Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
DonDiego

Uniwersalny „półelegant” z jasną tarczą

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych kolegów :) Powoli rozglądam się za kolejnym zegarkiem i poszerzeniem mojej skromnej kolekcji. Jako, że od dawna wzdycham do tarcz typu snowflake szukałem jakiejś taniej wersji i w oko mi wpadło Seiko SRPD97, niestety brak go w polskiej dystrybucji, a ja bez przymiarki i pomacania nie zdecyduję się na zakup. Ponadto nie byłby to rasowy snowflake, wiec mimo zakupów nie przestałbym wzdychać do droższych Presage lub GS. Nie bez znaczenia jest fakt, że obecna sytuacja epidemiczno-gospodarcza każe mi nieco ostrożniej planować wydatki. 
 

Tak  wiec plany się zmieniły. Budżet obcięty do 1200 zł. Szukam zegarka w rozmiarze 38-40 mm, z jasną tarczą, priorytet ma wersja z bransoletą. Szafir obowiązkowy, mile by było z AR. WR min 50m. Ubieram się na co dzień do pracy dość elegancko, zwykle są to koszule, ale raczej bez marynarki. Niemniej nie chciałbym zbyt formalnego zegarka. Nie ukrywam jednak, że na pasku spełniałby on tymczasowo funkcję garniturowca. Wiem, tu puryści spluną z pogardą przez lewe ramię :) Niemniej nie będę na razie kupować zegarka na może 5-10 okazji w roku. 
 

Wpadła mi w oko Certina Caimano. Z plusów ma 39 mm co jest dla mnie złotym środkiem na mój nadgarstek. Ma jednostronny ar, niestety to kwarc. Poratujecie alternatywami? Może być Szwajcar, Niemiec lub Japończyk (oprócz Orienta), kwarc lub automat. Koniecznie Polska dystrybucja, muszę zobaczyć zegarek przed zakupem. Ale już zakup zagramanicą po obejrzeniu jak najbardziej możliwy. Wiem, że w tym budżecie nie zaszaleję., ale na pewno pomożecie. :)

 

Aha LeLocle odpada, giloszowana tarcza i rzymskie indeksy są dla mnie zbyt dziadkowe. 

9952B1B5-667F-4D64-B8C6-9569000F5557.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ciężki orzech biorąc pod uwagę budżet i wymagania :)

 

Ja bym popatrzył na Tisella, jest sklep w EU wiec bez żadnych dodatkowych opłat ale dystrybucji w PL nie ma wiec...

 

https://www.tisellwatch.com/classic-watch/tisell-automatic-watch-bauhaus-design-38-mm/

 

https://www.tisellwatch.com/classic-watch/tisell-9015-r-40-mm/

 

Seagull:

 

https://bartels-watches.com/collections/sea-gull/products/sea-gull-d819615

 

Citizen:

 

https://www.creationwatches.com/products/citizen-automatic-198/citizen-analog-automatic-nh8350-83a-mens-watch-13340.html
 

https://www.creationwatches.com/products/citizen-74/citizen-automatic-nh7500-53a-japan-made-mens-watch-17459.html
 

Marloe Coniston (kolega prowadzący sklep jest na forum, jest może szansa na jakiś rabat a zegarek ciekawy):

 

https://www.aeonzegarki.com/produkt_marloe_coniston

 

Vratislavia Conceptum Form nad Function (kwarc ale patriotycznie):

 

https://timeandpassion.pl/produkt/vratislavia-conceptum-formfunction-le100/

 

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli da się naciągnąć budżet to popatrz na Tissot PR100 - fajny i uniwersalny zegarek, klasyczny, z lumą i w niezłym rozmiarze 39 mm ale to już około 400€.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za propozycje. Po kolei:

 

- Tissell jest zdaje się z Korei? Tak słyszałem o nim wiele dobrego, ale wolę coś z krajów wymienionych w pierwszym poście. Poza tym pierwsza propozycja to zbyt ordynarna zrzynka z Nomosa, druga ma nielubiane przeze mnie indeksy z cyframi rzymskimi. Ale Bauhaus uwielbiam, Stowa i Junghans są na mojej liście must have. W cenie mam Sternglasa, ale jak wspomniałem bez przymiarki nie kupię.

 

- Seagull - jw, na razie wolę szukać wśród JP, DE i CH :)

 

- Marloe - no ciekawe ciekawe, jest na czym oko zawiesić. Podasz proszę namiary na kolegę?

 

Citki - tak myślałem o serii NH8350. Zapomniałem jednak dodać, że nie chcę w automacie komplikacji dnia tygodnia. Z moim podejściem wiem, ze ustawianie dnia co rano, gdy każda sekunda jest cenna by mnie irytowało. Poza tym zdaje się brakuje szafiru. 
 

- z Vratek świetne wrażenie robi na mnie już od dawna Architekt. Tylko budżet nie ten. I gdyby był odrobinę mniejszy... sprzedaż tylko wysyłkowa? Ale pomyślę. 
 

