Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Janek72

Proszę Was o poradę - porządny zgrabny diver do 5 tys. zł

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Cześć.

Od kilku miesięcy kręcę się w kółko - już mnie głowa boli :) Przerobiłem naprawdę sporo zegarków.

Jestem napalony na jakiegoś fajnego divera - nie do nurkowania, tylko, żeby mi się podobał i często bywał na nadgarstku, a nie leżał w szufladzie.

Po wielu latach nałogu zegarkowego wyklarowały mi się takie wymagania:

1. Stalowa bransoleta, która ma pełne ogniwa, pełne maskownice i porządne zapięcie, które nie jest z blaszek. Nie chcę słyszeć żadnego grzechotania na ręce.

2. Rozmiar od 39mm do 41mm bez koronki. Okazuje się, że już od 42mm połączenie ze stalową bransoletą jest już dla mnie za ciężkie w praktyce - czyli np. wszystkie Oris-y 43mm out :(podobnie grubość, maksimum to okolice 13mm, tutaj przykładem na "nie" jest fajna seria 1000 II Deep Blue, dlaczego te zegarki są takie grube? Lug to lug max 50mm.

3. Mechanizm automatyczny - kwarc czy solar w moim wymarzonym diverze odpada, chociaż mam sporo zegarków na ogniwo słoneczne i je sobie cenię. 

4. Bezel ceramiczny i szkło szafir z antyrefleksem - ale gdyby coś się fajnego trafiło ze szkłem mineralnym i aluminiową wkładką, to rozważę, nie upieram się. 

5. Ciekawa czarna / granatowa / niebieska tarcza najlepiej żyjąca w świetle - wszystkie smutasy z monotonną ciemną tarczą bez żadnych akcentów i bez połysku odpadają. Rozważałem zegarek Davosa Ternos Ceramic 40mm czarny lub granatowy, miałem już zielony - wiem, że wtórny design - ale właśnie chyba wszystkie wersje mają tarcze matowe, nawet czarna wersja, tak mi się wydaje. Tisell Marine Diver spełnia moje wymagania, w czarnej wersji ta czerń jest z połyskiem, bardzo ładnie wygląda, ale miałem już 3 takie zegarki, chcę coś oczko wyżej i najlepiej bez wtórnego designu. Steinhart też ma wypust diverów 39mm, wtórny design oczywiście ale chyba żadna z wersji nie ma błyszczącej tarczy, jest wersja z niebieską masą perłową, ale to dla kobiety.

6. Kolejny temat - indeksy, które powinny być nakładane a nie tylko wymalowane na tarczy - znany wszystkim Glycine Combat Sub - no właśnie, też miałem już dwa, niby wszystko ok, ale te indeksy trochę słabo jednak wyglądają.

7. Wodoszczelność oczywiście minimum 200m i najlepiej zakręcana chroniona koronka, nie taka odstająca od koperty.

8. Czytelne wskazanie czasu z dobrą lumą, żadnych udziwnień typu chronografy czy GMT. Trzy wskazówki i datownik. Nic więcej.

 

Idealnym zegarkiem byłby oczywiście Tag Heuer Aquaracer 41mm, z nowszych referencji, tyle, że nawet z rynku wtórnego w bardzo dobrym stanie przekroczy budżet. Starocie i zmęczone zegarki mnie nie interesują. Chcę mieć coś porządnego, ale nie chcę płacić kilku tysięcy złotych za samo logo.

Jest też Omega Seamaster - jeszcze droższa, plus to, że design bransolety zupełnie nie w moim guście.

Longines Hydroconquest Ceramic? Myślę, ale wolałbym coś innego, design tarczy nie podchodzi.

 

Prośba do Was, macie jakieś typy, które warto rozważyć? Zegarki używane i microbrandy też wchodzą w grę.

Pozdrawiam

Janek

Edytowane przez Janek72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Jeśli dopuszczasz używkę, to Oris Aquis Date. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dopuszczam, oczywiście, ważny jest stan zegarka. Dzięki :) popatrzę na ten model.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chr.Ward  Trident C60 o ile się podoba, to chyba spełnia wszystkie wymagania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yema Superman Heritage spełnia wszystkie wymagania.

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ginault Ocean Rover 2 spełnia wszystkie wymagania, pod warunkiem ze Ci się nie spieszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ma być fajny i prestiż marki nie jest aż tak istotny to popatrzyłbym na Baltic Aquascape, Hamtun Kraken H3 (premiom Swiss made, również w wersji GMT) i Christopher Ward C65 Vintage / C60.

 

Wiem, że nie diver ale Sinn 104 powinien też ci podpasować  i zmieścisz się w budżecie.

 

Oris Aquis już padł jako propozycja i ją popieram.

