Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Pieter

Docieranie zegarka

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam. Od miesiąca posiadam zegarek mechaniczny orient fab00006d9 zastanawiam się czy oddawać go już do serwisu ponieważ śpieszy on dość mocno około 80s w dzień gdy go noszę na w nocy również śpieszy ale jedynie 20s na dobę. Mam wszystkie dokumenty więc spokojnie mogę go dać do serwisu. Jeśli jeszcze nie oddawać to ile jeszcze poczekać na dotarcie?

Edytowane przez Pieter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Pieter napisał:

serwisu

+80s za dużo nawet uwzględniając dotarcia. Zrób kontrolę np. 5-7 dni sprawdzając codziennie o tej samej godzinie.  Najlepiej normalne noszenie codziennie i przerwa w nocy. Sprawdzisz mniej więcej jego odchyłkę i wtedy do serwisu... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, treidi napisał:

+80s za dużo nawet uwzględniając dotarcia. Zrób kontrolę np. 5-7 dni sprawdzając codziennie o tej samej godzinie.  Najlepiej normalne noszenie codziennie i przerwa w nocy. Sprawdzisz mniej więcej jego odchyłkę i wtedy do serwisu... 

Dzięki za kilka dni odezwę się jak wyszły wyniki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź w książeczce, którą otrzymałeś przy zakupie jakie są akceptowalne dobowe odchyły.Ja z końcem kwietnia zakupiłem Orienta 

FAB00009D9 i sytuacja wygląda następująco

Po trzech dniach użytkowania przyśpiesza o minutę i na tym poziomie zatrzymuje się.Inny Orient, którego mam dwa lata w trzeciej dobie przyśpiesza o dwie minuty i nosząc go nawet dwa tygodnie nic się nie zmienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawie półtorej minuty to jest jak by nie patrzył dużo. Masz nowy zegarek więc oddaj go do serwisu. Mój spieszył 20 sekund na dobę. Oddałem go do serwisu (na ul. Igańską w W-wie) i nie było żadnego problemu. Zegarek został "wyregulowany" i po problemie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
W dniu 10.05.2020 o 23:03, paweł32 napisał:

Prawie półtorej minuty to jest jak by nie patrzył dużo. Masz nowy zegarek więc oddaj go do serwisu. Mój spieszył 20 sekund na dobę. Oddałem go do serwisu (na ul. Igańską w W-wie) i nie było żadnego problemu. Zegarek został "wyregulowany" i po problemie.

W dniu 8.05.2020 o 11:23, treidi napisał:

 

W książeczce jest napisane +40-30 ale tak naprawde na jaką dokładność mogę liczyć?

Edytowane przez Pieter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dobrze wyregulowany powinien robić +- kilka sekund.

Edytowane przez Mariusz D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Wyniki testu są następujące +110,+70,+85 a dziś nawet +150 więc nie ma tu chyba mowy o serwisie tylko reklamacja. Co radzicie robić od razu reklamacja? Pomiary były w innym programie a to tylko poglądowy wykres

Screenshot_2020-05-13-20-03-27-558_net.hubalek.android.apps.atomic_clock_watch_accuracy_tool.png

Edytowane przez Pieter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Za dużo raczej. A na dobę średnio jak Ci wychodzi?

Edytowane przez treidi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
49 minut temu, treidi napisał:

Za dużo raczej. A na dobę średnio jak Ci wychodzi?

105 na dobę. I jeśli reklamacja to czy bransoletę muszę wydłużyć do wcześniejszej długości bo była skracana. I wogule jak to wygląda z reklamacją? Czy może jakiś zegarmistrz?

Edytowane przez Pieter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Pieter. Nie kombinuj i nie rób problemów zanim zaczniesz działać. Oddaj do serwisu z prośbą o wyregulowania mechanizmu i tyle. Zegarek ma gwarancję więc czemu od razu reklamacja? Nie wiem gdzie mieszkasz, ale w W-wie na ul. Igańskiej nie robią żadnego problemu.  Można wszystko załatwić nawet na odległość. Mój Orient zaraz po zakupie potrafił przeskoczyć o kilka minut. Zawiozłem, Naprawili. Wyjaśnili w czym problem i po sprawie - opisałem problem tu na forum. Po paru latach zaczął spieszyć więc "standardowy" serwis i jest ok Mój BM ma w tej chwili 8 lat. W planie serwis za dwa lata. Tak dla przyzwoitości :)

Z bransoletką nic nie musisz robić. 

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez paweł32

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki pisałem do sklepu jak sytuacja wygląda i mam wysłać im zegarek a oni go do serwisu oddadzą i wyregulują dzięki wielkie za wszelką pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie ok :)

Napisz jak się sprawa zakończyła, ale myślę że nie będzie problemu. Wiem że to trochę frustrujące jak kupujesz coś nowego i od razu problemy. Tak czasem bywa.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Zegarek już jest, tylko mam jeszcze prośbę o rozszyfrowanie tych wyników z serwisu i czy te wyniki są dobre.

15916270214448753491739391881646.jpg

Edytowane przez Pieter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Użytkuje już 2 tygodnie swojego Orienta. Noszę 7-8 godz w dzień regularnie na noc odkładam. Nie dokręcam z koronki, czy z czasem odchyłki zegarka się zmniejszą i ustabilizują? Tak to wygląda teraz:

 

Screenshot_20200717-150504.jpgScreenshot_20200717-150527.jpgScreenshot_20200717-150540.jpg

Edytowane przez Drimacus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po serwisie robi między +80s a +30 na dobę najwięcej robi gdy mam jakąś robote i zastanawiam się właśnie co powinienem dalej robić. Gdy zegarek leży przez cały dzień to robi jakieś +5s na najlepszym boku

Edytowane przez Pieter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noś i ciesz się zegarkiem

Na początku przygody z automatami też sprawdzałem namiętnie odchyłki dobowe, potem dałem sobie spokój. Jak nie ma jakiejś anormalnej sytuacji i odchyłka mieści się (lub nieznacznie przekracza) zakres podany przez producenta to nie ma się czym przejmować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko jednak wolał bym aby mieściło się to w ich normie w tej chwili potrafi ją przekroczyć 2krotnie. Poczekam jednak jeszcze z miesiąc zobaczę czy się to ustabilizuje a jeśli nie to mogę na ostateczną regulację do serwisu oddać skoro jeszcze jest gwarancja.

Dobrze myślę czy na moim miejscu inaczej byście postąpili?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za odpowiedz prawdopodobnie poczekam jeszcze z 2 miesiące może się ustabilizuje gdy rozpocznie się rok szkolny i dostosuje się do mojego trybu życia. A jeśli nie to znowu oddam na gwarancje i niech coś z tym zrobią.

Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie ustabilizuje. Maksymalna odchyłka w dzisiejszych czasach to +/- 10 s. , a w miarę  przyzwoita to połowa tego.  Wartości po serwisie, które podałeś  (30/80s) to kpina. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie jeszcze raz serwis? tak za 2tygodnie  żeby aktualne wyniki były. Tylko co jeśli znowu mi go odeślą z tym samym wynikiem. I tak jak w tej chwili gdy cały dzień leży to robi 5s a gdy przez cały dzień coś robie to jest w stanie zrobić 70s a w mniej aktywne dni coś ok 40s robi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.