Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Boniek88

Zegarek dla Żony na rocznicę do 1000PLN

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

 

Pomóżcie:) Mieliśmy ze względu na panującą sytuację nie robić sobie w tym roku prezentów, ale zważywszy na to, że żona wróciła po ponad półtrorej roku do pracy uznałem, że kupię jej zegarek, który mogła by ubrać na codzień i do pracy. Budżet skromny ze względu na spontaniczną decyzję (tyle zostało zaskurniaków)

Idealna byłaby Omega Constellation w kwarcu, ale chyba nie ten budżet nawet na vintage używkę. A może jednak? Może ktoś kto się bardziej zna ocenić?

Żonie ostatnio zabłysły oczy jak przyszedł mój Glycine GL0114. Stwierdziła, że dotychczas to najładniejszy zegarek jaki kupiłem. 

Szukam więc czegoś w podobnej stylistyce i w budżecie znalazłem tylko zegarki Adriatica. Nigdy z nimi nie obcowałem i nie wiem jakiej są jakości. Może ktoś kto użytkuje oceni czy wydanie 600-700 PLN  na zegarek tej marki będzie rozsądnym zakupem. 

 

Teraz do rzeczy. Poszukiwany zegarek Nowy lub vintage swiss made w kwarcu ( żona ma jednego Orienta z naciągiem problemautomatycznym i jednak ceni sobie bezobsługowość zegarków kwarcowych, a ja nie mam zamiaru jej na siłę uszczęśliwiać.)

 

Jeżeli nowy to:

Swiss made

koperta w rozmiarze 32-38 mm

WR bez znaczenia

Na bransolecie

Kolor złoty lub bikolor

Komplikacja faz księżyca

Kolor traczy ma drugorzędne znaczenie

Żona lubi bling bling więc jakieś kryształki i temu podobne duperele jak najbardziej akceptowalne

 

Jeżeli Vintage to:

koperta w rozmiarze 30-38 mm

WR bez znaczenia

najlepiej na bransolecie (ale nie wykluczam paska)

kolor raczej srebrny (zawsze mogę oddać w dobre ręce do odnowienia) lub złoty jeżeli stan zegarka bardzo dobry

Tu już raczej bez komplikacji

 

 

 

zegarek-adriatica-a3420.r113qfz-1.jpg

A3601.111SQFZ_4m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Adriatica nie będzie zła, ale Casio Sheen Classic SHE-3044D-4AUER, będzie chyba lepszy:

 

 

Może nie jest bicolor, ale ma macicę perłową, kryształki Svarovskiego i jest zaawansowany technicznie. No i cena mniejsza - w sklepie TimeTrend.

W prezencie liczy się efekt Wow!, a w tym przypadku jest on zagwarantowany. 

 

:)

 


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Zeno napisał:

 

 

Adriatica nie będzie zła, ale Casio Sheen Classic SHE-3044D-4AUER, będzie chyba lepszy:

 

Może nie jest bicolor, ale ma macicę perłową, kryształki Svarovskiego i jest zaawansowany technicznie. No i cena mniejsza - w sklepie TimeTrend.

W prezencie liczy się efekt Wow!, a w tym przypadku jest on zagwarantowany. 

 

:)

 

 

Jak dla mnie super. Tylko że wszystkie zegarki żony są w kolorze złotym ze względu na biżuterię z tego kruszcu, a wiesz jak kobiety podchodzą do tematu mieszania złota ze srebrem. Bicloro to jeszcze chyba by przeszedł, ale co do stali nie jestem pewien. Mimo wszystko przemyślę go bo jest po prostu świetny, nawet jeżeli to nie swiss made. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem zastrzeżenia biżuteryjne. Tutaj Księżyc jest złoty, można też popróbować coś z bransoletą.

Moja nosi takiego Sugessa z Ali:

https://pl.aliexpress.com/item/4000002764913.html?spm=a2g0o.detail.1000023.9.3e0f5bcf5ix1cu

...tego srebrnego - z bicolorową elastyczną bransoletą, co wygląda to całkiem dobrze. Zresztą polecam i jego, bo choć nie spełnia Twoich założeń to jest bardzo interesujący mechanicznie i ładnie wygląda na damskim nadgarstku :)


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Zeno napisał:

Rozumiem zastrzeżenia biżuteryjne. Tutaj Księżyc jest złoty, można też popróbować coś z bransoletą.

Moja nosi takiego Sugessa z Ali:

https://pl.aliexpress.com/item/4000002764913.html?spm=a2g0o.detail.1000023.9.3e0f5bcf5ix1cu

...tego srebrnego - z bicolorową elastyczną bransoletą, co wygląda to całkiem dobrze. Zresztą polecam i jego, bo choć nie spełnia Twoich założeń to jest bardzo interesujący mechanicznie i ładnie wygląda na damskim nadgarstku :)

 Pokazałem żonie Casio i generalnie jej się spodobał więc chyba strzał w dyche. Najwyżej nie będzie nosić złota jak Kasia wjedzie na rękę:-) jeszcze się chwilę rozejrzę ale póki co jest na czele peletonu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj znać, jak się sprawa potoczyła :)


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.05.2020 o 12:30, Zeno napisał:

Daj znać, jak się sprawa potoczyła :)

Casio zamówione z timetrend. Ostatnie sztuki więc jak nie teraz to już nigdy. Wrzucę fotkę jak dojdzie. Powinno być jutro lub w srode. Dzięki wielkie za sugestie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oby się dobrze nosił :)


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.05.2020 o 11:33, Zeno napisał:

Oby się dobrze nosił :)

Żeby sprawiedliwości stało się zadość

 

IMG_20200519_185655.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo udany wybór wg mnie :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Zazdroszczę (w imieniu żony) :)

Edytowane przez Zeno

Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bardzo udany wybór wg mnie default_smile.png


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Losy przewrotne. Miał być jakiś Szwajcar a wyszedł ordynarny Japończyk. No ale świetnie się prezentuje a żona i tak nie zna się i nie przykuwa uwagi do marki.
Jest pewne że następnym razem padnie na Omegę Constellation. Muszę tylko trochę więcej odłożyć

Wysłane z mojego MI 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Losy przewrotne. Miał być jakiś Szwajcar a wyszedł ordynarny Japończyk. No ale świetnie się prezentuje a żona i tak nie zna się i nie przykuwa uwagi do marki.
Jest pewne że następnym razem padnie na Omegę Constellation. Muszę tylko trochę więcej odłożyć

Wysłane z mojego MI 8 Pro przy użyciu Tapatalka


El klassiko


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.