Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
miki735

Omega Seamaster

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie podróbka czy oryginał ?b1aa108fc49fa5b655aeb01afd4c0de5.jpg2b84d5482287fdab557df9ca1623365e.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

 

 

Kosz

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O matulu .... wiele widziałem "składaków" Omegi, w tym ordynarne podróby udające złote z nabitymi próbami i mechanizmem FHF, ale to?? To jest inna galaktyka, jeb... Andromeda ;) To przechodzi moje pojęcie ..... wsadzili EB 8800 na jednym kamieniu i jest Omega :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

? prawie jak Roleks! ?

OmeRolx to taka Hybryda pewnie?! ??


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest takie słynne powiedzenie o dwukamieniowcu, ale tu jest tylko jeden?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te wątki o podróbach bywają pułapką nawet dla starych wyjadaczy. Pewnie kilku kolegów zaskoczę, ale to interesujący zegarek.

Dlaczego? Nie jest to składak. W sensie dosłownym nie jest to także ordynarna podróba, jeśli już, to ordynarna przeróbka, w której domorosły artysta zmienił logo i napisy. Chyba sam nie był zadowolony z efektu ponieważ zegarek jest w całkiem niezłym stanie, gdyby nie ta ingerencja, to sam bym się zainteresował.

Rozwiązaniem jest sygnatura na mechanizmie. Przy okazji, to nie EB a Baumgartner. Ten zegarek to Claro. Firma w latach 60/70 produkowała tanie zegarki oparte na prostych mechanizmach z wychwytem kołkowym (także EB). Bardzo szeroka oferta, często oryginalne wzornictwo, eksperymenty z kopertami z tworzyw sztucznych, choć akurat ten przypadek to klasyczna inspiracja wiadomą marką ... i jak zauważył Kolega, nie Omegą. W każdym razie Claro nie robiło podróbek.

Jak można przeczytać na ich stronie, w najlepszym okresie produkowali 500 000 zegarków miesięcznie, to nie była egzotyczna, garażowa firma. Nadal istnieją, nadal produkują zegarki i - przynajmniej częściowo - firma jest w rękach tej samej rodziny von Burg. 

Ja wiem, zainteresowanie tym fragmentem historii nie jest powszechne, jednak tradycja sięgająca swoimi początkami idei Roskopfa realizowała się na nadgarstkach milionów użytkowników. ?  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Claro Beachstar to mój najcenniejszy (z mojego punktu widzenia) okaz w kolekcji. BFG pięknie cyka, choć dużo w nim kamieni.


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście przy tej okazji przypomniałem sobie tego Twojego ... no i moją traumę z nieudanym zakupem nosa w pudełku. Tak myślałem, że się odezwiesz, niestety nieformalny klubik miłośników kołczaków już nie istnieje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam historii z NOS-em w pudełku... co się wydarzyło?


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lata temu nie wykazałem dostatecznej determinacji przy licytacji takiego niebieskiego Beach Stara, był jeszcze w oryginalnym pudełku. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, o takiego to się trzeba było bić, zdecydowanie. Strasznie wdzięczne te zegarki, strasznie.


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.