Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
mirek 1969

Yema superman

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 17.05.2020 o 19:56, gniewko napisał:

Od jakiegoś czasu śledzę różne publikacje o YEMA (mocno mnie kusi zakup yema superman heritage blue) i w zdecydowanej większości są to naprawdę bardzo dobre opinie. Firma czerpie ze swojej historii garściami a najlepszym przykładem jest właśnie Superman. Sam zegarek został odtworzony z przeszłości przy pomocy modelu 3D co świadczy o tym, że poważnie podchodzą do powrotu do korzeni. Nie znalazłem żadnych zbiorowych negatywnych opinii o zegarkach YEMA tak samo jak nie znalazłem żadnego potwierdzenia informacji, że mechanizm in-house MBP1000 jest produktem chińskim lub kopią innego mechanizmu. Tak więc jest wysoce prawdopodobne, że jest tak jak producent mówi, że jest to ich in-house. 

Co do jakości zegarków to przewertowałem kilka forów zagranicznych i opinie były takie, że zegarki YEMA są lepiej wykonane niż zegarki Squale nie była to duża różnica w ocenie jakości ale była. 

Koniecznie wrzuć fotki nabytku.

Miałem zarówno Yema Superman Bronze jaki i Squale Atmos 60 i jednak nie zgodzę się z twierdzeniem że Yema jest jakoś lepiej wykonana.

Ogólnie nie miałem się do czego przyczepić, poza jakością wykonania bezela i szlifów na nim. Nie były jakoś artystycznie wykonane i gdyby nie to że był to brąz to przeszkadzałoby to w codziennym patrzeniu na tarczę. Za to sam niebieski na tarczy, rewelacja, jeden z fajniejszych odcieni jakie miałem w swoich zegarkach, bardzo przypominał mi Orisa 65. Przy Sqluale miałem wrażenie że całość jest wykonana z większą dbałością o szczegóły, ale to może przez to że koperta była polerowana na wysoki połysk, taką powierzchnię zawsze łatwiej wykończyć.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Ja na żywo nie widziałem, ale oglądając bardzo dobre zdjęcia i filmy odnoszę wrażenie, że wykończenie koperty (jakość szczotkowania) i przejścia między krawędziami się mega słabe, obłe, nie ostre. Może to celowy zabieg, a la vintage (choć nie wydaje mi się) ale dla mnie wygląda to tanio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Sam nie wiem. Może nie dowidzę albo brak mi wprawy w ocenie, ale ja naprawdę nie widzę złej jakości w wykonaniu tego zegarka.

Jest masę "swiss made" o pożal się Boże jakości, które wyglądają mega tandetnie w porównaniu do YEMA. Absolutnie nie twierdzę, że jest to poziom Roleksa czy nawet Tudora, ale z pewnością wygląda na tyle ile kosztuje.

 

 

yem210.jpg

cerise11.jpg

img_3612.jpg

img_3613.jpg

img_3614.jpg

img_3615.jpg

 

Dla porównania spójrzcie proszę na to jak wygląda okienko daty w tym Squale - dramat.

 

imgrc0093592710.jpg

Edytowane przez gniewko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Tarcza wygląda OK, ale mnie chodziło o kopertę. Jak dla mnie to wykonie nie ma podjazdu do Squale. 

 

Yema-Superman-Heritage-Blue-23.jpg

 

boitier-yema-superman.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem pokazałeś albo starszy model albo mocno wyeksploatowany.

 

 

 

 

 

9779270_xxl.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash
Napisano (edytowane)

Na obu jest ta sama koperta i to samo o czym piszesz widzę na twoim zdjęciu. Być może to wynika z faktu, że lubię jak płaszczyzny przecinają się ostrym rantem, tu wszędzie obłości jak w zegarkach ze słabą jakością wykonania i tak to odbieram. Do tego osłona koronki która wygląda fatalnie. No, ale nie ma sensu dyskutować bez końca ;)

Edytowane przez Jash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też bardzo lubię takie wykonanie kopert jak w co niektórych GS ? jednak co do YEMA to taka historyczna uroda Supermana (przypominam, że zegarek jest wierną kopią z przeszłości przy pomocy modelowania 3D). 

