Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
gniewko

Niezależni zegarmistrzowie z Kraju Kwitnącej Wiśni

Recommended Posts

Przeglądając czeluście internetu i szukając nietuzinkowego zegarka dla siebie przypadkowo naszła mnie myśl co oferują mikro brandy z Japonii.

I tak szybko wujek google rzucił kilka bardzo ciekawych wyników:

Kurono

Hajime Asaoka

Naoya Hida

Kikuchi Nakagawa

Minase

Szczególnie mój zachwyt wzbudził zegarek KURONO ANNIVERSARY GREEN ‘森:MORI’ i gdyby tylko nie fakt, że już wyprzedany to nawet by mi brewka nie drgnęła przed jego kupnem...

96287922_1444501862388145_7132833638894890684_n.thumb.jpg.e702f08540b677fe65905d8049648ab2.jpg

Moim zdaniem kolejny raz Japończycy udowodnili, że "Made in Japan" zobowiązuje także jeśli chodzi o zegarmistrzostwo niezależne. 

Jeśli ktoś z Was ma doświadczenie odnośnie mikro brandów z Japonii to niech się podzieli swoją opinią.

IWC ref. 1814 cal. 8541B (NOS), Favre-Leuba Geneve chronograph cal. valjoux 23 (NOS), Favre-Leuba memo raider cal. JLC-917(like NOS), Favre-Leuba bivouac cal. mod. Peseux 320 (NOS), Omega Speedmaster 125 cal. 1041 (like NOS)

Mi się bardzo podoba Ming Copper  oraz Minase serii Horizon (tu akurat całkiem kobiecy model). Japończykom na pewno nie można odmówić wyobraźni i talentu do tworzenia rzeczy pięknych 🙂 Szkoda tylko, że tak mało tych zegarków jest w naszym kraju.

Fotki że stron producentów.

Z722856_1024x1024.jpg

VM02-R03PD-PKWT.jpg

Edited by Carrot
Literówka

16 minut temu, Balansujący Na Osi napisał:

Ładny ten zielony rocznicowy KURONO tylko trochę za drogi jak na nasze realia.. O ile dobrze znalazłem 1,790 $.

Fakt mógłby być odrobię tańszy, ale wyjątkowość kosztuje i do tego ta tarcza... 😍

IWC ref. 1814 cal. 8541B (NOS), Favre-Leuba Geneve chronograph cal. valjoux 23 (NOS), Favre-Leuba memo raider cal. JLC-917(like NOS), Favre-Leuba bivouac cal. mod. Peseux 320 (NOS), Omega Speedmaster 125 cal. 1041 (like NOS)

8 minut temu, Rebrov napisał:

Ming jest malezyjski nie japoński 😛

Ups 😅 W sumie niedaleko😉

Jest jeszcze Tasaki taki Japoński Cartier ;)

https://www.tasaki-global.com/

W dniu 23.05.2020 o 12:25, Rebrov napisał:

Ming jest malezyjski nie japoński 😛

W sumie to Ming Thein jest z pochodzenia Malezyjczykiem (a nawet chcąc zachować ścisłość malezyjskim Chińczykiem)

Zegarki są w całości produkowane w Szwajcarii i tam jest zarejestrowana marka :)

image.png.8f5afc747559390e9267f3fc0e1f52fe.png

Rzeczywiście ceny zegarków Hajime Asaoka czy Masahiro Kikuno mogą nieco odbierać oddech ale to raczej l'art de l'horlogerie a obaj panowie są członkami AHCI.

Operując w granicach rozsądku dorzucę jeszcze pana Matsayuki Otsuka i jego firmę  MUSHA Watch. Nobunaga jest w wprawdzie wyprzedana ale podobno coś się pojawi pod koniec roku :) 

image.png.065aaa2a2384a0a3117751f19901d4bc.png

jedyną stałą cechą rozwoju jest zmiana

Nobunage widziałem na kicku, nawet chwilowo wsparłem projekt :)

Z takiego Minga Cooper bym nie zrezygnował ;)