Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Krist-off

"Wakacyjne" 3 zegarki, każdy z innej bajki...

"Wakacyjne" zegarki, każdy z innej bajki  

37 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, Zeno napisał:

Najpierw, to muszę wskazówki zmienić. Gdzieś są jakieś z dobrą lumą? 

 

Za wykolejenie wątku nie zamierzam przepraszać - to przez Ciebie mam tego nazistowsko-rosyjskiego potworka :)

Spokojnie. Ja się nie obrażam. 

Poza tym to żona kupiła i ona niech nosi... Ale wiem (domyślam się), że musisz coś z tym zrobić. 

Na spokojnie. Kurę zamaluj. Napis też. Kot może zostać. Panterę przemaluj na "rudego"... I będziesz miał czołgowy koszmarek, nieco mniej absurdalny... :) i w miarę jednolity, jeśli chodzi o pochodzenie i ideologię... 

:D

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek jest całkiem interesujący. Zgrabny mechaniczny werk (oryginalny, bo 24-godzinny), ładna koperta i bransoleta (w uniwersalnym rozmiarze 39 mm x 10 mm), kolorek cyferblatu fajny (choć nieco jadowity). Wymowa ideologiczna jest bardzo frapująca: Rosjanie robią zegarek składający hołd czołgowi wroga i jego ideologii. (Swoją drogą jestem ciekawy, czy Reichsadler w wersji III Rzeszy jest symbolem zakazanym we współczesnych Niemczech?)

 

A żona wie, co kupuje. Lubi zegarki, a takami potworkami propagandowymi zajmuje się zawodowo :)


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Zeno napisał:

Swoją drogą jestem ciekawy, czy Reichsadler w wersji III Rzeszy jest symbolem zakazanym we współczesnych Niemczech?

Z tego co się orientuję to nie. O ile nie posiada dodatku w postaci symbolu słońca...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Taki dodatek dyskwalifikuje wszystko, a Reichsadler w tym kształcie używany był tylko w latach 1933-45, wiec może uchodzić za zakazany symbol - kwestia interpretacji.

 

Jakieś 20 lat temu kumpla nie chcieli wpuścić do IV Rzeszy, bo na zlot motocyklistów jechał swoim szarym K-750 (rosyjska licencyjna wersja BMW "Sahara"). Grenzschutz się uparł, że kumpel to nazista z Luftwaffe. Dlaczego? Bo kumpel był z Legionowa i miał rejestrację zaczynającą się na WL - tak jak pojazdy Luftwaffe. 

 

Ale dość o zegarkach mojej żony.

_______________________________________________________________

 

W kwestii tych zegarków, co je zaprezentowałeś, to brałbym oczywiście G-shocka: rosyjskich zegarków nie kupuję z zasady, a w "Kosmonaucie" nie podoba mi się jego wymowa propagandowa  :D

 

 

Edytowane przez Zeno

Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Krist-off napisał:

Panterę przemaluj na "rudego"

 

Nie ma takiej potrzeby. W Powstaniu Warszawskim powstańcy zdobyli dwie Pantery i użyli bojowo. Tak że to jest i nasz, polski czołg tak samo jak T-34 lub Sherman. :)


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podbijam temat.

Sondaże wskazują na jednego zwycięzcę póki co (w 1-ej turze? :)), ale głosowanie trwa do końca maja... 

Pozdrawiam i zapraszam do oddania głosu. 

"Twój głos ma znaczenie!" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Glos na Vostoka.

 

A  na lato wybrałbym casio mdv 106 :).

Edytowane przez BorysT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

+ 1 na Vostoka.

W dodatku 3 razy tańszy niż konkurencja :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wakacyjnego wybrałbym Vratkę Klingert w wersji zielonej.

A z listy Gerlacha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Vote results will be displayed once this poll will be closed"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powtórka z 10 maja :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę zagłosować kolejny raz :D

 

Tylko na co: G-shock przestał mi się podobać - ma plastikowy pasek ;)


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten rusek mi się podoba.

 

Zawsze myślałem, że róża wiatrów na zegarków to głupota, ale właśnie zauważyłem, że w 24-godzinnych zegarkach ma to sens. Jak wskazówka godzinowa jest skierowana na Słońce, to godzina 24 pokazuje północ. I zrozumiałem, że taki mało intuicyjny układ (24 na górze, 12 na dole), jest bardziej funkcjonalny od naturalnego (12 na górze, 24 na dole).

Dlatego chyba 24-godzinne zegarki "pro" (ten albo Airman) mają godzinę 24 na górze, a 24-godzinne garniturowce - nie.

 

Z dużo tych "24" :rolleyes:


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sobotnio-filozoficzne przemyślenia... 

Na zdrowie! 

:)

a Vostok jest nie tylko moim faworytem... Chociaż tylko ociupinke...

chyba jeszcze... :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ea9u2ih7yi9q24any823pd9xrztgoopb.png

I wylądowały wyniki. I ...