-Tissot PR 100 to zdaje się bliźniak Caimano, który sobie upatrzyłem. Jednak Certina bardziej przykuwa moją uwagę. Ale propozycje od Tissota miłe widziane, rozmiar 39 mm jest nieczęsto spotykany, a mój nadgarstek bardzo go lubi. Niewielu producentów oferuje ten rozmiar. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

PW poszło.

 

Jesli bierzesz pod uwagę naciągnięcie budżetu to popatrz jeszcze na Meccaniche Veneziane Redentore 4.0, źródło to samo co Marloe :)

 

Powodzenia!

 

 

EDIT:

 

Przypomnialo mi się jeszcze o Glycine Combat 6, w wersjach 36 i 43 mm

 

https://www.ashford.com/us/watches/glycine/combat/GL0112.pid?nid=cpg_cat2951180&so=14

 

https://www.ashford.com/us/watches/glycine/combat/GL0110.pid?nid=cpg_cat2951180&so=10


https://www.ashford.com/us/watches/glycine/combat/GL0115.pid?nid=cpg_cat2951180&so=55

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, DonDiego napisał:

Dziękuję za propozycje. Po kolei:

 

- z Vratek świetne wrażenie robi na mnie już od dawna Architekt. Tylko budżet nie ten. I gdyby był odrobinę mniejszy... sprzedaż tylko wysyłkowa? Ale pomyślę. 
 

 

 

Najbardziej istotne czy zegarek fajnie leży na ręce czy nie jest L2L a nie średnica tarczy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, gniewko napisał:

 

Najbardziej istotne czy zegarek fajnie leży na ręce czy nie jest L2L a nie średnica tarczy. 

 

Dodalbym jeszcze uklad uszu, dla przykladu Steinhart Ocean One 39 mm ma plaskie uszy i mimo malego rozmiaru oraz L2L nosi sie lepiej na wiekszych nadgarstach, z kolei VC Form & Function ma duze L2L ale fajnie podgiete uszy i swietnie sie uklada na nadgarstku oraz kolor tarczy i rozmiar lunety / bezela - Orient Bambino ma 40 mm ale przez niemalze brak lunety nosi sie jak jeszcze wiekszy, co jest potegowane przez jasniejsze kolory.

 

A VC z tego co kojarze zaczela wspolprace z roznymi dystrybutorami i jest szansa, na pojawienie sie w sklepach stacjonarnych - przejrzyj watek Vratislavia na forum w producentach polskich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za kolejne propozycje i porady. Tak zdaję sobie sprawę z wagi l2l i kształtu uszu. Stąd między innymi tak zależy mi na przymiarce. Kiedyś nawet nie zakładałem zakupu zegarka większego niż 41 mm, a mimo to zdecydowałem się na divera 43 mm, przez mały l2l. Ale to już naprawdę wartość graniczna, zegarki klasyczne przez brak szerokiego obrotowego bezela są optycznie większe przy tej samej średnicy, po wielu podejściach stwierdziłem, że uśredniając 39 mm jest dla mnie idealnym kompromisem. 
 

A co myślicie o rozważanej przeze mnie Certinie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orient Star z serii Standard albo Standard date. Może uda się wyrwać gdzieś za 1200. Ja swojego dostałem za 1500, RRP zwykle 2-3 tysiące, bardzo dobry zegarek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OrientStar, VC albo Cytryny też są spoko. Proponuję przeglądać bazerek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Coś w ten deseń:

pipala.jpg

 

Hej, a może LIP? Linia General De Gaulle powinna pasować.

lip gdg.jpg

Edytowane przez Sierżant Julian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dzięki za kolejne propozycje. Orient tak ja wspomniałem odpada. O Lip myślałem, ale znowuż - przez brak dystrybucji i możliwości przymiarki odpadł w przedbiegach. Nie lubię żonglować zegarkami, nie chciałbym zamawiać w ciemno i bawić się w odsprzedaż. 
 

W międzyczasie przewinął się w moich rozważaniach Visodate, ale po dzisiejszych przymiarkach odrzuciłem go. Certina prezentuje się zdecydowanie bardziej korzystnie. 

Edytowane przez DonDiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Grand Seiko to nie Seiko :) Niepotrzebnie zamykasz się na tą opcję bo to fajne zegarki są...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, rozumiem. Szanuję Orienta i OS, obiektywnie to bardzo dobre zegarki i nie przytoczę racjonalnych argumentów „przeciw”. Po prostu nie przekonałem się do nich i nie przekonam. Nie chcę nosić czegoś wbrew sobie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Myślałem podobnie, dopóki nie zauroczył mnie pewien Orient Star. No i wtedy już nie potrafiłem się powstrzymać od zakupu?

Edytowane przez solti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie Kolega nie chce Orienta i trzeba to uszanować. Generalnie Certina to bdb wybór i jak się podoba to brać, w tej cenie i wymaganiach zakupowych nie oszukujmy się wyboru wielkiego nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.