Jednak twierdzenie, że zegarek jest tandetny bo ma obłe kształty jest krzywdzące to tak jak by powiedzieć, że blondynki są brzydkie bo są blondynkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Dlatego napisałem wyżej ze być może takie wykonanie wynika z faktu ze to kolekcja vintage/Heritage. Mimo to nie kupuje tego tłumaczenia o wiernej kopii 3D

Mnie się to nie podoba i tak jak pisałem wyglada to dla mnie tandetnie, ale to jest mało ważne bo ja nie jestem targetem Yemy. Zegarek mi się podoba bardzo, ale moje estetyczne zboczenie powoduje ze nie ma takiej siły wewnętrznej która sprawiłaby ze kupiłbym ten zegarek. To samo mam z marką Baltic chociaż tam mniej. Ja po prostu lubię jak płaszczyzny koperty łącza się ja ostro a nie na gładko i tego nie przejdę.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Jash napisał:

Być może to wynika z faktu, że lubię jak płaszczyzny przecinają się ostrym rantem, tu wszędzie obłości jak w zegarkach ze słabą jakością wykonania i tak to odbieram.

 

Odróżniaj subiektywne "ja lubię jak..." od obiektywnych cech estetycznych.

 

Ja lubię jak zegarek nie ma bezela - i nigdy bym sobie divera nie kupił.

 

Ale wśród diverów ta Yema warta jest uwagi. Squale zaś... no cóż: kolejna wariacja na temat znanego zegarka.  


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta Yema to dobry zegarek za rozsądne pieniądze. Coś z divera coś z pilota ,swój mechanizm to taki plus dodatni i ujemny więc wychodzi na zero,deko historii  i ogólnie rozmiar w sam raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash
 
Odróżniaj subiektywne "ja lubię jak..." od obiektywnych cech estetycznych.
 
Ja lubię jak zegarek nie ma bezela - i nigdy bym sobie divera nie kupił.
 
Ale wśród diverów ta Yema warta jest uwagi. Squale zaś... no cóż: kolejna wariacja na temat znanego zegarka.  


Każda własna opinia jest subiektywna. Nie ma tu nic do odróżniania.
Co do natomiast Squale i wariacji....chyba nie masz pojęcia o Squale i o tym co piszesz, ale to raczej nie temat na ten wątek, chociaż nie ukrywam ciekawości czego twoim zdaniem wariacja jest pokazane tu Squale?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj byłem w banku zapłacić za tę Yema .Zegarek na stronie kosztuje 999 dolarów i jak przyszło do płatności to wyszło 1198 dol.Wszedł podatek.Na razie sie wstrzymałem bo mi zaraz cukier podskoczył.Byłem przygotowany na jakieś koszta ukryte czyli przesyłka czy coś ale nie tyle.Nie wiem czy to wprowadzenie klienta w błąd czy moja niewiedza.Zaznaczam że nie jestem obeznany w transakcjach międzynarodowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj byłem w banku zapłacić za tę Yema .Zegarek na stronie kosztuje 999 dolarów i jak przyszło do płatności to wyszło 1198 dol.Wszedł podatek.Na razie sie wstrzymałem bo mi zaraz cukier podskoczył.Byłem przygotowany na jakieś koszta ukryte czyli przesyłka czy coś ale nie tyle.Nie wiem czy to wprowadzenie klienta w błąd czy moja niewiedza.Zaznaczam że nie jestem obeznany w transakcjach międzynarodowych.
Prawdopodobnie byłeś na amerykańskiej wersji sklepu. Jak wejdziesz na sklep europejski to ceny powinieneś mieć w euro i VAT nie powinien się naliczać.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.