Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
machlo

co dalej

Rekomendowane odpowiedzi

Do niedawna nie było problemu, bo miałem 2 zegarki na szortliście, a teraz pojawił się U50 i mam dylemat (pozostały 2 miejsca do obsadzenia - założony maks).  :głową w mur:

Szortlista:

Sinn U50 full tegimented na kajdanie

Sinn-U50-German-Submarine-Steel-Dive-Wat

Kilkukrotnie przymierzałem się do U1, a potem do T2. Pierwszy odpadał ze względu na rozmiar, a drugi ze względu na bransoletę z tytanu grade 2, kiedy koperty była grade 5.
Teraz wychodzi U50 w genialnych dla mnie rozmiarach i średnica, i grubość.
Korci mnie taki tool diver, a do tego twardziel, tzn. tegimentowana stal. :)

JLC Reverso Small Seconds Medium
385852-side.jpg

Coś ostatnio mnie naszło na prostokątne koperty, a tu całkiem ciekawa opcja. Na plus, gliszowanie tarczy, mechanizm obracania do zabawy, 8 lat gwarancji i stosunkowo tani serwis. Na minus, nieco zbyt "podobny" do Santosa (kształt, wskazówki). Docelowo pewnie chciałbym nosić na czarnym cordovanie jak poniżej:
argentina-2012-183.jpg

Zenith El Primero 38mm

49872055367_788e6d4cbb_o.jpg

Kolejny zegarek, który od lat wraca co jakiś czas i męczy. ;)
Odpowiedni rozmiar, dizajn, mechanizm, itd. Teraz wreszcie przedostatnią wadę usunęli - gruby bezel. Został tylko zewnętrzny AR. Zapewne brałbym na kajdanie, a potem pewnie dokupiłbym cordurę niebieską jak na zdjęciu.


No i teraz jest pytanie, które 2 z tych 3 :?:
Ewentualnie jaka inna parka:
- absolutny maks 40k łącznie, znacznie lepiej mniej
- ludzki rozmiar na wątłą witkę, czyt. na 17-17,5 cm, preferuję rozmiary do 40-41 mm, L2L <48 mm raczej
- poza komfortem (rozmiar, jak bransoleta to sensowna z dobrą regulacją, ciężar) to drugie najważniejsze kryterium: dizajn - musi być interesujący ;)
- tak, żeby za mocno nie dublował tego co mam, bo ostatnio wyprzedaże robiłem m.in. z tego powodu, że głównie jeden z kilku nosiłem, bo inne podobne były mniej fajne i jakoś czułem z tego faktu niezadowolenie

Tu stadko do uzupełnienia:
49872004177_b3af14c5ba_o.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystki propozycje są jakby pod mój gust. Tutaj nie ma złego wyboru. El Primero w rozmiarze 38mm jest bardziej spójny jak jego większy odpowiednik. Reverso - od dawna na tę wersję choruję. Sinna nie miałem okazji jeszcze macać na żywo. Patrząc na Twoją kolekcję, na pierwszy zakup wskazałbym Zenitha. Na drugi...sam nie wiem ☹


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sinn, a zegarek z prostokątną kopertą już masz więc drógi wybór jest oczywisty ? Gratulacje za złorzenie takiej kolekcji ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

Spoko temat bo wszystkie propozycje ciekawe.
Dodawałbym w takiej kolejności jak wstawiałeś zdjęcia - 1.Sinn,  2. JLC,  3.Zenith.

 

Sinn będzie świetny w komplecie z jasnym Searamblerem - para nieoczywistych diverów z charakterem.
Koperta, tarcza i pasek/bransoleta to istotne różnice i nie bałbym się podobieństwa pomiędzy Santosem a Reverso. Moim zdaniem nawet Tanka trudno pomylić z Reverso.
Reverso grande date power reserve to mój faworyt.

El Primero też bardzo fajny, najciekawsza wersja kolorystyczna, mimo to 3 miejsce. Kiedyś ten zegarek bardzo mi się podobał i był w planach, teraz jest Ok, ale jest to zegarek "tylko Ok".  Prawdopodobnie doszło do tzw. opaczenia zdjęciowego i dla mnie zegar przestaje się wyróżniać.