I cały misterny plan też...  

Jeden wyeliminowany.  Także ten. 

Generalnie super, bo oba mi się podobają. Dziękuję za dużą frekwencję i całą masę (35) głosów! 

Niewątpliwie pomogły mi w wyborze. Zasłużyliście na dobry napitek... ???? 

Temat do zamknięcia... main_22upadek_gwiazdy.jpg.c2f2eafeea6c96dfafaaba666956631d.jpg

????

Edytowane przez Krist-off

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Z_bych
      1. PZL P.11 V.1 - NAJRZADSZY POLSKI ZEGAREK
      Cena 2990 zł + koszt wybranej wysyłki
      Stan 7/10 - proszę obejrzeć zdjęcia i ewentualnie pytać
      Gwarancja 1 rok 
       
      PZL P.11. v.1 to od lat najtrudniejszy do kupienia polski zegarek. I ciągle poszukiwany i ciągle zyskujący na wartości. 
      To pierwszy polski zegarek, powstały po likwidacji Fabryki Zegarków w Błoniu. Zegarek powstał w 70 sztukach dla członków najlepszego forum zegarkowego na świecie (wówczas jeszcze www.china-watches.pl) - kawał historii. Od tego czasu w polskich zegarkach zmieniło się prawie wszystko
       
      Zegarek jest w bardzo dobrym stanie, ale był od czasu do czasu używany i nosi tego niewielkie ślady. Zdjęcia pokazują dokładnie jego stan, są moje, nie były retuszowane.
      Parametrów nie ma co podawać, ten, kto kupi, wie zapewne czym jest ten zegarek nie kupi przypadkiem )taką mam nadzieję
      W komplecie oryginalna skrzyneczka, zniszczony oryginalny pasek z klamerką (trzeba uważać przy jej zakładadaniu, bo został zerwany gwint i teleskop nie dokręca się. 
      Do zegarka jest założony nowy pasek Pattini z naturalnej skóry.
       
      2, G.GERLACH - DZIK - CZARNY BLIŹNIAK - SUPER OKAZJA
      Cena 1600 zł + koszt wybranej wysyłki
      Stan 7/10 - proszę obejrzeć zdjęcia i ewentualnie pytać
      Gwarancja 1 rok 
       
      Cóż tu pisać? Pierwszy, seryjny, polski zegarek od czasów zamknięcia fabryki zegarków w Błoniu. Jeden z Bliźniaków (drugi, biały to Sokół).
      Zegarek limitowany do 300 szt. Sprzedaję komplet z nową, zafoliowaną jeszcze bransoletą G.Gerlach oraz paskiem typu nato, idealnie pasującym do zegarka. 
      Stan mechaniczny bez zarzutu, stan wizualny bardzo doby. Zegarek  był używany i ma normalne, drobne tego ślady widoczne na zdjęciach. 
      W komplecie: zegarek, pudełko, pasek typu nato w bardzo dobrym stanie, bransoleta (nowa, nieużywana), specyfikacja. Numer zegarka zgodny z numerem na specyfikacji. 
      Zegarek raczej dla wiedzących co kupują. 
      Technikalia:
      średnica: 42 mm, wysokość: 15 mm, długość z adapterami: 55 mm, koperta: stal nierdzewna 316L wodoszczelność: 20 atmosfer mechanizm automatyczny: Sea Gull ST25, 35 rubinów syntetycznych, rezerwa chydu ok. 45h, częstotliwość taktowania: 21.600 bps. szkło: szafirowe, pasek: skórzany, szerokość 22 mm, klamra stalowa (zamiennik) pudełko: drewniane bransoleta: stalowa 22 mm z pełnych ogniw  
       



















    • Przez Friedrich
      Cześć!
      Jeśli posiada ktoś tarczę jak na poniższym zdjęciu w dobrym stanie, to proszę o kontakt.


    • Przez tritium.hands
      DW-5000SP-1JR JAPAN H
      Moduł 1545, JAPAN 2003 r.
       
      Cena: 2750 zł.
      Nie zamieniam się.
       
      Stan 10/10 (New Old Stock).
      Folia na klamrze.
      Full Set.
      Ostatnia wymiana baterii: 10.2022
       
