Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
krzych.p

P Edmonds Liverpool 9046

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,
wpadł mi w ręce stary zegarek kieszonkowy (kupiłem na wyprzedaży za funta). Nie mogę znaleźć o nim żadnych informacji. Może mi ktoś pomóc?

 

Pozdrawiam :)

7884B353-EF7F-4973-A068-99A66FBDB899.jpeg

C034573B-291A-4FAF-B301-D9195CC987FA.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Wygląda na  szpindlaka.

Działa?

 Łańcuszek jest?


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie działa, prawdopodobnie dlatego, że jest strasznie zaniedbany, łańcuszka też nie mam. Koperta jest srebrna. Chciałbym dowiedzieć się ile on ma mniej więcej lat? No i gdzie mógłbym go odnowić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Na wewnętrznej stronie koperty powinny być punce, proszę pokazać na fotkach... Również zdjęcia mechanizmu od boku dużo powiedzą.

 

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witaj po puncach srebra dla Londynu 1785 rok w tych latach w Liverpoolu działało dwóch zegarmistrzów Edmonds-ów ale ich imiona zaczynały się na literę "D" może Twoje "P" jest tak wysoko niedociągniętym brzuszkiem "D" ;) .  Na podobne datowanie (trochę wcześniejsze) wskazują też inicjały wytwórcy koperty NP - Nathaniel Potticary.

 

Myślę że kilku Kolegów zaproponuje Ci cenę kilkakrotnie jak nie kilkadziesiąt razy większą za niego. Problem jest tylko z naprawą, osób które się tego podejmą jest coraz mniej i to bez gwarancji sukcesu - a koszty też nie będą małe :) . Jak chcesz to mogę spróbować w Gdańsku pomóc z tym że z góry uprzedzam że ze względu na sytuację i że jestem "zarobiony" więc szybko nie będzie.

 

Pozdrawiam

Roman

 

p.s. Z braków to jeszcze widzę brak szkła (ale w Gdańsku jestem w stanie dobrać lub dorobić/wyciąć/wygiąć praktycznie każde szkło) jeśli chodzi o łańcuszki galla to też trochę mam a jak nie to bywają do kupienia na zatoce (tylko zapomnij że kupisz je za 1 £ a co do łańcuszków (zwanych też przez niektórych błędnie dewizkami) też może coś się znajdzie :) 

 

20200213_092329.thumb.jpg.525236f9c3d749c3064d7da738f2c2d1.jpg

Edytowane przez Kieszonkowe
Dodanie zdjęcia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie siedzę w Anglii, a przez sytuację w Europie na razie nigdzie się nie wybieram. Z naprawą i odnowieniem nigdzie mi się nie śpieszy. Jeżeli uda mi się być w Polsce późnym latem to postaram się Ciebie odwiedzić (i tak planowałem być w Trójmieście). Oczywiście pod warunkiem, że dasz mi do siebie jakiś kontakt (na PW) ?

 

Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
6 godzin temu, Kieszonkowe napisał:

p.s. jeśli chodzi o łańcuszki galla to też trochę mam a jak nie to bywają do kupienia na zatoce (tylko zapomnij że kupisz je za 1 £ a co do łańcuszków (zwanych też przez niektórych błędnie dewizkami) też może coś się znajdzie :)

 Czy jest jakiś "klucz" do dobierania łańcuszka ( długość- można nawinąc na koło łańcuchowe i dodać resztę, szerokość tez, ale reszta?

 Zabieram się za złożenie szpindlaka..

 no ale... zobczę czy  się zdecyduję po otworzeniu mechanizmu..

To już inny temat będzie :)

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, mkl1 napisał:

 Czy jest jakiś "klucz" .........

 

Pewnie gdzieś jest ale nie chce mi się szukać. Należy pamiętać że szpindlaki to produkcja rękodzielnicza / małoseryjna tak więc każdy z nich jest trochę inny.

 

Na większość swoich pytań jak Cię znam to potrafisz sobie sam odpowiedzieć. 

 

Natomiast po raz któryś proszę jesteśmy na forum zegarmistrzowskim i starajmy używać się poprawnych określeń (słownik pojęć zegarmistrzowskich dostałeś)

to co ty nazywasz "kołem łańcuchowym" jest bębnem wyrównawczym i właśnie ta nazwa wyjaśnia zastosowanie w tego typach zegarków łańcuszka galla.

 

Pozdrawiam

Roman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :)

 będę pamiętał

 Rozbieram właśnie dwa szpindlaki, ......

ale to już na inny temat.

 


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.