Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
machlo

co dalej

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, mario1971 napisał:

To Kruk ma w dystrybucji JLC?

Tak, od niedawna.


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, lukebor napisał:

Tak, od niedawna.

Ciekawe, czy we wszystkich swoich salonach "nieroleksowych", czy tylko w wybranych.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, mario1971 napisał:

Ciekawe, czy we wszystkich swoich salonach "nieroleksowych", czy tylko w wybranych.

Nie wiem, czy są w każdym salonie, ale są w Warszawie w Raffles.

Znając Kruka, pewnie można zamówić do innego salonu, ale o to trzeba by już podpytać.


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem, czy są w każdym salonie, ale są w Warszawie w Raffles.

Znając Kruka, pewnie można zamówić do innego salonu, ale o to trzeba by już podpytać.

Ok. Dzięki. Właśnie zadzwoniłem do Kruka w Starym Browarze i tam nic nie wiedzą default_sad.png

 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, mario1971 napisał:

Ok. Dzięki. Właśnie zadzwoniłem do Kruka w Starym Browarze i tam nic nie wiedzą default_sad.png

 

Z tego co wiem, to Cartier i JLC to trzeba bezpośrednio dzwonić do Raffles. Jak zadawałem pytanie na ogólnym kanale do kontaktu ze strony, to przekierowywali bezpośrednio do tego salonu.

Zamówić, negocjować da się przez mejla/telefonicznie, ale nie wiem jak z ewentualnym odbiorem.

Może być problem techniczny, bo przy odbiorze Cartiera kodują kartę gwarancyjną za pomocą programatora i aplikacji na tablecie - może nie mają tego w każdym salonie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Smycel napisał:

Dlaczego się niecierpliwisz z Reverso?

 

Złożyłem zamówienie w Kruku 13 maja i do dziś nadal nic nie wiadomo, kiedy będzie.
Nie jestem przyzwyczajony do czekania na ściągnięcie towaru więcej niż 1-2 tygodnie. Przecież to nie Rolex. :) 

W przypadku GSów, Oceanusów i czegokolwiek, co ściągałem z JP, to nie czekałem dłużej niż 2 tygodnie.

 

Jeszcze mi przyszedł do głowy taki:

 

 

 

 

 

 

Tylko nie wiem, czy wart swojej ceny. 🤔

 

 

Edytowane przez machlo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i na szybkości pomierzyłem tego seamastera.

Czar prysł. Koperta i tarcza całkiem ok, ale nie było błysku w oku. Paski natomiast to wstyd coś takiego dodawać do zegarka w tej cenie. Niby już odleżały swoje w sklepie, ale nie tyle żeby na krawędziach były złuszczone. Poza tym strasznie twarde.

 

Przy okazji wpadłem z ciekawości popatrzeć na rolki. Wstyd się przyznać, ale całkiem podszedł taki dj36 (zdjęcie z sieci):

 

IMG_5821.jpg?v=1586113026

 

Dość ekscentryczny - połączenie bezela i bransolety - i jednocześnie dość uniwersalny kolor tarczy. Na plus w stusunku do reverso to bransoleta (wolę metal) i WR. Na minus cena i bardziej rzucający się w oczy, na czym mi zupełnie nie zależy, tzn. o sam znaczek chodzi. :/

Co do ceny, to nie bardzo mogę uzasadnić sobie taki wydatek za tego rolka. Niby nowy mechanizm i trochę złota, ale nadal za dużo. W cenie reverso byłoby w miarę ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do paska od tej limitowanej Omegi Seamaster mogę tylko potwierdzić - tragedia.  

 

Na drugim biegunie wygody jest ten 36mm DJ na Jubilee - mega komfort. A cena? Jest jaka jest :)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zależy Ci na sleeperze to Reverso na pewno będzie w tej kategorii lepszy od DJ. Na pewno co do samej marki, bo jeżeli chodzi o design to trochę też może przykuwać uwagę, głównie ze względu na to, że zegarek a nie okrągły 😁 Różnica jest taka - jak ktoś się zainteresuje co masz na ręku i się spyta czy może rzucić okiem to przy DJ przeciętna osoba zareaguje inaczej (uuuu -Rolex!) niż przy Reverso (fajny, ewentualnie - fajny, co to?).

No i przy Rolexie łatwiej jednak trafić na osoby, które go poznają już z pewnej odległości. 
A co do zestawu fluted bezel + jubilee - mam taki w vintage DJ i za nim przepadam 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Smycel napisał:

Jeśli zależy Ci na sleeperze to Reverso na pewno będzie w tej kategorii lepszy od DJ. Na pewno co do samej marki, bo jeżeli chodzi o design to trochę też może przykuwać uwagę, głównie ze względu na to, że zegarek a nie okrągły 😁 Różnica jest taka - jak ktoś się zainteresuje co masz na ręku i się spyta czy może rzucić okiem to przy DJ przeciętna osoba zareaguje inaczej (uuuu -Rolex!) niż przy Reverso (fajny, ewentualnie - fajny, co to?).

