Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Mikkonen

Ebay - starwatch3 (masa zegarków vintage w niskiej cenie)

Rekomendowane odpowiedzi

Jak widzę Indie, to już czerwone światło :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, Vonziej napisał:

Jak widzę Indie, to już czerwone światło :P 

 

dlaczego taka ocena? kupiłeś tam coś, że masz takie złe doświadczenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zerknij na zegarki z linka. Prawdziwe dzieła indyjskiej sztuki "renowacji".


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tak myślałem, te zegarki nie mają nic wspólnego z oryginalnymi. Złożone z różnych mechanizmów, kopert, a tarcze wyglądają na malowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, sokolow napisał:

 

dlaczego taka ocena? kupiłeś tam coś, że masz takie złe doświadczenia?

 

Odpowiedź wyżej u Kolegów ;)

 

popularna to opinia, gdzieś była na forum kiedyś o tym rozmowa, można też poczytać na WUSie

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Mikkonen napisał:

Właśnie tak myślałem, te zegarki nie mają nic wspólnego z oryginalnymi. Złożone z różnych mechanizmów, kopert, a tarcze wyglądają na malowane.

Si. Japońskie zegarki tam mieli, klimat i lata użytkowania ja zniszczyły, więc je malują. Seiko, Citizeny, Ricohy... Mieli też swoje HMT, które oczywiście malują. No i półka prestiżowa, czyli szwajcary ;). Tutaj - poza niektórymi okazami Favre Leuba z Indii - praktycznie każdy zegarek ma FHF 96x w środku. Nieważne, czy dany producent ten werk stosował, czy nie. Nie wnikałem w to za bardzo, ale wygląda na to, że albo kiedyś poszedł duży eksport, albo po prostu tłukli ten werk na miejscu.


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Vonziej napisał:

 

Odpowiedź wyżej u Kolegów ;)

 

popularna to opinia, gdzieś była na forum kiedyś o tym rozmowa, można też poczytać na WUSie

 

 

ja akurat w Indiach kupiłem 2 fajne i oryginalne zegarki, stąd po prostu pytanie. tu akurat widać, że jest inaczej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, sokolow napisał:

ja akurat w Indiach kupiłem 2 fajne i oryginalne zegarki, stąd po prostu pytanie. tu akurat widać, że jest inaczej ;)

 

Wow, to pierwsze takie zdanie jakie czytałem przez lata na forach zegarkowych. To nie były malowanki tylko fajne zegareczki? To co sie widuje (przede wszystkim w Orisie tam) to woła o pomstę do nieba!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orisy z Indii to chyba wszystko radosna twórczość. Ta firma chyba stosowała własne werki, a nie FHF... A wszystkie indyjskie Orisy, jakie widziałem miały malowane tarcze i ten werk w środku. Dekle często też wyglądały na przerabiane z czegoś innego.


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Vonziej napisał:

Wow, to pierwsze takie zdanie jakie czytałem przez lata na forach zegarkowych. To nie były malowanki tylko fajne zegareczki? T

 

nie - to były normalne Seiko, ale brałem je od prywatnych sprzedawców :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, sokolow napisał:

 

nie - to były normalne Seiko, ale brałem je od prywatnych sprzedawców :)

 

Wszystko się wyjaśniło w takim razie. :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drogawo, stan taki se, mocno znoszony. Ricohy są fajne, bo wsadzali w zegarki własne werki, no i potrafili mieć mocno krzykliwy design. Niestety sporo przeszło przez Indie ;)


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.