Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Marek 1

Jaki wybrac

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dylemat waham się między dwoma zegarkami Certina Ds1 Day and date i Seiko SPB061J1 czy mógłby mi ktoś doradzić który lepszy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie DS-1, jeśli to model na Powermaticu to masz 80h rezerwy chodu i bardzo dokładny mechanizm. Seiko uwielbiam ale ten model jakoś mi nie podchodzi wizualnie, plus 13 mm to już sporo. Popatrz jeszcze na Hamiltona Khaki Day Date, będzie ciut bardziej na sportowo ale to tez świetny zegarek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj, jeśli mowa o Certina C006.430.11.031.00 to ma ETE 2834-2 z 40 godzinną rezerwą czyli podobnie jak Seiko które ma 45 godzinną rezerwę.

Jeśli rozmiar ma znaczenie to Seiko jest ciut większe (41mm) no i brałbym tego który Ci się bardziej podoba wizualnie, w końcu zegarek ma się podobać na ręku. 

Osobiście wole większe, zegarki więc wybrałbym Seiko, ale to Tobie ma się podobać i pasować na ręku. 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź a jeśli chodzi mechanizmy ETA 28-34 i japoński 6R27 co myslisz

Chciałbym zasięgnąć porad dotyczących mechanizmów tych modeli ich jakości i solidnosci ETA 2834-2 i 6R27 wygląd i firma to dla mnie drugorzędna sprawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz chyba tylko C032.430.16.041.00 jest w produkcji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, cordi7 napisał:

Teraz chyba tylko C032.430.16.041.00 jest w produkcji?

 

Kolega nie podał referencji Certiny, tylko nazwę pod którą mieści się zegarek na 2834 z pełnym dniem tygodnia, ciągle dostępny w sprzedaży.

big_5d9af057281e6-C006-430-11-051-00-Internet-RGB-1.jpg.499b3d6347cf853dd00407ae06236c07.jpg


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Po wpisaniu w Certina.com DS-1 Day Date jedyne co wyskakuje to to, co podałem i dlatego pytam :)

 

549A868A-819A-443F-A7BC-9170896C0FDD.thumb.png.c89abd8007eb43210ea6b902871325cd.png


Stara referencja jest IMO dużo ładniejsza :)

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drodzy koledzy ponawiam pytanie odnośnie kalibrow ETA 2834-2 i Seiko 6R27 który z nich jest bardziej zaawansowany technicznie i solidniejszy a za tym dokładniejszy z góry dziękuję za opinie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

ETA 2824-2 to sprawdzony wół roboczy, stosowany od lat w wielu zegarkach.

6R27 to seria 6R15 z rezerwą chodu, również znany i sprawdzony mechanizm.

ETA ma wyższa płynność wskazowki sekundowej, 28.800 bph vs. 21.600 bph w Seiko.

Będzie też mniej podatna na zmiany dokładności chodu w zależności od stopnia naciągu sprężyny.

Ostatecznie obydwa mechanizmy są sprawdzone i godne polecenia i oba mogą być bardzo dokładne.


https://forums.watchuseek.com/f21/eta-2824-2-vs-6r15-113363.html

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cordi7 ten który pokazałeś DS Action dużo ładniejszy i okazalszy niż DS-1, a rzeczywiście kod który podałem to ten sam co wy tylko z jasną tarczą, 

a ten dostępny w sprzedaży jest z ciemną.

 

Marku Cordi wymienił różnice, gdyby zegarek Certiny wyglądał jak ten DS Action brałbym ETE?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej sytuacji przy DS1 i DS Action masz dwukrotną różnice w rezerwie chodu.

Jak się nie boisz Powermatica, a nie bój sie - są różne opinie i dużo informacji znajdziesz na forum, to zastanów się nad tym DS Action.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam powermatica w Tissot Chemin des Tourelles - i to ta 'gorsza' wersje bo z elementami z tworzywa a zlego slowa nie dam powiedziec.

Bardzo fajny i dokladny zegarek, gadalem z zaprzyjaznionym zegarmistrzem (ma autoryzacje Swatch Group) - brac, nie bac sie.