No i przy Rolexie łatwiej jednak trafić na osoby, które go poznają już z pewnej odległości. 
A co do zestawu fluted bezel + jubilee - mam taki w vintage DJ i za nim przepadam 😁

 

No właśnie to "uuuu -Rolex!" i cała ta otoczka związana z marką mnie zniechęca (poza przede wszystkim ceną rzecz jasna ;) ). Z takim GSem na przykład to nie ma żadnego problemu, nawet gdyby był z metalu szlachetnego:
- co to?
- Seiko
- aha / spoko / eee ;)
Choć to jubilee + fluted to chyba jedyna rzecz ze wszystkich modeli Rolexa, która mi się podoba wizualnie.

Poczytałem też sobie o tym nowym mechaniźmie. Niby fajnie, że dłuższa rezerwa i jakieś tam szczegóły zmienili, ale jednocześnie skomplikowali serwis. Bęben ze sprężyną tylko nadaje się do wymiany w razie czego, bo nie idzie tego rozłożyć i złożyć (zrobili większy, ale niższy niż standardowy). Łożyskowanie wahnika zmienili na kulkowe, więc raczej lepiej, ale również nieserwisowalne z jakiegoś tam powodu. Sprowadza się do tego, że serwis tylko u Rolexa i muszą być w produkcji jeszcze części. Niby takie duperele, zwłaszcza że może nie doczekać u mnie do pierwszego serwisu, ale niesmak pozostaje. ;) 

Niby nadal można wyrwać poprzedniego DJ36, ale w tym koperta i tarcza mniej mi się podoba + dopasowanie bransolety to loteria przez ukryte zapięcie.

 

Ehh, dylematy i problemy pierwszego/drugiego świata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.06.2020 o 23:34, Smycel napisał:

Dlaczego się niecierpliwisz z Reverso?

 

Złożyłem zamówienie w Kruku 13 maja i do dziś nadal nic nie wiadomo, kiedy będzie.
Nie jestem przyzwyczajony do czekania na ściągnięcie towaru więcej niż 1-2 tygodnie. Przecież to nie Rolex. :) 

W przypadku GSów, Oceanusów i czegokolwiek, co ściągałem z JP, to nie czekałem dłużej niż 2 tygodnie.

 

No to jeszcze jeden wpadł do rozważenia:

101527939_544689956211972_7845515107648791409_n.jpg?_nc_ht=scontent-waw1-1.cdninstagram.com&_nc_cat=100&_nc_ohc=TlnsCpQae7UAX-E3qRr&oh=02007647cae1adb6777295a5f8808a0d&oe=5F21028B

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

Wszystkie z kolekcji "Seasons" zawsze na probsie👌, ale to nie jest przypadkiem USA only?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, vitriol napisał:

Wszystkie z kolekcji "Seasons" zawsze na probsie👌, ale to nie jest przypadkiem USA only?

 

No niestety jest i stąd byłoby trochę kombinacji z zakupem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciąg dalszy noweli.
Miał iść GS w ludzi:
 

50087848847_f8ab4b4328_h.jpg
 

w ramach refinansowania zakupu rolka, ale ostatecznie raczej rozmyśliłem się.
Teraz biję się z myślami, czy zamienić go na paneruja 574:
 

50184366063_c5410905df_h.jpg
 

50191747797_7c879363aa_h.jpg
 

50191747752_bf4c7af8e7_h.jpg
 

50190939373_a723d0dd15_h.jpg
 

50190939348_ae2d08824c_h.jpg
 

50190939318_c080ef9f1d_h.jpg

Jest jeszcze taka opcja, że rollo coś pokaże: EXP1 albo suba z nowym mechanizmem i w lżejszej kopercie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Telenoweli ciąg dalszy.
Już miał być 574, ale okazało się, że produkcja tego modelu została wstrzymana (zakończona (?)) i Kruk nie sprowadzi mi go. Zacząłem szukać alternatywnych źródeł, ale też i rozwiązań.
W międzyczasie mierzyłem Reverso Medium (jest w Raffles) i od pierwszego wejrzenia wiem, że to zegarek nie dla mnie - bardzo ładny, ale nie nosiłbym go.

