Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
alleck

SGW-500H wymiana koperty

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Od kilku dobrych lat użytkuję Protreka SGW-500H. Niestety bateria w nim wytrzymuje max 2 lata, oznacza to, że często muszę ją wymieniać. Przy ostatniej wymianie okazało się że dwa z czterech gwintów są już zerwane. Staram się zawsze dokręcać z wyczuciem, ale mimo wszystko gwinty się wyrobiły więc albo ja mam za dużo siły, albo materiał tej koperty jest taki słaby. Postanowiłem więc wymienić kopertę w nim. Na znanym portalu aukcyjnym znalazłem kopertę za 70 PLN, co jest ceną akceptowalną dla mnie (mam nadzieję że jest ona oryginalna !!). I teraz po tym przydługim opisie sedno :) Panowie jakieś rady co do sposobu wyciągania mechanizmu ? Jest on jakoś mocowany w kopercie ? Jakieś śrubki ? zatrzaski ? Ogólnie na co zwrócić uwagę przy jego wyciąganiu. Jeśli są jakieś filmiki w sieci pokazujące jak podobny mechanizm wyciągnąć to byłbym wdzięczny za odnośniki do stron.

Z góry dziękuję za wszelkie merytoryczne porady.

Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sugeruję zapytać w tym wątku:

 

Na forum jest kilku fachowców od przekładek. Może szybciej tam zajrzą ;)


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znałem tamtego wątku. Dzięki za przekierowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie trudno, uważaj tylko na wskazówki.

 


"Każdy ma swój wehikuł czasu -wspomnienia cofają w przeszłość, a marzenia przenoszą w przyszłość."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Koperta zamówiona. Pewnie w weekend do tego siądę. Dzięki za pomoc.

 

Edit:

 

Żeby posta pod postem nie pisać... Koperta przyjechała, wygląda na oryginalną, w zestawie nawet nowa uszczelka była. Wymiana rzeczywiście prosta. Mechanizm w kopercie mocowany jest na dwa zatrzaski (nie tak jak na filmiku na plastikowy adapter). Jeden na górze, drugi na dole, wystarczy je zwolnić i mechanizm wychodzi bez problemów, w samej kopercie jest też na dole "występ" więc nie ma problemu żeby ktoś włożył mechanizm odwrotnie ;) Ze starej koperty trzeba było też wyciągnąć ring z indeksami. W sumie to pracy było na 2 minuty, z przełożeniem paska.

Edytowane przez alleck

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.