Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
krzych.p

P Edmonds Liverpool 9046

Recommended Posts

Cześć,
wpadł mi w ręce stary zegarek kieszonkowy (kupiłem na wyprzedaży za funta). Nie mogę znaleźć o nim żadnych informacji. Może mi ktoś pomóc?

Pozdrawiam :)

7884B353-EF7F-4973-A068-99A66FBDB899.jpeg

C034573B-291A-4FAF-B301-D9195CC987FA.jpeg

Wygląda na  szpindlaka.

Działa?

Łańcuszek jest?

Nie działa, prawdopodobnie dlatego, że jest strasznie zaniedbany, łańcuszka też nie mam. Koperta jest srebrna. Chciałbym dowiedzieć się ile on ma mniej więcej lat? No i gdzie mógłbym go odnowić. 

Posted (edited)

Na wewnętrznej stronie koperty powinny być punce, proszę pokazać na fotkach... Również zdjęcia mechanizmu od boku dużo powiedzą.

Edited by kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Posted (edited)

Witaj po puncach srebra dla Londynu 1785 rok w tych latach w Liverpoolu działało dwóch zegarmistrzów Edmonds-ów ale ich imiona zaczynały się na literę "D" może Twoje "P" jest tak wysoko niedociągniętym brzuszkiem "D" ;) .  Na podobne datowanie (trochę wcześniejsze) wskazują też inicjały wytwórcy koperty NP - Nathaniel Potticary.

Myślę że kilku Kolegów zaproponuje Ci cenę kilkakrotnie jak nie kilkadziesiąt razy większą za niego. Problem jest tylko z naprawą, osób które się tego podejmą jest coraz mniej i to bez gwarancji sukcesu - a koszty też nie będą małe :) . Jak chcesz to mogę spróbować w Gdańsku pomóc z tym że z góry uprzedzam że ze względu na sytuację i że jestem "zarobiony" więc szybko nie będzie.

Pozdrawiam

Roman

p.s. Z braków to jeszcze widzę brak szkła (ale w Gdańsku jestem w stanie dobrać lub dorobić/wyciąć/wygiąć praktycznie każde szkło) jeśli chodzi o łańcuszki galla to też trochę mam a jak nie to bywają do kupienia na zatoce (tylko zapomnij że kupisz je za 1 £ a co do łańcuszków (zwanych też przez niektórych błędnie dewizkami) też może coś się znajdzie :) 

20200213_092329.thumb.jpg.525236f9c3d749c3064d7da738f2c2d1.jpg

Edited by Kieszonkowe
Dodanie zdjęcia

Aktualnie siedzę w Anglii, a przez sytuację w Europie na razie nigdzie się nie wybieram. Z naprawą i odnowieniem nigdzie mi się nie śpieszy. Jeżeli uda mi się być w Polsce późnym latem to postaram się Ciebie odwiedzić (i tak planowałem być w Trójmieście). Oczywiście pod warunkiem, że dasz mi do siebie jakiś kontakt (na PW) ?

Pozdrawiam 

Posted (edited)
6 godzin temu, Kieszonkowe napisał:

p.s. jeśli chodzi o łańcuszki galla to też trochę mam a jak nie to bywają do kupienia na zatoce (tylko zapomnij że kupisz je za 1 £ a co do łańcuszków (zwanych też przez niektórych błędnie dewizkami) też może coś się znajdzie :)

Czy jest jakiś "klucz" do dobierania łańcuszka ( długość- można nawinąc na koło łańcuchowe i dodać resztę, szerokość tez, ale reszta?

Zabieram się za złożenie szpindlaka..

no ale... zobczę czy  się zdecyduję po otworzeniu mechanizmu..

To już inny temat będzie :)

Edited by mkl1

Godzinę temu, mkl1 napisał:

Czy jest jakiś "klucz" .........

Pewnie gdzieś jest ale nie chce mi się szukać. Należy pamiętać że szpindlaki to produkcja rękodzielnicza / małoseryjna tak więc każdy z nich jest trochę inny.

Na większość swoich pytań jak Cię znam to potrafisz sobie sam odpowiedzieć. 

Natomiast po raz któryś proszę jesteśmy na forum zegarmistrzowskim i starajmy używać się poprawnych określeń (słownik pojęć zegarmistrzowskich dostałeś)

to co ty nazywasz "kołem łańcuchowym" jest bębnem wyrównawczym i właśnie ta nazwa wyjaśnia zastosowanie w tego typach zegarków łańcuszka galla.

Pozdrawiam

Roman

Dzięki :)

będę pamiętał

Rozbieram właśnie dwa szpindlaki, ......

ale to już na inny temat.