Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
mirek 1969

Yema superman

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam.Mam takie pytanie odnośnie tego zegarka.Ponoć jest tam jakiś mechanizm in house.Podoba mi się ta Yema i nad nią sie zastanawiam ale mam obawy co do tego mechanizmu bo jak wiadomo zwykłą ete to każdy mądrzejszy zegarmistrz naprawi a jak już jest coś konkretnego to tylko wysyłka do firmy a to mi się nie uśmiecha.I czy słusznie że mam obawy czy ktoś coś wie na temat tego mechanizmu bo ja w tej materii to zielony jestem.I jeszcze jedno pytanie.Teraz jest ta Yema w przedsprzedaży po 1200euro niby do lipca.Jakbym np.bym  nie zdążył to o ile może cena wzrosnąć? I czarny czy stalowy? Jestem za czarnym ale mogę zdanie zmienić.Dzięki Kurde coś mi się pomieszało ale myślę że plik pójdzie otworzyć

SupermanArmeedel_AirBlackAutomatiqueprofile_800x[1].webp

SupermanArmeedel_AirBlackAutomatiqueprofile_800x~2.jpg

Edytowane przez mirek 1969

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwykłą ete to każdy zegarmistrz naprawi. Mądrzejszy to naprawi również in-house.

Takie są koszty oryginalności: nie chcesz się wyróżniać - weź Orienta*** Mako albo Invictę Pro. Brałbym jednak Yemę

Bierz w stali, chyba że jesteś ninja :)

 

________________________________________

***Dla wszystkich fanbojów Orienta, którym się wydaje, że nie lubię tej marki, a jej zegarki proponuję jako szyderstwo: lubię Orienta, straszliwie nudzi mnie Orient Bambino (a jeszcze bardziej zachwyty nad tym bardzo przeciętnym zegarkiem), a ta propozycja jest całkiem na serio ;)


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, mirek 1969 napisał:

Witam.Mam takie pytanie odnośnie tego zegarka.Ponoć jest tam jakiś mechanizm in house.Podoba mi się ta Yema i nad nią sie zastanawiam ale mam obawy co do tego mechanizmu bo jak wiadomo zwykłą ete to każdy mądrzejszy zegarmistrz naprawi a jak już jest coś konkretnego to tylko wysyłka do firmy a to mi się nie uśmiecha.I czy słusznie że mam obawy czy ktoś coś wie na temat tego mechanizmu bo ja w tej materii to zielony jestem.I jeszcze jedno pytanie.Teraz jest ta Yema w przedsprzedaży po 1200euro niby do lipca.Jakbym np.bym  nie zdążył to o ile może cena wzrosnąć? I czarny czy stalowy? Jestem za czarnym ale mogę zdanie zmienić.Dzięki Kurde coś mi się pomieszało ale myślę że plik pójdzie otworzyć

SupermanArmeedel_AirBlackAutomatiqueprofile_800x[1].webp 85 kB · 8 pobrań

 

Zgadza sie, jest tam mechanizm in house ambre mbp1000.

Inspirowany mechanizmem ebauche.

31 jewels

28800

45 godzin rezerwy

Yema twierdzi ze jest naprawialny przez kazdego madrzejszego zegarmistrza.


Noszenie zegarka na który mnie nie stać to taki sam przypał jak noszenie podróby.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Czym inspirowany? Przecież ebauche oznacza niekompletny mechanizm, więc w jakim sensie to jest inspiracja? Co do samego mechanizmu, czytałem o nim na chyba francuskim forum i parametry oraz materiały pozostawiają wiele do życzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Yema to reaktywowana firma po kilkudziesięciu latach niebytu. Coś jak Albert Riele czy nasze Błonie. Dzisiejsza internetowa marka Yema nie ma nic wspólnego poza nazwą z jej legendą. Mechanizm powstał z surówki jakiegoś werku w sumie nieznanego pochodzenia. Patrząc na jego parametry trudno uznać, że są atrakcyjne:

https://eu.yema.com/pages/yema-mbp1000-tech-report

Za to zegarek bardzo ładny.

 

Edytowane przez TIK TAK

 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Jash napisał:

Czym inspirowany? Przecież ebauche oznacza niekompletny mechanizm, więc w jakim sensie to jest inspiracja? Co do samego mechanizmu, czytałem o nim na chyba francuskim forum i parametry oraz materiały pozostawiają wiele do życzenia.

Wg przedstawiciela Yema na wusie mechanizm jest czesciowo inspirowany francuskim ebauche z lat 70. W jakim stopniu nie wiem.


Noszenie zegarka na który mnie nie stać to taki sam przypał jak noszenie podróby.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
1 godzinę temu, Zeno napisał:

Zwykłą ete to każdy zegarmistrz naprawi. Mądrzejszy to naprawi również in-house.