W rezultacie pozostaje na placu boju:

- PAM00574

- SBGA415

Oba sikory ostatecznie wyjdą w podobnych pieniądzach, czyli >25k plnów.
No i waham się, bo z jednej strony fajowe sikory, ale są też "ale":

- PAM: mechanizm ponoć tak sobie dokładny, a w tym budżecie to oczekiwałbym poziomu COSC no i wykonanie chyba również tak sobie, np. niedomalowany czubek minutowej:
image.png.164b6c56dd0e872c7e82a341cebfba75.png
- GS: obawiam się rozmiaru, niby tylko ~1 mm więcej w średnicy i L2L od SBGN003, ale mimo wszystko więcej. SBGN003 nosi się super, bo jeszcze rozmiar jest ok i koperta jest bardzo dobrze wyprofilowana. Poza tym tytan, niby fajnie, ale palcuje się nieco.

Rozważałem przez moment opcję spring drive "po taniości", czyli najtańszy GS spring drive - SBGA285. Przeszło mi, bo jednak zbyt zwykły jest i mógłby przegrywać w walce o nadgarstek chociażby z SBGX093.

 

Kolejna opcja to poczekać na coś, co z miłą chęcią bym przygarnął:

- nowy, o ile będzie, explorer na 3230 z białą tarczą ;)

- GS z nowym mechanizmem 9SA5 albo z mniejszą wersją 9RA5 (ten ma 34 mm i do normalnego zegarka się nie nadaje) - tylko czy się doczekam czegoś w rozmiarze maks. 40 mm i grubości maks. 12 mm

- nowy wypust Zenitha El Primero w 2021 - może zrobią bardziej ergonomiczną kopertę, choć wątpię, bo mechanizm pozostaje ten sam.

 

Jak na razie najbardziej gada ten GS...

BYFLebd.jpeg
9cluno9.jpeg

 

Więcej zdjęć GSa i filmik tu: https://imgur.com/a/QjFGMiL
 

A tak się prezentuje na nadgarstku 16,5 cm - mój ma 17-17,5 cm.
80451920_497157554548722_4307366806374954852_n.jpg?_nc_ht=scontent-waw1-1.cdninstagram.com&_nc_cat=106&_nc_ohc=bJAJDXFyXmwAX_IrnxJ&_nc_tp=15&oh=901acdbf132930614f53fdcfd14a3541&oe=5FCD2071

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Nautiliusie jest gorzej że wskazówkami, nie narzekaj jak na parę tysięcy euro jest idealnie;) 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@eye_lip do ideału trochę brakuje nawet wskazówkom w GSach, tylko to trzeba już z mocną lupą oglądać. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem komplikuje się, bo jeszcze rozważam malucha yachtmastera 37 mm:
2019-02-03-rolex-yacht-master-37-ref-268
 

2019-02-03-rolex-yacht-master-37-ref-268
 

2019-02-03-rolex-yacht-master-37-ref-268
 

A tu na podobnym rozmiarze nadgarstku co mój:
image.thumb.png.318959845effd7a4a2953d403d5ab6d7.png

 

 

Z jednej strony "interesujący", ale:
- cena - trzeba koniecznie już puścić jednego GSa i dołożyć trochę dutków
- obawiam się nieco, że za mocno się świeci - sporo polerki
- polerka na środkowym ogniwie bransolety - rysuje się to pewnie od samego patrzenia
 

Plusy:
- lubię szary kolor tarczy
- inny od wszystkiego, co mam, wypełnia niszę między typowym diverem a już sporo bardziej eleganckim santosem i dj36
- rozmiar, komfort, waga

Edytowane przez machlo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym poszedł w pama - fajne zegarki, a dokładność da się wyregulować 😉

Gdybyś nie miał dj36, to proponowałbym Ex. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość HaveFun

Rolek fajna propozycja tak samo jak pam. Pytanie czy jesteś w stanie przełknąc te "niedoskonałosci" w pamie czy iść z R. GS czysta egzotyka. GS jak wiesz ciężko bedzie sprzedać u nas na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, HaveFun napisał:

Rolek fajna propozycja tak samo jak pam. Pytanie czy jesteś w stanie przełknąc te "niedoskonałosci" w pamie czy iść z R. GS czysta egzotyka. GS jak wiesz ciężko bedzie sprzedać u nas na forum.

GS nie jest ciężko sprzedać, bo to fajne zegarki, tylko ciężko jest osiągnąć "godną" cenę 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurka wodna, zrobiłem porównawcze foto z przeskalowanych proporcjonalnie do L2L zdjęć od frontu. No i wygląda na to, że YM37 przy DJ36 to wygląda jak damka. Natomiast YM40 to już kloc duży.
Bez przymiarki zbyt duże ryzyko. :(

 

Może jednak SBGA415 - rozmiarowo prawie to samo co SBGN005, tylko ~0,6 mm grubszy. Poza tym koperta bardziej płaska. Gorzej będzie leżał, ale może jeszcze ujdzie.

 

50581312752_0fdbab40bc_o.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.