 

Btw, mógłbyś linka do grade2 w bransolecie T2?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do rozważanych dołącza SBGX319:
+ kształt koperty i szkiełka z profilu
+ bransoleta
+ 100 m WR
- kolor tarczy, nie bardzo lubię te żółtawe szampańskie odcienie

attachment.php?attachmentid=13934399&d=1

attachment.php?attachmentid=13934385&d=1

Na razie skłaniam się do U50 i Zenitha najbardziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sinn U50 zdecydowanie


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, pisar napisał:

Sinn U50 zdecydowanie

 

Tyle to ja wiem, ale który ma być ten drugi? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem dziś Zenithy i jednak nie. Jakoś dziwnie leżały na ręce. Cartier wyśrubował wymagania odnośnie komfortu. ;) Miałem wrażenie w obu, jakby odstawały od nadgarstka i nie przylegały dobrze, zwłaszcza Defy. Takie trochę klockowate te koperty. 
Niefajne też jest to w el primero, że uszy są grube przy mocowaniu paska i słabo to wygląda. Pasek powinien być sporo grubszy albo uszy cieńsze.
Poza tym złego słowa nie można powiedzieć o wykonaniu - pierwszorzędne. :)

 

49888087051_f7250e808d_c.jpg

 

49888396842_44dae9b893_c.jpg

 

Niestety nie było żadnych Reverso Small Seconds - albo damki albo duże i grube z komplikacjami.

 

 

Ciekawy jest jeszcze szwedzki Sjöö Sandström Royal Captain - 40 mm, 7.8 mm grubości, 100 m WR, ciekawy mechanizm z mikrorotorem. Kosztowo podobnie do Defy.

sjoo-sandstrom-royal-capital-silver.jpg?

sjoo-sandstrom-royal-capital-vaucher.jpg

sjoo-sandstrom-royal-capital-black.jpg?s

DSC09348.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz świetną kolekcję 

Moim zdaniem:

1. Reverso Grande Tribute 1931 - klasyk

2. Sinn U50 - genialny nurek 

3. Sjöö Sandström Royal Captain - wygląda świetnie

 

Zenith El Primero - miałem i o ile tarcza wskazówki są świetne, to koperta ma nie wiele polotu

 


JACEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dochodzę do wniosku, że z tych wszystkich rozważanych, to zdecyduję się na razie na Reverso i U50, z którym nie ma żadnych wątpliwości.

A Reverso oczywiście Small Seconds Medium. Ponoć trzeba czekać na sprowadzenie około 8 tygodni.  Można w każdym momencie wycofać się, więc jak do tego czasu mi nie przejdzie i będzie dobrze leżeć to bierę. ;)

Parę zdjęć z insta.

49890655432_f5a6538f60_o.jpg

49889829548_b14cef32de_o.jpg

49890655467_03d363bdfc_o.jpg

49889829608_5fab833e62_o.jpg

49890655512_9b82ec7906_o.jpg

49889829648_fbdb2ff547_o.jpg

49890655532_205315b70d_o.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To oczywiście kwestia gustu, ale u mnie Reverso siedział w głowie jakieś 4 lata i gdy wreszcie go kupiłem to od kilku miesięcy gęba się do niego cieszy. 
Nie nosze go zbyt często, bo z założenia ma być do oficjalnych strojów, a przez tę epidemię nie mam wielu okazji w ostatnim czasie. Ale nawet gdy na niego spojrzę w pudełku to jest dobrze. Podsumowując - bardzo dobry wybór m👍🏻

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciągle czekam aż Kruk sprowadzi ten zegarek i będę mógł na żywo go zobaczyć. :(
W między czasie nadchodzą mnie wątpliwości czy może jednak GS - SBGX319. ;) Reverso na pewno ma bardziej unikalne wzornictwo. Jakby nie ma patrzeć to jedna z ikon. Z drugiej strony ten GS ma genialnie zrobioną kopertę, zwłaszcza na profilu widać - jedna linia szkła przechodzi przez kopertę aż po uszy. Prostota, ale super wykonana. Ciekawa bransoleta. Tylko tarcza była IMO lepsza w SBGX119. Teraz jest trochę pustawo. Poza tym 100 m WR, bezobsługowy i o połowę tańszy. ;)
I tak się biję z myślami. Miejmy nadzieję, że po przymiarce na żywo wątpliwości będą rozwiane w tę albo w tę stronę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie podejdzie Ci Reverso to chętnie odkupię, nie pogardzę też GS gmt 😁


JACEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, jacus napisał:

Jak nie podejdzie Ci Reverso to chętnie odkupię, nie pogardzę też GS gmt 😁


Jak mi nie podejdzie, to go nie kupię. :)
Co do GS GMT - nie jest na sprzedaż. Musieliby wypuścić coś podobnego ze spring drive'm z zachowaniem rozmiarów - wątpliwa sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W każdym razie pamiętaj o mnie jak zdecydujesz się na spring drive'a


JACEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.06.2020 o 19:55, jacus napisał:

W każdym razie pamiętaj o mnie jak zdecydujesz się na spring drive'a

 

Ok

 

Tymczasem powoli zaczynam się niecierpliwić z reverso i przekonuję się coraz bardziej do GSa.

Kilka zdjęć z holenderskiego forum:

 

d81777b4254a846c7f839bf9648665b2ba02c482

80d6736b0f8f9aa5c7f1081484793d1bd5e198b8

 

 

fed022c61e1148ace975fb75506d39c8d8f2aca3

 

ccacf47070a22a25c198784266adac48cda15e8e

 

b648a6551de66c99a50111404a021635c17259e4

 

Koperta (w dobrych proporcja - nie za gruba, jak to bywa w mechanicznych wariantach albo SD), szkiełko i bransoleta - robią robotę.
A tu jeszcze dobry wrist roll z insta:
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość HaveFun

No ładna bestia i na pasku też będzie super wyglądać. Jlc może poczekać a gs zaraz wrzucą nową wersje i jest szansa że coś popsują ;). Ale z drugiej strony masz 2 gs a jlc do cartiera stanowiłby idealną parę. Trudny wybór😁. Serce mówi jlc rozsądek gs.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten GS jest dość niepozorny, ale im dłużej patrzę na zdjęcia, to dochodzę do wniosku, że na żywo może bardzo pozytywnie zaskoczyć.

Na pasku też niekiepsko - choć ja preferuję bransolety z zasady.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładny, nawet bardzo.

 

Ale to JLC jest piękne, choć droższe, z małym WR i "niebezobsługowe".

 

Ja napewno bym czekał. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Smycel napisał:

Dlaczego się niecierpliwisz z Reverso?

 

Złożyłem zamówienie w Kruku 13 maja i do dziś nadal nic nie wiadomo, kiedy będzie.
Nie jestem przyzwyczajony do czekania na ściągnięcie towaru więcej niż 1-2 tygodnie. Przecież to nie Rolex. :) 

W przypadku GSów, Oceanusów i czegokolwiek, co ściągałem z JP, to nie czekałem dłużej niż 2 tygodnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, machlo napisał:

 

Złożyłem zamówienie w Kruku 13 maja i do dziś nadal nic nie wiadomo, kiedy będzie.
Nie jestem przyzwyczajony do czekania na ściągnięcie towaru więcej niż 1-2 tygodnie. Przecież to nie Rolex. :) 

W przypadku GSów, Oceanusów i czegokolwiek, co ściągałem z JP, to nie czekałem dłużej niż 2 tygodnie.

 To faktycznie może złościć. Choć, jak ja przyglądałem się Reverso w zaparcie, to problemem była generalnie niska dostępność różnych modeli (różne wielkości, czy duoface czy nie itp.). Raczej nie jest to ich najbardziej chodliwy towar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, machlo napisał:

 

Złożyłem zamówienie w Kruku 13 maja i do dziś nadal nic nie wiadomo, kiedy będzie.
Nie jestem przyzwyczajony do czekania na ściągnięcie towaru więcej niż 1-2 tygodnie. Przecież to nie Rolex. :) 

W przypadku GSów, Oceanusów i czegokolwiek, co ściągałem z JP, to nie czekałem dłużej niż 2 tygodnie.

To Kruk ma w dystrybucji JLC?


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.