Takie są koszty oryginalności: nie chcesz się wyróżniać - weź Orienta*** Mako albo Invictę Pro. Brałbym jednak Yemę

Bierz w stali, chyba że jesteś ninja :)

 

________________________________________

***Dla wszystkich fanbojów Orienta, którym się wydaje, że nie lubię tej marki, a jej zegarki proponuję jako szyderstwo: lubię Orienta, straszliwie nudzi mnie Orient Bambino (a jeszcze bardziej zachwyty nad tym bardzo przeciętnym zegarkiem), a ta propozycja jest całkiem na serio ;)

Właśnie. Nie chcę się wyróżniac i  myślę o tej Yema bo jakbym chciał  to bym myślał nad tagiem lub jakimś ML .A te już miałem. A ta yema mi sie podoba .?

31 minut temu, TIK TAK napisał:

Yema to reaktywowana firma po kilkudziesięciu latach niebytu. Coś jak Albert Riele czy nasze Błonie. Dzisiejsza internetowa marka Yema nie ma nic wspólnego poza nazwą z jej legendą. Mechanizm powstał z surówki jakiegoś werku w sumie nieznanego pochodzenia. Patrząc na jego parametry trudno uznać, że są atrakcyjne:

https://eu.yema.com/pages/yema-mbp1000-tech-report

Za to zegarek bardzo ładny.

 

No właśnie zegarek bardzo ładny i ma wszystko co mi pasuje .Jest WR300 ale jest też smaczek lotniczy , jest czarny plus rozmiar.Ten mechanizm mnie trochę boli ale nie dyskwalifikuje zegarka. A i cena jak dla mnie do zakceptowania.

Edytowane przez mirek 1969

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za pieniądze 30 sek/24h to zdecydowanie za dużo. Mogli włożyć ETĘ, albo Selitte i byłoby już inaczej. 


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, TIK TAK napisał:

Mechanizm powstał z surówki jakiegoś werku w sumie nieznanego pochodzenia. Patrząc na jego parametry trudno uznać, że są atrakcyjne:

https://eu.yema.com/pages/yema-mbp1000-tech-report

 

 

Yema twierdzi ze mechanizm zostal zaprojektowany w 100% przez ich zegarmistrzow.

Twierdza ze zajelo im to ponad 2 lata badan I rozwoju oraz ponad 3miliony euro investycji.

Na Wusie tez na poczatku twierdzili ze jest to przebrandowany chinski mechanizm ale nikomu nie udal sie znalezc nic podobnego.

Parametry nie sa moze atrakcyjne ale trzeba pamietac ze zegarek kosztuje niewiele ponad 1000 euro.


Noszenie zegarka na który mnie nie stać to taki sam przypał jak noszenie podróby.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, TIK TAK napisał:

Za pieniądze 30 sek/24h to zdecydowanie za dużo. Mogli włożyć ETĘ, albo Selitte i byłoby już inaczej. 

No i wtedy byłoby juz super.Piszesz 30sek a zrobi się z tego 60.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

No właśnie te 1000 euro  z groszem to jeszcze nie kosmos tylko ciekawi  mnie jak będzie jak się skończy przedsprzedaż. Czy  się pośpieszyć żeby zdążyć  do lipca  czy wziąść sobie to na spokojnie. A jesli chodzi o mechanizm to nie chodzi mi o to by był jakiś super hiper byleby nie był awaryjny. No i by był naprawialny jak u nas powiedzmy jak się skończy gwarancja.

Edytowane przez mirek 1969

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

42 minuty temu, mirek 1969 napisał:

Właśnie. Nie chcę się wyróżniac i  myślę o tej Yema bo jakbym chciał  to bym myślał nad tagiem lub jakimś ML .A te już miałem. A ta yema mi sie podoba .?

 

To jak nie chcesz się wyróżniać, to po co Ci zegarek, który Ci się podoba? Kup innego divera, co zszedł z tej samej sztancy co Submariner. Albo nawet i Rolka - połowa zegarków tak wygląda. 

 

 

Godzinę temu, TIK TAK napisał:

Yema to reaktywowana firma po kilkudziesięciu latach niebytu. Coś jak Albert Riele czy nasze Błonie.

 

 

Uważaj! Gdy porównałem ciągłość produkcji pilotów IWC do ciągłości produkcji Alberta Riele, to kolega Pav białej gorączki dostał :)


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, mirek 1969 napisał:

No i wtedy byłoby juz super.Piszesz 30sek a zrobi się z tego 60.

