Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
erzlot

Roczniak GB z nietypowym talerzem

Rekomendowane odpowiedzi

Wpadł mi w ręce roczniak GB nr ser. 1208 (więc 1927r). Werk normalny, ale taki talerz widzę pierwszy raz. Początkowo sądziłem, że ktoś coś kombinował, ale wszystkie części doskonale pasują tylko w jednym położeniu. Ma ktoś z Kolegów też taki talerz? W katalogu GB model to nr 491 i ma dół normalny/standardowy.IMG_5861.thumb.JPG.e30ae9aa5d5a5af89c0d3210966345ac.JPGIMG_5869.JPG.eb790d4f91eb84d93c0b4d0dd1a4af38.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ktoś ten talerzyk dołożył.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest latający talerz i nie wiadomo skąd przyleciał i dlaczego wylądował w tym miejscu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale bez tego dołożonego talerzyka całość się nie składa, więc ktoś się musiał nakombinować i  napracować, żeby to razem pasowało.

Wykluczacie Koledzy, ze to wyszło z fabryki Junghans/Becker? to był już schyłek produkcji GB i może coś kombinowali?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Z doswiadczenia wiem ze w roczniakach wszystko jest mozliwe.

W tym przypadku jesli kiedys pojawi sie drugi taki sam zegar to bedzie mozna uznac ze to oryginal.

Ja nie widzialem nigdy takiej podstawy ale zawsze powtarzam ze jeszcze malo widzialem?.

Moze  bardziej doswiadczeni Koledzy  cos takiego widzieli.

GB ma jednego (tak slyszalem) roczniaka ktorego nie ma w katalogu.

 

Jaki jest rozmiar klosza?

Edytowane przez old time

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak pomyslalem ze moze pokazesz co sie nie sklada i jak to jest zrobione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klosz standard tzn 14 cm. Ale jeszcze raz go rozbiorę i zrobię zdjęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze widze wiec popraw mnie jesli cos jest inaczej.

Widze gorna czesc ktora sklada sie  z  oryginalnego talerza z dodanym pierscieniem.

Talerz jest standardowo wykonany z mosiadzowanej blachy a pierscien z mosiadzu.

Jesli jest tak jak napisalem to stawiam na patent garazowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

To denko z 3 otworami jest z 2 elementów:

1. widoczne (pod wahadłem) z mosiądzu polerowanego i tą szyjką/bandą do góry

2. do niego od dołu jest wtłoczone "na amen" drugie denko ze stali (chyba ocynkowanej)

-potem do nich przykręca się ten gruby stalowy krążek wzmacniający.

Nawet gdybym "wyrwał" to stalowe denko (2), to denko (1) nie dałoby się włożyć do podstawy odwrotnie.

Naprawdę dziwny patent ktoś wymyślił , jeśli to samoróbka.

Ale tak zostanie, bo nieźle wygląda i funkcję spełnia.

Może się zmobilizuję i zapytam na NAWCC.

Edytowane przez erzlot
błąd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Moze ja ciezko rozumuje albo zdjecia nie pokazuja o czym piszesz.

Nie wiem co jest wyciete w Twoim talerzu??

Dla mnie to jest standardowa 2 czesciowa podstawa GB z jakims czyms dodatkowym.

Jako usztywnienie w tych podstawach(jesli dobrze pamietam,nie mam juz takich GB) stosowano krazek stalowy (taki jak pokazales0  i kilka krozkow z czegos podobnego do utwardzonego papieru..

Tylko to zostalo mi z tych badziewnych podstaw.

100_5347 (640x481).jpg

Masz przeciez inne GB to porownaj sobie podstawy

Edytowane przez old time

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jasne, chodziło mi o wykasowanie kol. Erzlot do samego gruntu rodzimego ?. Koledzy...

Po prostu miałem dwa wątki otwarte i wkleiłem post o znaku na desce w drugi- ten tutaj, co było bez sensu. Potem chciałem usunąć cały swój wpis, niestety nie na moją wiedzę są skomplikowane nowoczesne komunikatory, srajfoniki, laptopiki i inne takie, buuuu. Zatrzymałem się na ołówku z gumką, oraz koszu pełnym pomiętych kartek.

