Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Johny Wykładzina

Zegarek Diver Automat do 2 tyś

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Jakiś czas jestem już tu na forum i potrzebuje pomocy , postanowiłem kupić zegrek tak zwany edc, musi być diver i automat, myślałem o Seiko Monster najlepiej 2 gen pomarańcza albo Bulove 666, ale może coś podpowiecie doradzicie, dodam że na tą chwilę mam w kolekcji Atlantic ale to zegarek do koszuli, a szukam coś na lato i nie tylko najlepiej z pomarańczowymi akcentami 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Po pierwsze nie to forum, czy moderatorzy moga przenisc watek do 'Jaki zegarek'?

 

Obydwa twoje wybory sa ok, Bulova swietnie wyglada, mechanizm to prosta Miyota ale sprawdzona i niezawodna, Seiko Monster to klasa sama w sobie - ale to duzy zegarek, na EDC nie wolalbys czegos mniejszego?

 

Jesli nie przeszkadza ci silna inspiracja Rolexem Submarinerem to do 2.000 Steinhart Ocean One 39 mm jest rewelacyjna propozycja (395 EUR):

https://www.steinhartwatches.de/en/diver-watch/ocean-one-39-black-ceramic.html

 

Jesli mozesz czekac do konca roku to Hamtun Kraken H3 (279 GBP za wersje na klonie 2824-2 wykonanym w Hong Kongu badz 349 BGP na Sellita SW200):

 

Z uzywek na bazarku masz Squale 20 atmos ciut powyzej budzetu (2.650 PLN):

 

Orient Kamasu (Mako 3):

https://orotime.pl/znacka/2562-orient-automatik-sports-ra-aa0002l19b.html

https://orotime.pl/znacka/5157-orient-automatik-diver-ra-aa0003r19b.html

https://orotime.pl/znacka/3057-orient-automatik-sports-ra-aa0004e19b.html

 

Daj znac czy cos z tego podchodzi, jak nie to szukamy dalej ;)

 

PS> Ja bym bral chyba to Squale, swietny zegarek.

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście Kamasu nie polecam, jeżeli ktoś miał już styczność z lepszymi zegarkami. Jako wejściowy jest okej, ale MZ (tylko i wyłącznie MZ) dla wygi jest słaby. Mój poszedł po 4 dniach do ludzi... Jeżeli miałbym teraz w tym momencie wybierać 5KX vs Kamasu to 5KX tylko i wyłącznie. Jeżeli można coś innego to Samuraj, Sumo, Żółw. Ewentualnie jeżeli pieniędzy wystarczy to te Orient Star divery nowe wyglądają ciekawie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orient Star ma swietne divery ale beda w okolicach tego Squale a majac obydwa do wyboru mialbym ciezki orzech do zgryzienia.

 

Co ci nie pasowalo w Kamasu z ciekawosci? Burgundowa tarcza za mna chodzi ale jak cos z nim nie halo to wole wiedziec :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz też poczekać na Klingerta od VC, niedługo powinien być

 

Przechwytywanie.PNG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za odpowiedźi, więc tak Bulova mi bardzo chodzi po głowie zwłaszcza z niebieska tarcza i pomarańczowymi akcentami, 

O Squale slyaszlem i podoba mi się model 2002 ale bardzo ciężko go dostać, jest też Onda azzurro ale też ciężko z dostępnością 

Orient kojarzy mi się patelnia z czasów Peweksow ale te co mi poleciłeś nie powiem, podobają mi się, tylko jak z ich jakością w porównaniu do Bulovy, Squale 

 

Co do Klingerta powiem szczerzę że pierwszy raz słyszę ale wizulanie jak najbardziej mi odpowiadają 

Dziekuje za odpowiedźi, więc tak Bulova mi bardzo chodzi po głowie zwłaszcza z niebieska tarcza i pomarańczowymi akcentami, 

O Squale slyaszlem i podoba mi się model 2002 ale bardzo ciężko go dostać, jest też Onda azzurro ale też ciężko z dostępnością 

Orient kojarzy mi się patelnia z czasów Peweksow ale te co mi poleciłeś nie powiem, podobają mi się, tylko jak z ich jakością w porównaniu do Bulovy, Squale 

 

Co do Klingerta powiem szczerzę że pierwszy raz słyszę ale wizulanie jak najbardziej mi odpowiadają 

Seiko Monstera miałem 1 gen czarnego i moim błędem było to że go sprzedałem za marne grosze 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, cordi7 napisał:

Co ci nie pasowalo w Kamasu z ciekawosci? Burgundowa tarcza za mna chodzi ale jak cos z nim nie halo to wole wiedziec :)