 

Wg specyfikacji to jest 12 sekund

Name:  95e6022612133482c8e4c7a2dc297ac8_original.jpg Views: 604 Size:  35.0 KB


Noszenie zegarka na który mnie nie stać to taki sam przypał jak noszenie podróby.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Zeno napisał:

 

 

To jak nie chcesz się wyróżniać, to po co Ci zegarek, który Ci się podoba? Kup innego divera, co zszedł z tej samej sztancy co Submariner. Albo nawet i Rolka - połowa zegarków tak wygląda. 

 

 

 

Uważaj! Gdy porównałem ciągłość produkcji pilotów IWC do ciągłości produkcji Alberta Riele, to kolega Pav białej gorączki dostał :)

Hmmm Po co mi zegarek który mi się podoba?A po co mi zegarek który mi się nie podoba. A tak na serio  jak już pisałem wyzej ma wszystko co bym oczekiwał po zegarku .Ciekaw jestem tylko opini forumowiczów na temat właśnie tego mechanizmu bo w tym temacie się nie znam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek jest całkiem ładny. Co do werku, skoro ogarnie go bez problemu przyzwoity zegarmistrz, pewnie można go wyregulować. Pytanie tylko, czy będzie powtarzalny w precyzji chodu. @Jash wspomniał coś o materiałach pozostawiających wiele do życzenia (chodziło o te użyte w werku?). To może być jego największa niewiadoma...


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek jest bardzo ładny, jeden z ładniejszych wśród diverów. I nie tylko ma pewną tradycję - czy też "ma się do czego odwoływać" - ale chyba również przyszłość. Manufakturowy mechanizm to moim zdaniem plus: gorszy od NH35 chyba nie będzie.

Nie ma wersji z NH35? Gdzieś mi coś mignęło.

 

Jeśli Ci się podoba - bierz. Cena nie przeraża. Ja bym brał :) 


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi  i porady i to by było tyle w temacie. Myślę że jak  go kupię to żałować nie będę. Zakup się przybliżył nie oddalił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Pav napisał:

 

Wg specyfikacji to jest 12 sekund

Name:  95e6022612133482c8e4c7a2dc297ac8_original.jpg Views: 604 Size:  35.0 KB

Ale to wrzuta z reklamówki. Zobacz na mój link powyżej.

58 minut temu, mirek 1969 napisał:

Dzięki za odpowiedzi  i porady i to by było tyle w temacie. Myślę że jak  go kupię to żałować nie będę. Zakup się przybliżył nie oddalił.

Wrzuć foty jak przyjdzie i daj znać jak z parametrami pracy :)


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No na pewno się nim pochwalę tu na forum. To też uciecha wrzucać fotki na forum a jeszcze lepsza jak ktoś jakieś dobre słowo powie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu śledzę różne publikacje o YEMA (mocno mnie kusi zakup yema superman heritage blue) i w zdecydowanej większości są to naprawdę bardzo dobre opinie. Firma czerpie ze swojej historii garściami a najlepszym przykładem jest właśnie Superman. Sam zegarek został odtworzony z przeszłości przy pomocy modelu 3D co świadczy o tym, że poważnie podchodzą do powrotu do korzeni. Nie znalazłem żadnych zbiorowych negatywnych opinii o zegarkach YEMA tak samo jak nie znalazłem żadnego potwierdzenia informacji, że mechanizm in-house MBP1000 jest produktem chińskim lub kopią innego mechanizmu. Tak więc jest wysoce prawdopodobne, że jest tak jak producent mówi, że jest to ich in-house. 

Co do jakości zegarków to przewertowałem kilka forów zagranicznych i opinie były takie, że zegarki YEMA są lepiej wykonane niż zegarki Squale nie była to duża różnica w ocenie jakości ale była. 

Koniecznie wrzuć fotki nabytku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Tak bym jeszcze dopytał.Na ich stronie jak wchodzę na ten zegarek jast na czerwonym pasku taki napis, ,,,Bezpieczna wysyłka 1-15% wysyłki na magazynie,,, Tak mi to googel  przetłumaczył. Czyżby od tej ceny  1200 euro był jeszcze rabat czy jak ja to widzę?

Edytowane przez mirek 1969

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, mirek 1969 napisał:

Tak bym jeszcze dopytał.Na ich stronie jak wchodzę na ten zegarek jast na czerwonym pasku taki napis, ,,,Bezpieczna wysyłka 1-15% wysyłki na magazynie,,, Tak mi to googel  przetłumaczył. Czyżby od tej ceny  1200 euro był jeszcze rabat czy jak ja to widzę?

 

Tak dają 15% rabatu na zegarek. I w sklepie poniżej też jest ten sam rabat.

https://www.bijouterie-clouzeau.fr/fr/marques/yema/superman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spytaj na chat na stronie YEMA. Będziesz miał 100% pewności :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.