijkami na dekielkach;).

 

Tak mi się właśnie wydaje - znika wypełnienie. IMHO nie jest to coś o co warto kruszyć kopie, przyjdzie lato, człowiek się solidnie spoci to zejdzie do reszty 😉

Edytowane przez krondar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki troche offtop ale chyba bedzie mi wybaczone...

 

Zdrowych i spokojnych Swiat dla wszystkich Panstwa i Waszych Bliskich!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, krondar napisał(-a):

 

Tak mi się właśnie wydaje - znika wypełnienie. IMHO nie jest to coś o co warto kruszyć kopie, przyjdzie lato, człowiek się solidnie spoci to zejdzie do reszty 😉

 

czysciles to szczoteczką ? to jest dziwne bardzo, skoro miales pasek nato to koperta wlasciwie nie dotykala bezposrednio nadgarstka ( przedzielał ją pasek ) jesli cos mialoby sie zetrzec to raczej w miejscu paska niz na powierzchni poza paskiem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra ja juz wszystko wiem chyba.

Dekle zostaly wykonane techniką xv wieczną zwaną akwafortą. Wytrawione i wypelnione czyms na ksztalt tuszu.

Ręce mi opadly. Najgorsze jest to ze takie oszustwo dostawcy na pierwszy rzut oka jest nie do odkrycia bo laser czarny wyglada identycznie. Cóż, beda wyprodukowane nowe dekle tyle że tabela nie moglaby byc juz prosto wiec trzeba zmienic grafike na deklach. Spróbujemy tą tabele zrobic w formie po okręgu. Kto bedzie chcial to listem dostanie nowy alternatywny dekielek z trwałym grawerem. Na razie sprzedaz tego co zostalo musi zostac wstrzymana.

Edytowane przez QuadrifoglioVerde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to grubo ktoś pojechał. Taka trochę pisanka 🙂

Kiedy można się spodziewać tych poprawionych dekli? Bo domyślam się, że to nie będzie szybka akcja. I jak będzie się zgłaszać chęć otrzymania tego nowego dekla?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, QuadrifoglioVerde napisał(-a):

dobra ja juz wszystko wiem chyba.

Dekle zostaly wykonane techniką xv wieczną zwaną akwafortą. Wytrawione i wypelnione czyms na ksztalt tuszu.

Ręce mi opadly. Najgorsze jest to ze takie oszustwo dostawcy na pierwszy rzut oka jest nie do odkrycia bo laser czarny wyglada identycznie. Cóż, beda wyprodukowane nowe dekle tyle że tabela nie moglaby byc juz prosto wiec trzeba zmienic grafike na deklach. Spróbujemy tą tabele zrobic w formie po okręgu. Kto bedzie chcial to listem dostanie nowy alternatywny dekielek z trwałym grawerem. Na razie sprzedaz tego co zostalo musi zostac wstrzymana.

Jak dla mnie tabela nie musi być prosto. Wolałbym chyba zostawić ją w takiej formie, w jakiej jest, zamiast wpisywania w okrąg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podam na dniach czas wykonania. Retrosporty otrzymają już nowe dekle. Przy okazji poprawimy jakość wykonania otworów na klucz bo te także wzbudzają wątpliwość. Były wykonywane stampingiem zamiast cnc. W nowych będa cnc, równiutkie. Zegarki które dotarły można oczywiście bez problemu uzytkować. Do wysyłki nowego dekla zawsze będę potrzebował zdjęcia Waszego dekla oraz obok sfotografowanej karteczki z waszymi danymi. Nie prowadziliśmy ewidencji kto jaki numer dekla dostał więc musimy Wysłać poprawne zamienniki. Ale cała akcja jeszcze nie teraz. Musimy zaprojektować grafikę nowych dekli itd. Chińczyk zawsze zadba abym nawet na święta się nie nudził.

2 minuty temu, RysiekOchodzki napisał(-a):

Jak dla mnie tabela nie musi być prosto. Wolałbym chyba zostawić ją w takiej formie, w jakiej jest, zamiast wpisywania w okrąg.

 

Dla jednych nie ma znaczenia dla innych ma. No i co w tej sytuacji ? Jeden woli takie inny takie ? Ja muszę zrobić jeden wzór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, QuadrifoglioVerde napisał(-a):

podam na dniach czas wykonania. Retrosporty otrzymają już nowe dekle. Przy okazji poprawimy jakość wykonania otworów na klucz bo te także wzbudzają wątpliwość. Były wykonywane stampingiem zamiast cnc. W nowych będa cnc, równiutkie. Zegarki które dotarły można oczywiście bez problemu uzytkować. Do wysyłki nowego dekla zawsze będę potrzebował zdjęcia Waszego dekla oraz obok sfotografowanej karteczki z waszymi danymi. Nie prowadziliśmy ewidencji kto jaki numer dekla dostał więc musimy Wysłać poprawne zamienniki. Ale cała akcja jeszcze nie teraz. Musimy zaprojektować grafikę nowych dekli itd. Chińczyk zawsze zadba abym nawet na święta się nie nudził.

 

Dla jednych nie ma znaczenia dla innych ma. No i co w tej sytuacji ? Jeden woli takie inny takie ? Ja muszę zrobić jeden wzór.

To zrób ankietę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram przedmówcę. Może już wystarczy kłopotów i nie warto zajmować się nowym projektem tabelki. O ile dobrze pamiętam to podczas dyskusji nad jej wyglądem, "prostość " nie była warunkiem koniecznym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż, trzeba dopisać nowy rozdział do "Burzliwych perypetii Jednowskazówkowca VC" pt. "Olej vs Laser czyli tajemnica kitajskiego nadruku" oraz "Nowe rozdanie - nowy dekiel".

Ankietowo czy nie, ja jestem za tym aby ułatwić Marcinowe niespodziewane zadanie.

 

A tak z ciekawości, ile jeszcze zostało egzemplarzy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, QuadrifoglioVerde napisał(-a):

(...) Dla jednych nie ma znaczenia dla innych ma. No i co w tej sytuacji ? Jeden woli takie inny takie ? Ja muszę zrobić jeden wzór.

 

Każdy ma swoje prosto :D :

 

https://www.youtube.com/watch?v=TU3nXAMfKTM#t=58m21s

 

 

W wersji mobilnej może nie otwierać się od właściwego momentu - 58 minuta 21 sekunda.

Edytowane przez Jogi

Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też schodzi...   Nawet dość mocno, ale nie mam pretensji- super, że będzie nowy dekiel.

img_20210408_131651.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy okrągła tabelka jest już zatwierdzona i nie ma od niej odwrotu ? Okrągła jest fajna i gdyby nie bylo tej co jest a co zaraz jej nie będzie, to nawet mogłaby być. Jednak dopóki jest ta co jest a co jej ma nie być jak się wytrze to okrągła z nią przegrywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy już może coś wiadomo o dacie rozpoczęcia sprzedaży retrosporta? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

paski już są, czekam nadal na dekle bo zrobienie czarnego graweru który będzie trwały jest wyzwaniem dla dostawców których mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hop, hop, jest tu kto???? Czy już tylko pajęczyna???? :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jestesmy :)

 

Czekamy cierpliwie :)

Podobno mnisi tybetanscy,

Potrafia zachowywac spokoj,

W jeszcze wiekszym tloku...

A Ty?

A Ty?

A Ty...

 

😜

Edytowane przez WaCz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawa mapa, okolice Radomia, do nabycia w kioskach. Tak?
Jeszcze raz
Tak.
Przepraszam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe 😂, a już myślałem, że tylko ja zaczynam się gotować 😜.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.