Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
mocdyfer2

Atlantic dla szczupłego - max 1500/1600 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

chciałbym kupić zegarek firmy Atlantic (tylko tej) do 1500-1600zł, na dowolnym mechanizmie, zegarek na co dzień, do koszuli w kratkę i na sportowo, zależy mi tylko na czasie i dacie. W garniturach nie chodzę. jestem szczupły, nadgarstek to 16,5cm, wiek pod 40-stkę. Do tej pory miałem tanie zegarki np. Timex, ostatnio używałem tylko Smart zegarków, ale chce wrócić do dawnego stylu. Wklejam przykładowe zdjęcie z zegarkiem Timex T2N639,  w celach poglądowych, ma on kopertę 40mm, grubość 10 mm.

Myślałem nad tymi modelami::

Atlantic Seaport 56550.41.51
Atlantic Seabase Chronograph  60452.41.55
Atlantic Seaport Moonphase 56550.41.51

Nie wiem czy koperta większa, niż 40mm nie będzie za duża, co sądzicie ?.

 

reka.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Nie sugeruj się tylko średnicą koperty. Szukaj takiego modelu, którego wymiar "od ucha do ucha", inaczej wysokość (NIE GRUBOŚĆ) będzie mieścił się w przedziale 44-48 mm. Wówczas będzie ok ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Szukaj w internetach, pytaj wujka Googla, zazwyczaj można do takich informacji się dokopać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz też wysłać meila do sklepu z pytaniem :)


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Napisałem do sklepu  o wymiary, wszystkie (te co mi się podobają) są z przedziału 50-51mm "od ucha do ucha". Ten Timex wyżej na zdjęciu ma wymiar 48mm. Jak myślicie, 2-3mm zrobi dużą różnice 48vs50-51mm ?. Nie jestem jakoś uparty na te 2-3 modele, tylko na marce mi zależy. Szkoda, ze producenci nie podają tego wymiaru, eh nie wiele roboty a jakie ułatwienie.

Edytowane przez mocdyfer2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Z własnego doświadczenia (nadgarstek 16,5 cm) wiem, że L2L 50-51 mm to jednak sporo... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, mocdyfer2 napisał:

Nie jestem jakoś uparty na te 2-3 modele, tylko na marce mi zależy.

 

Jeśli zależy Ci na marce, to kup jakiegoś vintage. One są w porządnych rozmiarach, a nie w rozmiarach patelni.

 

Np w forumowym dziale "Sprzedam":

https://zegarkiclub.pl/forum/topic/186122-atlantic-weltmeister-special-worldmaster/?tab=comments#comment-2763074

https://zegarkiclub.pl/forum/topic/186224-z-atlantic-worldmaster-super-de-luxe/?tab=comments#comment-2765131

(Ta, wiem: zamiana, ale można spróbować).

:)


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o L2L ok 50mm przy takim nadgarstku to proponuje przymiarkę, dużo zależy też od kształtu nadgarstka i kształtu koperty zegarka, zagięcia uszu. Mam podobny nadgarstek i najwygodniej mi z zegarkami z L2L ok 48mm, ale też mam jeden który ma ok 50mm. Jeśli chodzi o vintage to nie wiem czy to dobra opcja na zegarek codzienny, dla kogoś kto nie miał do czynienia z takimi zegarkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Spoko jak nic nie znajdę najwyżej zastanowię się nad Seiko, może u nich coś znajdę mniejszego.

Edytowane przez mocdyfer2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.