Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Janek72

Proszę Was o poradę - porządny zgrabny diver do 5 tys. zł

Rekomendowane odpowiedzi

Ball Fireman Enterprise mam cały czas z tyłu głowy :) w novotime z ogólnie dostępnym na stronie kodem BALL2020 wychodzi 3 876 zł. Myślę od 3 miesięcy nad tym Ball-em.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jaki masz rozmiar nadgarstka? Pytam zeby okreslic max rozmiar zegarka bo mam jeszcze kilka pomyslow :)

 

Ball to swietne jakosciowo zegarki no i masz tryt, jesli pasuje ci stylistyka to nie zastanawialbym sie.

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

18 cm. Ale mam taki przekrój bardziej okrągły nie płaski. Innymi słowy może będzie lepiej - lug to lug jest najbardziej istotny, nie może przekroczyć 50mm :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie musi to być diver to Ball Fireman fajna opcja. Chyba że diver z serii Fireman czyli NECC?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Oj, nie, te divery Ball nie podchodzą, to już wygląda jak te wszystkie militarne trytowce. Nie ta parafia.

Dla mnie najważniejsza jest tarcza, ona musi żyć, być ciekawa, szlif słoneczny, linie, falki itp. Musi mi się spodobać. Ten diabeł od bofff-a to ma :)

Edytowane przez Janek72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ponowie propozycje Sinn 104 :)

 

3577471a20002a619b58d984e0f469b1.jpg

 

Jesli mikro to na bazarku jest fajne MV Nereide GMT w PVD:

 

 

sporo ponizej budzetu, mam takowy zegarek i moge z calego serca polecic, swietnie lezy na reku.

 

No i tradycyjnie cos powyzej budzetu (na bransie do dostania na Chrono24 za ~1.500 EUR): Muhle Glasshutte SAR Rescue Timer:

 

SAR-Rescue-Timer-Sektion-Kopf.png

 

Zegarek wyjatkowy, nie do zabicia i luma jak latarka :)

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. Sinn 104 wczoraj oglądałem, wolę Orisa w tej kolorystyce. PVD / przyciemniania nie chcę, mam już seiko sne537, fajniutki taki właśnie ciemniejszy jest, Muhle, no właśnie, na pewno porządny zegar, w to nie wątpię, ale za smutny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nuras to tylko Omega Semaster 300m. W prawdzie nie mieści się w budżecie, ale za to jest za drogi! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, wiem juz czego szukasz w takim razie - nie zastanawiaj sei co, wybieraj kolor Aquisa po prostu :)

 

Na Chrono24 masz duzy wybor w zakladanym budzecie wiec powinno sie udac.

 

Powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Sierżant, tarcza smutna i nie ma bransolety :) Pasek odpada, przecież mogę Ray-a 2 ściągnąć z bazarku i wrzucić na pomarańczową gumę ;)  Najlepszą opcją to by było wziąć z Ray-a te maskownice dziadowskie i je zalać (od środka) jakimś zastygającym metalem, żeby były pełne :)  Miałem kiedyś bransoletę ze strapcode do Ray-a, za którą dałem ponad 300 zł, ale oni przesadzili w drugą stronę, te maskownice są za masywne, wyglądają strasznie, psują ten zegarek - na zdjęciach tego nie widać.

Diver w ciemnej tonacji to mam taki i mi się podoba:

 

sne537.jpg

Edytowane przez Janek72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Kurna, żeby się nie skończyło po raz n-ty na Glycine combat sub :)

albo jeszcze lepiej, na GW-M5610 :) idealny zgrabny diver z ciekawą tarczą i dużo nie waży :)

 

Poważyłem sobie troszkę z ciekawości, zakładając dopasowanie bransolety do 18 cm, czyli zwykle zdjęte 2 ogniwa:

Steinhart ocean vintage red 180g

Orient ray 2 170g

Conquest 41mm kwarc 160g

Seiko sdgm 150g

Glycine combat gl0106 120g

Chyba czas na jakiś detoks od tego :)

Edytowane przez Janek72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do wyboru, do koloru :)

tylko jeden wchodzi w grę i koniecznie z gwarancją realizowaną w PL, gdzie jest za 5000? 

NR KATALOGOWY: 01 733 7732 4135-07 8 21 05PEB

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

https://nthwatches.com/collections/devilray

niestety słabsza bransoleta i nh3x zamiast stp11

będą w połowie lata, do tej pory pojawiają się na wtórnym

sam czekam, bo mam srebrny a będę chciał wymienić na niebieski ze szlifem, ew na któryś limitowany DevilFoxpost-63078-0-09455300-1546626517_thumb.jpg

Edytowane przez bofff

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

O mały włos...

Takie coś jak w linku, Seiko SPB083J1,  tylko żeby było ciutkę mniejsze :)

https://www.zegarki.zgora.pl/zegarek/32190_Seiko_Prospex_1968_Diver_Automatic_SPB083J1

 

Jakbym za młodu więcej czasu spędzał na siłowni, to miałbym problem z głowy. Taki SDGM, tylko diver :)

Boli, bo piękny zegarek i cena pasuje, ale wiem, że byłby o te 2mm za duży.

Trochę patrzę na tego Sinn 104, ale nie podchodzą mi te "obielone" na plastikowo wskazówki.

Edytowane przez Janek72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie będzie pasować nowa limitka Seiko, kolejny prawie-homage 62mas. Nie pamiętam jak mu dali, ma być dostępny w lipcu. 40,5 mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dzięki za cynk :)

To chyba SPB149, piękny. 

1350 euro, 5500 sztuk. 

W PL od czerwca, 6200 zł. 

Chyba aż takim fanem Seiko nie jestem :)

https://monochrome-watches.com/seiko-prospex-diver-automatic-200m-spb149-modern-62mas-reissue-1965-specs-price/

 

Edytowane przez Janek72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Archimede?

 

https://www.archimede-watches.com/sporttaucher/sporttaucher/


https://www.archimede-watches.com/outdoor-41.-a.-s

 

Zwlaszcza Outdoor jest ciekawy, koperta utwardzona do 1.200 HV i antymagnetyczny do 80.000 A/m (1.000 Gauss)

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Panowie, a taki Edox?

Czy to taka marka "Apartowa" czy to coś takiego jak Epos? 

Ktoś miał do czynienia z takim diverem? 

Nie jestem w stanie w internetach znaleźć informacji, czy bezel jest ceramiczny czy nie. 

https://www.seriouswatches.com/products/edox-skydiver-automatic-80112-3nm-bui

 

Update: mam odpowiedź :)

Answer: Hi Jan, Thank you for your questions! The watch does have a ceramic bezel and weighs approximately 145 grams including all links. If there's any way we can assist, please don't hesitate to contact us! Best regards, Paul SeriousWatches

Edytowane przez Janek72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edox czy Epos to nie to samo co Oris. Szkoda tylko że musi być 39,5mm, ale jak nadgarstek nieduży to tak musi być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myślę, że szerokość bez koronki nie jest najważniejsza, tylko lug to lug nie może przekraczać 50mm i masa zegarka z bransoletą maksymalnie w okolicach 170 gramów. 

Niewielka szerokość bez koronki czyli max 41mm zwykle zapewnia spełnienie powyższych kryteriów, ale jak np. we wspomnianym modelu Edox, mamy 42mm szerokości, czyli więcej, ale l2l i masa wskazują, że nie miałbym problemu z tym modelem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.