Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Pieter

Docieranie zegarka

Rekomendowane odpowiedzi

Ja też miałem serwis jakiś czas po zakupie Mako XL. Po tym chodzi mi około 20s na dobę, można się przyzwyczaić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłby się ktoś wypowiedzieć jak chodzi o odchyłki dobowe w przypadku Mako XL czyli FEM7500? Gdy otrzymałem zegarek to robił ponad dwie minuty na dobę. Wyregulowałem sobie z aplikacją WildSpectra Mobile Pro i otrzymałem dokładnośc ok +5s na dobę. Przez 5 dni dokładność się utrzymywała po czym 6 dnia zegarek zrobił +40s. Kolejnego dnia zegarek przeszedł na +60s/dobę i tak utrzymywał się przez kilka dni aż ponowiłem regulację. Poprzednim razem również były ładne odchyłki dobowe po czym skończyło się na odchyłce o stabilną minutę. Ten typ tak ma, czy zegarek wymaga serwisu, który byłby mądrzejszy niż regulacja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie było serwisu bo zegarek teoretycznie nowy (ale ze słowackiego czy czeskiego sklepu). Od 23 listopada jak prowadzę obserwację jest ok. Wiele zależy od tego ile ruszam się w ciągu dnia. Przez noc bardziej zwalnia w dzień mniej. Ostatecznie spóźnia się na dobę o ok 6s co jest całkiem ok. Odkąd pisałem powyższego posta odchyłka o minutę już nie nastąpiła. Jeżeli przez miesiąc się utrzyma obecny stan to będę bardzo zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.12.2020 o 14:33, Rethel napisał:

-6s to jak na Orienta rewelacja

 

 

Oj tam,  Orient FFN02005WH z mechanizmem 46V40 .... 

 

zegarek-meski-orient-classic-automatic-f

 

 

…. między 1 grudnia 2020 a 2 stycznia 2021 miał  average rate  - 0,2  sek.  na dzień. Mówimy o zegarku kosztującym ok.  150 euro. Co prawda kilka lat temu zegarek został wyregulowany w krajowym serwisie Orienta (choć poprzednio też źle nie chodził) i taka dokładność mu została.  

 

Screenshot_20210102-213731_WatchCheck.thumb.jpg.be29fbd09a4e5951049d7cdc501a5b24.jpg

 

 

Edytowane przez Euryk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy mako II Noszę go od 24.12 czyli już 10 dni. Przyspieszył w tym czasie 5 sek. Od 4 dni ok1 sek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mojego Raya noszę od 02.12 - przyspiesza około 10 s / 24h.

Mam nadzieję , że za jakiś czas zwolni trochę...


GW 9110 , DW 5600c 901 , GW 9400 1er , DW 9052 1659 , GS 1050 B , GS 1150 , Casio 31 QR-12 ,GS 1200 B , DW 9000 1659 , Atlantic Worldmaster ,Tissot Antimagnetique , Zenith 28800 ,Orient patelnia, Orient tristar , Orient Ray 2 blue , DW 6900 x 2 , Orient Chrono Ace , Orient quartz ,Orient Triton I .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie u mnie zwalnia 2s na dobę ale to zależy od aktywności jaką mam w ciągu dnia. Jak się mniej ruszam robi -3s jak więcej -2s. Jak dla mnie super chociaż stop sekunda by się przydała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.01.2021 o 21:11, laryngoskop napisał:

Mojego Raya noszę od 02.12 - przyspiesza około 10 s / 24h.

Mam nadzieję , że za jakiś czas zwolni trochę...

 

Mój inny Orient (TriStar - mov. F4902)  tyle  przyśpiesza na rotomacie przez 24h,  z dużą regularnością.   Spróbuj swego Raya odłożyć na noc deklem do  góry (horizontal, dial down). Ewentualnie poszukaj innych pozycji. 

 

Bambino  natomiast (mov. F6724) 3,7 sek. na ręku daje minus 10 4 sek., odłożony na noc deklem do góry  wykazuje minus 3,1 s. czyli efektywnie - ok. 7 sek./24h. Też wyregulowany  przez krajowy serwis Orienta. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój nowy Mako chyba się dociera, bo teraz jakby zwalnia i od wczoraj "zgubił" sekundę. Swoją drogą nie wiem czy to typowe, żeby zagarek na dotarciu najpierw sie trochę spieszył, a nastepnie spóźniał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kamasu, w marcu o ile dobrze pamiętam będzie miał dwa lata. Staram się go nosić regularnie i o ile sam się nie zatrzyma, bo go nie nosiłem, to nie wymaga korekty czasu. Raz na jakiś czas sprawdzam ile dorobił na plus czy minus i w zależności od tego odkładam go na noc, albo na płasko, albo opieram na bransolecie w taki sposób, że jest bardziej pionowo. 

 

Na dobę nigdy więcej jak 5s nie dorobił. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.