      Ten zegarek ma 20 lat. Jest to kolekcjonerskie wydanie z 2003 roku z okazji 20 rocznicy powstania pierwszego zegarka marki G-SHOCK. W 1981 roku młody inżynier Kikuo Ibe, otrzymał od firmy Casio misję stworzenia "najtwardszego" zegarka na świecie. Przedsięwzięciu nadano kryptonim "Triple Ten" (zegarek miało dać się zanurzyć w wodzie na co najmniej 10 atmosfer, zrzucić z wysokości co najmniej 10 metrów, a jego bateria miała działać przez co najmniej przez 10 lat), zaś zespół złożony z 8 inżynierów nazwano "Team Project Tough". Faceci dobrze się bawili, zrzucając prototypy zegarka z dachów budynków, przejeżdżając je samochodami ciężarowymi oraz robiąc inne dziwne rzeczy - jak to Japończycy. Wydany w kwietniu 1983 pierwszy G-SHOCK, model DW-5000, nie posiadał napisu "Team Project Tough" na tarczy. Zegarki z takim oznaczeniem otrzymali wyłącznie członkowie zespołu, a więc  było ich oryginalnie tylko 8 sztuk, zaś na dzień dzisiejszy wiadomo że przetrwały tylko 2 sztuki (w 2016 napisało o tym artykuł Hodinkee). Oferowany przeze mnie zegarek to hołd złożony Kikuo Ibe i siedmiu inżynierom, którzy wykonali swoją misję – stworzyli "najtwardszy" zegarek na świecie. Jest to również jedna z najwierniejszych kopii modelu DW-5000, które kiedykolwiek wydało Casio.
       









    • Przez tritium.hands
      ZEGAREK NR 1.
      DW-5600C 901 JAPAN H, rok nieznany (model produkowany w latach 1987-1996). Pseudonim "SPEED" – noszony przez głównego bohatera filmu o tym samym tytule (granym przez Keanu Reevesa – gimby nie pamiętajo)

      Cena: 1050 zł.
      Nie zamieniam się.

      Stan 7/10

      Oryginalny bezel (w rozsypce – niestety wynika to z właściwości materiału, który był ówcześnie stosowany i jest absolutnie typowe dla G-Shocków z tego okresu). Na eBay są dostępne zamienniki o tym samym wyglądzie.
      Oryginalny pasek. (Na rynku nadal istnieje możliwość zakupu oryginalnego paska w stanie NOS do tego modelu) 
      Oryginalna klamra
      W pełni działający, wyraźny wyświetlacz LCD
      Wszystkie funkcje zegarka działają poprawnie
      Ostatnia wymiana baterii: 10.2022
      Stalowy zakręcany dekiel i stalowa koperta – prawilny G-SHOCK
       
       
      ZEGAREK NR 2.
      DW-5600C 901 JAPAN H, rok nieznany (model produkowany w latach 1987-1996). Pseudonim "SPEED" – noszony przez głównego bohatera filmu o tym samym tytule (granym przez Keanu Reevesa – gimby nie pamiętajo)

      Cena: 450 zł.
      Nie zamieniam się.

      Stan 4/10

      Oryginalny bezel (a raczej to co z niego zostało – niestety wynika to z właściwości materiału, który był ówcześnie stosowany i jest absolutnie typowe dla G-Shocków z tego okresu). Na eBay są dostępne zamienniki o tym samym wyglądzie.
      Nieoryginalny pasek. (Na rynku nadal istnieje możliwość zakupu oryginalnego paska w stanie NOS do tego modelu)
      Nieoryginalna klamra
      Działający, ale nieco wyblakły wyświetlacz LCD
      Wszystkie funkcje zegarka działają poprawnie
      Ostatnia wymiana baterii: nieznane
      Stalowy zakręcany dekiel i stalowa koperta – prawilny G-SHOCK

       













    • Przez tritium.hands
      ZEGAREK NR 1.
      DW-5600E 1545 KOREA C
      Moduł 1545, wzór na deklu i sygnatura "KOREA C", wskazuje, ze jest to prawdopodobnie pierwszy wypust tego modelu z 1996 r.
       
      Cena: 550 zł.
      Nie zamieniam się.

      Stan 7/10 (zegarek ma 27 lat)

      FOX FIRE na tarczy oznacza, że zegarek został wyprodukowany na rynek japoński (JDM) i stamtąd też został przeze mnie sprowadzony
      Pudełko zewnętrzne, pudełko wewnętrzne, instrukcja, szmatka (full set)
      Brak bezela (do dostania do tego modelu bez problemu)
      Oryginalny pasek
      Oryginalna klamra
      W pełni działający, wyraźny wyświetlacz LCD
      Wszystkie funkcje zegarka działają poprawnie
      Ostatnia wymiana baterii: 10.2022
       
       
      ZEGAREK NR 2.
      DW-5600E 1545 THAILAND Y
      Moduł 1545, wzór na deklu i sygnatura "THAILAND Y", wskazuje, że zegarek prawdopodobnie pochodzi z roku circa 2004
       
      Cena: 450 zł.
      Nie zamieniam się.

      Stan 9/10 (jak na ~20 lat)

      FOX FIRE na tarczy oznacza, że zegarek został wyprodukowany na rynek japoński (JDM) i stamtąd też został przeze mnie sprowadzony
      Resin w doskonałym stanie
      Oryginalny pasek (w dwóch miejscach lekkie pęknięcia – bez problemu da się nosić)
      Oryginalna klamra
      W pełni działający, wyraźny wyświetlacz LCD
      Wszystkie funkcje zegarka działają poprawnie
      Ostatnia wymiana baterii: nieznane
       
















×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.