Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
bober5264

Laco Augsburg 39mm, pilot może być mały

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

 Naszło mnie na pilota, pomyślałem - Laco, w me gusta trafia tylko typ A, a Laco ma ten model w wersji 39mm - to musiało się skończyć zakupem :), Jako że jest u mnie już prawie miesiąc, myślę, że mogę podzielić się opinią o w/w zegarku.

 

DSCF0037.jpg

 

1. Koperta
Mamy tu matową, szczotkowaną kopertę o średnicy 39mm, grubości 11,8mm, l2l 46mm, a między uszami miejsce na stosunkowo wąski pasek - 18mm, ale to dzięki niemu koperta sprawia wrażenie większej niż jest w rzeczywistości. Koperta ma bardzo klasyczny, masywny kształt i wygodnie układa się na nadgarstku. Nie zauważyłem żadnych niedoróbek. Kopertę uzupełnia o dziwo, dość mała koronka. Od drugiej strony znajdziemy przeszklony dekielek, przez który możemy podglądać co tam cyka. WR to 50m, więc w codziennym użytkowaniu nie ma co się bać.

 

 

DSCF0060.jpg

 

2. Tarcza - klasyczny pilot typ A. Mimo niby małej średnicy koperty wydaje się dosyć duża, ponieważ luneta/bezel zajmuje tu bardzo mało miejsca. Ładna, prosta, czytelna z równo namalowanymi indeksami o lekko zielonkawym kolorze oczywiście w całości pokrytymi lumą, która potrafi dać czadu.

 

DSCF0064.jpg

 

3. Nad tarczą czuwa lekko wypukłe szafirowe szkiełko, chyba bez antyrefleksu, a szkoda.

 

DSCF0089.jpg

 

4. Mechanizm to automatyczny 'Laco 21', bazujący na Miyocie 821A z możliwością dokręcania koronką. Nie jestem świrem dokładności, dlatego jej nie sprawdzam, ale nosząc ze 2 tyg dzień w dzień nie zauważyłem konieczności korekcji czasu.

 

20200506_151937.jpg

 

5. Oryginalny pasek ma bardzo ładny design i pasuje do całości, ale piękno zegarka jeszcze bardziej odkryłem na czarnym 'customowym pasku'. Oryginalny jest dosyć twardy i niestety nie ma quick pinów. Pasek zakończony jest sygnowaną klamerką, która niestety nie za bardzo pasuje do koperty, bo wygląda jakby była spiaskowana, odbiega kolorem i fakturą od koperty, akcesoryjna matowa klamerka pasuje dużo lepiej.

 

20200512_165321.jpg

 

Podsumowując te kilka zdań, w całkiem przystępnej cenie otrzymujemy fajnego klasycznego pilota, który cieszy oko za każdym zerknięciem na nadgarstek, cieszę się, że zagościł w moim pudełeczku, mam nadzieję, że będzie to dłuższy romans. W razie jakichkolwiek pytań jestem do dyspozycji.

 

DSCF0048.jpg

Edytowane przez bober5264

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna recenzja, a i zegarek ciekawy. Nie do końca trafia do mnie kolorowanie niektórych słów, ale to drobiazg ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia też fajne :)

Na czarnym pasku świetnie wygląda. Co do wersji, to wybrałeś chyba najfajniejszą.

 

PS. Mnie także wyróżnianie tekstu bardziej przeszkadza, niż pomaga.


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Sol napisał:

PS. Mnie także wyróżnianie tekstu bardziej przeszkadza, niż pomaga.

 

coś się wykrzaczyło, na telefonie tego nie widziałem, poprawione, powinno się łatwiej czytać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za recenzję, fajne fotki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość HaveFun
Napisano (edytowane)

Bardzo fajny zegarek bo w dobrym rozmiarze. Poza archimede, stowa i tissel mało jest pilotów poniżej 40 mm. Tam dekiel jest polerowany czy satyna? Mi brakuje manuala w tych pilotach. Kiedyś były a teraz tylko automaty i automaty ?

Edytowane przez HaveFun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosze i foto dekielka, ja się bardzo cieszę że to automat ;)dd29d120a73126bae3f13da130b520d4.jpg

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję zakupu bardzo fajnego zegarka i dziękuję za wrażenia i fotki.

 

Osobiście w pilotach preferuje typ B i nieco większy rozmiar (dla mnie optymalne są 42 mm), ale to kwestia indywidualnych upodobań.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.