Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Michal_Gdy

Do garnituru + biała tarcza | do 15.000 PLN?

Rekomendowane odpowiedzi

58 minut temu, Krystian napisał:

Gdyby niekoniecznie musiała być biała, to może Omega?

Po rabacie pewnie z 12k wyjdzie.

 

https://www.omegawatches.com/watch-omega-de-ville-prestige-co-axial-39-5-mm-42413402002003

 

Ogólnie przejrzyj Omegi De Ville Prestige. Co prawda werk bez finezji, ale stary sprawdzony.

 

 

Nie wiem dlaczego, ale ten model Omegi jakoś zawsze pomijałem, mimo że samą marką bardzo lubię i mam już od nich 2 inne modele. Myślałem przez jakiś czas o AT, ale to zbyt sportowy model jak na to czego oczekuję od tego nowego zegarka. A tą Omegę będę musiał po prostu obejrzeć na żywo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na żywo zyskuje :) Ale ja nie jestem obiektywny.

 

odv_4.jpg


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na żywo zyskuje Ale ja nie jestem obiektywny.



Dla mnie największy minus wizualny to uszy - wolę takie bardziej zespolone z kopertą. Nie mniej jednak muszę go zobaczyć na żywo. Dziś nie udało mi się nigdzie podjechać, więc pewnie dopiero po weekendzie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie największa wada tego zegarka to dekiel. Na szczęście da się go nie oglądać :)


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nomos skreśliłem gdzieś na samym początku, bo dla mnie brak im elegancji takiej jak chociażby w tym Montblanc, nie mówiąc już o Zenith. Za każdym razem jak patrzę na Nomosy to widzę trochę ładniejszego i lepiej wykonanego Skagena. Wolę inny styl po prostu default_smile.png.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Bardzo odważna teza i nie mówię z pozycji wielkiego miłośnika niemieckiej manufaktury a raczej entuzjasty zegarków. Ja po poznaniu historii Nomosa i po obejrzeniu/przymierzeniu wielu modeli właśnie odrzuciłem Zenitha, jlc czy montblanc.
Dla mnie nomos jest trochę jak grand seiko, czyli dla wtajemniczonych, którzy zauważą go na nadgarstku da sygnał o zegarkowej pasji i nietuzinkowym guście.
Zobacz tarcze silvercut w nomosie i ich mechanizmy inhouse.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Tetra to jeden z fajniejszych zegarków jaki można kupić.

Nie wiem czy garniturowy, sam mam dość konserwatywne podejście w tym temacie ale ktoś inny może go tak postrzegać.


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doceniam wszystkie głosy w tej dyskusji. Jeśli chodzi o Nomos’y to zaproponowane przez kolegów powyżej modele to niestety nie mój klimat (ale przyznam, że nie mialem ich na ręce). Przejrzałem stronę producenta i znalazłem dwa inne ciekawe modele - w moim stylu i guście.

 

b7c2607ec67bd16172d9f1826561fd39.jpg&key=47453dbec622dc30b58c0e7ae25af0141e4e5eb65735450139c24cfec3237e3f

 

 

Orion (średnica 38 mm - pewnie wygląda na większy przez białą tarczę). Nie wiem tylko jaki jest wymiar między uszami, na zdjęciu wydaje się duży w stosunku do koperty. Poszukam więcej informacji na jego temat.

 

23b1fe72024390eefc810f006f89da6c.jpg&key=9ab0adb7adb5c95f0733b2b0b5c78bff341ec4f708759193bf969bc2304af82a

 

Zurich - niecałe 40 mm. Chyba mój numer 1 z tej manufaktury.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiek jaki masz nadgarstek, ale ja mam około 18 - 18,5 cm i dla mnie  jak na garniturowca 40 mm to zdecydowanie za dużo. Bliżej mi nawet do 36, 37 niż 39. Miałem Nomosa Tangente 35 i większego pewnie bym nie wybrał - tak jak było już wspomniane wcześniej ma bardzo długie uszy i nosi się jak sporo większy. Natomiast co do samej marki i zegarków to w pełni potwierdzam co pisał lort - byłem z moim na ręku w kilku salonach z wysokiej półki i wszędzie zwracano na niego uwagę.

Mój głos z tych propozycji właśnie albo na Nomosa albo JLC.

Przy czym w tym drugim wypadku - ja wybrałem Reverso (właśnie jak garniturowiec).

Widzę, że jesteś z Gdyni - jak chcesz to odezwij się na priv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiek jaki masz nadgarstek, ale ja mam około 18 - 18,5 cm i dla mnie  jak na garniturowca 40 mm to zdecydowanie za dużo. Bliżej mi nawet do 36, 37 niż 39. Miałem Nomosa Tangente 35 i większego pewnie bym nie wybrał - tak jak było już wspomniane wcześniej ma bardzo długie uszy i nosi się jak sporo większy. Natomiast co do samej marki i zegarków to w pełni potwierdzam co pisał lort - byłem z moim na ręku w kilku salonach z wysokiej półki i wszędzie zwracano na niego uwagę.
Mój głos z tych propozycji właśnie albo na Nomosa albo JLC.
Przy czym w tym drugim wypadku - ja wybrałem Reverso (właśnie jak garniturowiec).
Widzę, że jesteś z Gdyni - jak chcesz to odezwij się na priv.
Jak jesteś rzeczywiście z trójmiasta to możesz obejrzeć JLC i Nomosa.
Jednego dnia do garnituru a innego wręcz przeciwnie - jak zdjęcie poniżej. Kostki rządzą 7801cc472b2164f72d01f063a3879018.jpg

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiek jaki masz nadgarstek, ale ja mam około 18 - 18,5 cm i dla mnie  jak na garniturowca 40 mm to zdecydowanie za dużo. Bliżej mi nawet do 36, 37 niż 39. Miałem Nomosa Tangente 35 i większego pewnie bym nie wybrał - tak jak było już wspomniane wcześniej ma bardzo długie uszy i nosi się jak sporo większy. Natomiast co do samej marki i zegarków to w pełni potwierdzam co pisał lort - byłem z moim na ręku w kilku salonach z wysokiej półki i wszędzie zwracano na niego uwagę.
Mój głos z tych propozycji właśnie albo na Nomosa albo JLC.
Przy czym w tym drugim wypadku - ja wybrałem Reverso (właśnie jak garniturowiec).
Widzę, że jesteś z Gdyni - jak chcesz to odezwij się na priv.

U mnie nadgarstek to 17.50 cm, napiszę do Ciebie :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Jak jesteś rzeczywiście z trójmiasta to możesz obejrzeć JLC i Nomosa.
Jednego dnia do garnituru a innego wręcz przeciwnie - jak zdjęcie poniżej. Kostki rządzą 7801cc472b2164f72d01f063a3879018.jpg&key=4365d494c3a98c9271639cd748e39c2cbcbf0ab59c8c7c38e1069c657b01e4ba

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka


Dzięki :). Jestem z Gdyni, napisze do Ciebie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę ponad budżet, ale IMO warto: 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba L.U.C już nieaktualny. Nie dziwię się

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.