W ramach expiacji wieczorem zobaczę jak tam u mnie, mam takiego, ino czerwonotarczystego, no i numer chyba ok. 4 tysięcy. Stoi na podstawie katalogowej, to pamiętam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Przypomnialem sobie,mam  podobna podstawe 2 czesciowa w zrgarze Hauck.

Jest bardzo podobna do wczesniejszych podstaw GB ale talerz nie ma 3 otworu na srube łaczaca z usztywnieniem i jest troche inny wzor.(Oczywiscie od tych wczesniejszych bo Twoja ma zupelnie inny wzor).

Jako usztywnienie jest drewniany krazek.

Po dodaniu do tego zestawu tego czegos co w Twojej podstawie efekt byłby podobny.

100_5348 (640x481).jpg

Edytowane przez old time

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy SN 4 tysiące coś tam- jest tak. Nie ma przekładek jak we wcześniejszych, środek z mosiądzu ciągnięty, a spodnia blacha usztywniająca to  żelazo pomiedziowane z jednej strony.                                                                 

 

 

a951dbc1-c746-46c1-8ad0-9b9b73aa2a8c.jpg

da2b4cc7-c4cc-4908-ad42-28c64ced725f.jpg

1d57a090-9cdd-41fb-93d0-e509f193bde2.jpg

edacabb8-2532-4527-a3bb-62e0a5b6d35b.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli standard i wydaje mi sie ze u Kolegi Erzlota bylo przed modyfikacja garazowa tak samo.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doszedł mi następny GB "słoneczny" z niskim numerem 232 i ma dokładnie taki talerz, jak wyżej pokazał Kolega fibo. Czyli niestety nie zostałem odkrywcą nowego modelu GB, ale natrafiłem na czyjąś radosną inwencję. 

Ciekawe skąd ktoś wziął taki pasujący talerz z wystającym rantem, bo wymiar idealnie pasuje. I nie jest to wycięty (lub obcięty) ręcznie talerz bo ma zawinięte/wyoblone krawędzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie (to co na początku pokazane) wygląda jak chęć dopasowania do  klosza o większej średnicy .

To, że aktualnie klosz jest standardowy niewiele zmienia.

Ile ma luzu na obwodzie ?


Pozdrawiam Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten dołożony/wymieniony talerz nie ma wyraźnego rowka na klosz, lecz od tej bandy idzie w dół po skosie (stożku), więc klosz nie siedzi w rowku,

ale opiera się/spoczywa na stożku. Klosz 14-ka opiera się gdzieś w połowie tej stozkowej powierzchni, więc mógłby mieć średnicę od 13 do 15 cm i tez by dobrze leżał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie powinien si opierać na dnie?- wówczas byłby stabilny.


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rany, nie drążcie już dalej tego. Jest to unikalna podstawa niestabilna acz uniwersalna. Koniec.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, tarant napisał:

Rany, nie drążcie już dalej tego. Jest to unikalna podstawa niestabilna acz uniwersalna. Koniec.

Howk!?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.05.2020 o 13:58, erzlot napisał:

Doszedł mi następny GB "słoneczny" z niskim numerem 232 i ma dokładnie taki talerz, jak wyżej pokazał Kolega fibo. Czyli niestety nie zostałem odkrywcą nowego modelu GB, ale natrafiłem na czyjąś radosną inwencję. 

Ciekawe skąd ktoś wziął taki pasujący talerz z wystającym rantem, bo wymiar idealnie pasuje. I nie jest to wycięty (lub obcięty) ręcznie talerz bo ma zawinięte/wyoblone krawędzie.

Przepraszam to ja jeszcze na koniec cos napisze.

Kolego Erzlot z identyczna podstawa (ale bez tego dziwnego dodatku) wystawiasz do sprzedania GB z rzymska tarcza(dopiero dzisiaj sobie przypomnialem ze widzialem tego GB z rzymska tarcza na Ale...)

Bez problemu mogles te podstawy porownac i zobaczyc jak sa zrobione Nie jest to wcale rzadko spotykana podstawa tylko standardowa podstawa stosowana w koncowce GB a pozniej przez Junghansa.

Kolejny fantastyczny opis na AleAle i co oznacz to (oryginalna)

Bardzo rzadko spotykana (oryginalna) podstawa z kołnierzem obejmującym klosz.

 

Nie jestem przeciwnikiem handlowania zegarami,sam czasem sprzedaje ale nie zawracam Kolegom glowy tym co mam zamiar sprzedac.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.