Powiem tak: 1) bransoleta jest przerażająco złej jakości - brzęczenie, latanie, granie na tamburyno normalnie 2) Logo na zapięciu - boże święty jak to wygląda źle - stamp tak złej jakości, że widać wgniecenie od tego - bransy Casio za 200-300 PLN lepiej wyglądają. 3) Szafir - uuuu wow SZAFIR - jest jakiś dziwny w Orientach - palcuje się, smugi CIĄGLE - co nie spojrzałem na zegarek to jak przez mleko 4) Luma - niby ładna, ale MI nie pasowało to, że te indeksy się zwężają do środka i luma wyglądała na nierówną 5) i tak też było - nierówna luma, a to doprowadza mnie do szewskiej pasji 6) koronka - jak odkręcisz, żeby zmienić datę, albo godzinę to uważaj, bo jeszcze urwiesz - trzyma się na słowo.

Miałem Orient Ray 2 i Mako 1 - to były świetne zegarki - na prawdę!! i wolę je niż to coś

Na koniec - wielce poszukiwany szafir nie jest wart tego - mam 12 letniego Majtka od Citizena ze zwykłym - nie hardlex - szkłem i nie ma żadnej rysy. Zegarek nie był oszczędzany...

 

7 minut temu, Johny Wykładzina napisał:

podobają mi się, tylko jak z ich jakością w porównaniu do Bulovy, Squale 

W porównaniu? Bardzo marna. Krótkie podsumowanie mojej osobistej podróży z Kamasu wyżej w tym poście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jest ich całkiem sporo, ale może być drobny kłopot ze zmieszczeniem się w 2k. 

 

Ewentualnie poniżej 2k np.:

96243974_3242913712406113_4309774238702632960_o.jpg?_nc_cat=105&_nc_sid=2d5d41&_nc_ohc=mNRkeLkHTAAAX9sN8bB&_nc_ht=scontent.fpoz1-1.fna&_nc_tp=7&oh=bb1a1d9110994e4be68317b5dc7e967f&oe=5ED5387E

 

Edytowane przez Lincoln Six Echo

WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mógłbym dołożyć max 500 zł czyli łącznie 2500 , ten  Arsenale fajny tylko czy jest w wersji niebieskiej ewentualnie pomaranczowej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz obwód nadgarstka? Na Arsenale poniżej 18,5 - 19 cm bym się nie porywał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na taką łapę bierz śmiało Arsenale, to świetny zegar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dokup zolte szorty.

 

Edytowane przez sielwolf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na taki nadgarstek to polecam Ci Seiko Turtle - będzie w sam raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seiko Turtle to może być dobry wybór i będę miał możliwość przymierzenia przed zakupem, tylko czy jest dużo lepszy chodzi o mechanizm wykonanie od Bulovy 666 lub Arsenale, Squale? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Bulova to Miyota 821 (21.600 bph plus posredni naped sekundnika - moze wizualnie sie zatrzymywac na chwile przy np. wstrzasach ale nie wplywa to na dokladnosc), Arsenale to Seiko NH35 (21.600 bph), Squale to ETA 2821-2 i 28.800 bph.

Po ludzku - najlepszy mechanizm ma Squale, najbardziej gladki ruch sekundnika i najlepsza dokladnosc, mechanizm sprawdzony i bardzo dobry. Arsenale i Bulova to podobna klasa, NH35 to nowsza konstrukcja i ma stop sekunde, nie wiem jak Miyota z Bulovy (seria 8200 nie miala stop sekundy).

Koniec koncow bierz to, co ci sie podoba. Ja mimo uwielbienia zegarkow nadal czesto kupuje oczami mimo, ze wnetrze jest rownie wazne - nie moge sie przekonac do technicznie swietnego zegarka, ktory mi sie nie podoba wizualnie.

 

Ja bym bral Squale chyba choc przy twoim nadgarstku az sie prosi o Arsenale. Seiko zolw to rowniez dobry wybor. Dla mnie musisz odpowiedziec sobie na pytanie czego od zegarka oczekujesz, do jakiego stroju i na jakie okazje bedziesz go zakladal.

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzalem dziś Bulove 666 w time trend, i na żywo robi naprawdę dobre wrażenie, świetne wykonanie, rozmiar idealny jak na moje łapsko, tylko jest problem, nie ma wersji kolorystycznej czyli niebiesko pomarańczowej... Ktoś coś gdzie ewentualnie poza timerrend można dostać markę Bulove i oczywiście ta wersję w tych kolorach 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.05.2020 o 17:17, Lincoln Six Echo napisał:

A może coś takiego? Nie diver, ale fajny i z pomarańczowymi akcentami.

Nie dajwer? Dlaczego?

A na Dropie Seikacz 50 fathoms:

https://drop.com/buy/seiko-snzh-watch

:)


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.