Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Daro73

Prośba o identyfikację mechanizmu

Rekomendowane odpowiedzi

Wpadł mi w ręce taki mechanizm zainstalowany w zegarze kominkowym firmy Fischer . Generalnie mechanizm jest na chodzie, jest do niego gong 4 strunowy ale brakuje części mechanizmu do wybijania pełnych godzin. Podejrzewam że powinien być tam jakiś gong lub dzwonek. Na zdjęciu widać że ewidentnie czegoś brakuje.  Jakiej firmy jest to mechanizm, brakuje mi do niego wahadła, jakiej długości szukać ????

IMG_20200518_175053.jpg

IMG_20200518_175111.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.05.2020 o 18:54, Daro73 napisał:

......................Generalnie mechanizm jest na chodzie, jest do niego gong 4 strunowy ale brakuje części mechanizmu do wybijania pełnych godzin. Podejrzewam że powinien być tam jakiś gong lub dzwonek. Na zdjęciu widać że ewidentnie czegoś brakuje ..................

 

Nie koniecznie może być tak że mechanizm bicia godzin przez cięgno (które jest do dorobienia) podnosił któryś z młotków i bił godziny na tych samych strunach gongu.

 

Pozdrawiam

Roman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanizm bardzo przypomina francuskie ODO.

36318774_odoclockmovement.thumb.JPG.2a1eaf57794d9cae0016ef1d849c1bd2.JPG


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Miałem taki mechanizm w którym było cięgło do podnoszenia jednego z młoteczków który wybija godziny. Zamierzam to zrobić w ten sposób, dorobić cięgło. Ale to wygląda jakby miałby tam być młoteczek. Na dole znalazłem oznaczenie J 789, pomoże coś w identyfikacji ????

Znalazłem  podobne rozwiązanie w mechanizmie Junghansa, tam,zamiast młoteczka był zainstalowany element  z otworkiem pod łańcuszek. zrobię to w ten sposób

Edytowane przez Daro73

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na OLX znalazłem bardzo podobny zegar z identycznym oznakowaniem Fischer Bruxelles na tarczy, mechanizm jest podobny, różni się szczegółami bo np  jest  na 5 strun, natomiast na tylnej ściance zegara jest tabliczka Original  Kienzle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I też ma tylną płytę z 3 elementów?


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma tylnej płyty z 3 elementów, jedynie podobny jest system wybijania godzin. Prawdopodobnie do mojej skrzyni ktoś dopasował inny mechanizm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Daro73 napisał:

Nie ma tylnej płyty z 3 elementów, jedynie podobny jest system wybijania godzin. Prawdopodobnie do mojej skrzyni ktoś dopasował inny mechanizm

 

Nie rozumiem, skąd taki wniosek. Fisher z Brukseli (Chaussee du Gand 11) to była firma/sklep sprzedająca zegary różnych producentów. Zapewne równie dobrze francuskich jak niemieckich. Np Junghansa (tak na 90% ;)?

21.thumb.png.d723fd0dc2f093dfb241edf44f6dee06.png6d72a9ea-0265-11e6-8c0b-f184cf3577ca.jpg.18d4ede4823c3f236c7a4d4771857a74.jpg


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wywnioskowałem to chociażby  po tym że ktoś przerabiał mocowanie gongu, jak i samego mechanizmu. Niestety jestem amatorem i posiłuję się tym co widzę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż, widzisz rzeczy, których nam zobaczyć nie dałeś możliwości...

P.S. Też jestem 100% amatorem :)


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu uruchomiłem ten mechanizm, zamontowałem w obudowie. chodzi wybija kwadranse, problem mam z doborem wahadła. Po założeniu dość długiego transporterka którego na tym zdjęciu nie widać okazało się że od otworu na samym spodzie transporterka, tam gdzie zaczepia się wahadło mam około 5,5 cm luzu do dna obudowy . Z najmniejszych soczewek jakie miałem mam około 5,5 cm średnicy ale nie ma już luzu na pręt i regulację wahadła,

Są jakieś mniejsze soczewki ??, z mocowaniem nie ma problemu, dolutuję haczyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.