 

Hamilton Khaki Navy Scuba? Longines Hydroconquest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nth devil ray

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak Ty przerobiłem już sporo różnych zegarków i jak chcesz coś naprawdę fajnego to Omega SMPc 41mm i koniec. Niestety budżet dużo większy ale warto.

Alternatywnie TH Aquaracer w poprzedniej referencji 40,5 mm. Tu już powinieneś się zmieścić w budżecie.   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za Wasze, sugestie, na spokojnie je przeglądnę. 

Patrzyłem na CW C60, cena 1000 funtów bez kilku funtów to tak trochę drogo za Krzyśka mi się widzi, z lektury forum wynika, że dobra cena to jakieś 3 tyś, używki widzę ale 43mm, będą za duże. 

Aquis niebieski w zgora z promocją wiosna wychodzi ciut ponad 6000 zł. W Wieliczce jest aquis  hulk za ok. 5000 zł. Podaż używek podobnie jak dla CW, jakaś jest, ale 43mm. 

Ogólnie co do divera w kolorze zielonym, to sam nie wiem :)

dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trident C60 jest za 795f za wersję z bransoletą -100f rabatu z kodem czyli masz 695f co daje 3500-3700 zł ( strzelam bo nie znam aktualnego kursu ale chyba kręci się ok 5zł cały czas), i zawsze możesz zapolować na promocje np. 30% i kupisz wtedy za 3 tyś lub mniej, i taka cena moim zdaniem jest odpowiednia za ten zegarek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Janek72 napisał:

Bardzo dziękuję za Wasze, sugestie, na spokojnie je przeglądnę. 

Patrzyłem na CW C60, cena 1000 funtów bez kilku funtów to tak trochę drogo za Krzyśka mi się widzi, z lektury forum wynika, że dobra cena to jakieś 3 tyś, używki widzę ale 43mm, będą za duże. 

Aquis niebieski w zgora z promocją wiosna wychodzi ciut ponad 6000 zł. W Wieliczce jest aquis  hulk za ok. 5000 zł. Podaż używek podobnie jak dla CW, jakaś jest, ale 43mm. 

Ogólnie co do divera w kolorze zielonym, to sam nie wiem :)

dzięki :)

Gdzie w Wieliczce , daj proszę jakiś namiar ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jeśli pokazuje Ci 995 tzn. że masz w euro, zmień na funty. A kod jak się nie mylę to aktualny jest (a przynajmniej ostatni jaki mi przysłali): 100SUN20 w przypadku płatności w funtach i 120SUN20 w przypadku euro

Edytowane przez TRobert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TRobert, dziękuję, nie wiem czemu mi się uwidziało, że chodzi o funty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dziękuję za wszystkie propozycje, przeglądałem je dzisiaj no i kurczę efektu wow nie doświadczyłem niestety. Dodatkowo uzmysłowiłem sobie, że 72 to rzecz jasna mój rocznik, więc jak ja będę wyglądał np. z Tag aquaracer na ręce? To musi być coś pięknego ale stonowanego. W tym kontekście Oris Aquis ma przewagę nad Tagiem.

Krzysiek Ward- mam mieszane odczucia. 

Próbowałem jeszcze się przekonać do jakiejś wersji hydroconquest-a ale jednak design tarczy mnie po prostu odrzuca. Nie da rady. 

Ehh. 

Jest taki Steinhart ocean blue premium, czemu tego nie zrobili na 39 lub 40mm? :)

Edytowane przez Janek72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Interesująca konstatacja z tym TAGiem i Orisem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Janek72 napisał:

Dodatkowo uzmysłowiłem sobie, że 72 to rzecz jasna mój rocznik, więc jak ja będę wyglądał np. z Tag aquaracer na ręce? 

 

Spójrz na to z innej strony: u mężczyzn pięćdziesiątka to raptem końcówka dzieciństwa? Masz więc jeszcze sporo czasu na noszenie niekoniecznie poprawnych politycznie zegarków?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To oczywiste, że musisz kupić zegarek z którym będziesz się dobrze czuł. Ale uwierz mi wiek nie ma nic do tego ?, ważne żeby Tobie pasował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Właśnie :) jest tak, jak piszesz. Pozdrawiam

Edytowane przez Janek72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się zdenerwuję :) to kupię Seiko SRPC93K1, mimo, że ma się nijak do moich wymagań :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wciąż devil ray c356ea0ed2f572e93aa5ecf9b80750d7.jpg

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bofff, dzięki, jest piękny, tyle, że wczoraj byłem na stronie nth i za cholerę takiego nie znalazłem. Gdzie to można kupić jakby co? Sam też poszukam, może po Google grafika. 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, dzięki, oglądałem je wczoraj, ale takiego jak bofff pokazuje, to nie uświadczysz. Z tych, co są, łyknąłbym tylko NTH Barracuda Blue No Date, gdyby miał datownik. Bez datownika, to jest podobnie, jak z "Krzyśkami", mam mieszane odczucia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.