80 godzin jest o tyle fajne, ze odkladasz zegarek w piatek i w niedziele rano nadal dziala a to nie do przecenienia.

Roznicy w 'gladkosci' chodu wskazowki sekundowej nie ma w stosunku do 6R15 ale cos za cos.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Powermatic też ma 21600. 
swoją drogą konia z rzędem temu, kto zauważy na sekundniku różnice pomiędzy 21600, a 28800 vph.

Edytowane przez fanfar19

"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Gdzie mogę odebrać tego konia?

:)

Różnicę 25% w płynności chodu widać dość wyraźnie.

Różnica w punktualności jest pomijalna. Jest jeszcze różnica w trwałości: 25% mniejsza częstotliwość oznacza 25% mniejsze zużycie. "Plastik" to zaawansowany polimer, bardzie wytrzymały od stali. Mechanicznie lepszy jest Powermatic.

 

[...]

 

Brałbym DS-1: dla wrażeń czysto estetycznych.

I Ty też weź to, co Ci się bardziej podoba. Nie będziesz żałował zakupu, będziesz żałował tych, których nie kupiłeś :)

 

 

 

Edytowane przez Zeno
Usunąłem fragment odnoszący się do rewelacji o częstotliwosci pracy 6r27

Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Wyjątkowo zgadzam się z Zeno co do płynności ruchu sekundnika :)

 

21.600 a 28.800 widać, od 1:17 gdzieś:

 

 


Tak samo jak widać 28.800 a 36.600.


Dywagacje o luzach i materiałach pozostawię bez komentarza...


Teoretycznie niższa  częstotliwość pracy to większa żywotność (mechanizm na sekundę wykonuje mniej ruchów).

Teoretycznie wyższa częstotliwość pracy to większa dokładność bo jakiekolwiek odchyłki powstałe w trakcie jednego cyklu maja mniejszy wpływ na całość z racji większej liczby cykli na sekundę.

 

Seiko 6r15 w wersji rozwojowej 6r35 z wydłużoną do 70 godzin rezerwą napędzał mid range gamy Seiko aż do SARX061 i SPB095 kosztujących trochę poniżej 2.000 USD.

 

Powermatic był spowalniany celem wydłużenia rezerwy chodu i jest bardzo dokładnie wyregulowany wychodząc z fabryki a jak da się przeczytać podobno wersja COSC nie różni się od standardowego niczym poza certyfikatem. Nota bene Powermatic Powermaticowi nierówny:

 

https://calibercorner.com/tissot-caliber-powermatic-80/

 

6R15, wprowadzony w 2006 był projektowany jako odpowiedz na ETA 2824-2 (produkowanej od 1982 roku) i jego największa wada jest wrażliwość dokładności chodu na stopień naciągu sprężyny, poza tym to świetny i sprawdzony mechanizm.

 

https://forums.watchuseek.com/f21/eta-2824-2-vs-6r15-113363.html

 

Brać, co się bardziej podoba i się cieszyć fajnym zegarkiem.
 

 

 

 

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.05.2020 o 19:20, cordi7 napisał:

ETA 2824-2 to sprawdzony wół roboczy, stosowany od lat w wielu zegarkach.

6R27 to seria 6R15 z rezerwą chodu, również znany i sprawdzony mechanizm.

ETA ma wyższa płynność wskazowki sekundowej, 28.800 bph vs. 21.600 bph w Seiko.

 

Nope.

6R27 pracuje z taką samą częstotliwością, co ETA 2824.

 

Aż mi głupio, że dałem Ci się sprowadzić na manowce i prowadziłem zupełnie niepotrzebną dyskusję ?


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Wtopa po całości. Bazą 6R27 jest 6R15 i stad to nieszczęsne 21.600 wyszło.

 

4C17D372-59FD-4E43-99B7-EA48117C3AEE.thumb.jpeg.bfd3bca46517f3451f49c9bb3594d199.jpeg
 

Na plus - wszystko co napisaliśmy jest na temat, może nie do końca ten po prostu :D

 

No i zgadzamy się co do jednego - można spokojnie brać obydwa, który się bardziej spodoba.

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.