Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
rerekumkum

Nowy Wostok na 2416 - czy warto? I gdzie kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witajcie.

 

Spodobał mi się Wostok z serii Prestige, konkretnie 871004. Werk 2416, 31 kamieni. Znalazłem na rosyjskich forach informację, że nowe Wostoki na tym mechanizmie są całkiem OK. Na polskich (głównie tutaj) już różnie są oceniane. Powiedzmy, że opinie mieszane.

 

Problem w tym, że nie wiem, gdzie go kupić. Znalazłem go wyłącznie na shop-vostok.com, ale nie wysyłają do Polski. Cena przyzwoita, ok. 280 PLN po przeliczeniu. Mógłbym więc zaryzykować, ale ta wysyłka... Wysłałem zapytanie, ale od tygodnia brak odpowiedzi. Znalazłem podobny model, 871003 na rosyjskiezegarki.pl, ale po pierwsze prawie 2x droższy, a po drugie ze złotymi wskazówkami, których nie chcę. Tego 871004 nigdzie nie ma - a przynajmniej go nie namierzyłem. Meranom, komandirskie.com i parę innych obskoczyłem - brak...

 

Czy istnieją inne "tajne" :) sklepy, które np. w Google nie wychodzą, a do których warto zajrzeć?

 

I przede wszystkim - czy warto się interesować takim Wostokiem w cenie ok. 500 PLN, czy to gruba przesada jak za tę klasę zegarka?

 

Fotka interesującego mnie modelu:

 

spacer.png

 

Edytowane przez rerekumkum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz na meranom.com lub komandirskie.com, ale teraz będzie od nich lecieć dłuuugo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
W dniu 26.05.2020 o 09:52, rerekumkum napisał:

 

I przede wszystkim - czy warto się interesować takim Wostokiem w cenie ok. 500 PLN, czy to gruba przesada jak za tę klasę zegarka?

 

 

Moim zdaniem nie warto. Wystarczy pobyć na forum radzieckich ze dwa, trzy miesiące i zrozumieć dlaczego. Od 1950 do 1990 roku było tyle ciekawych modeli zegarków, co prawda 'starych' ale z pośród tych zegarków, możesz kupić zegarek w idealnym stanie i będzie to antyk. Do czego zachęcam, jeśli nie szkoda czasu na poznanie części historii związanej z zegarkami...

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla czego nie warto? Nie rozumiem. Czego mu brakuje? Historii? Ja uważam że jak daną rzecz się podoba to warto poświęcić trochę czasu żeby zwiększyć swoją wiedzę na jej temat i wydać na nią tyle ile sami uważamy za stosowne. Sam mam dwie nowe amfibie i komandira. Fakt w gronie ludzi "ruskolubnych" nie uchodzą one za super hiper modele ale moje oko cieszą i szczerze przyznam dają mi dużo więcej radości niż chociażby seiko 5. Z resztą jedną z tych amfibii męczę w domu, pracy, na basenie i wszędzie indziej i nie znudziła mi się ani trochę... Więc zegarki i to co się podoba to kwestia gustu. Czasami czytając to forum odnosi się wrażenie że jak komuś nie podoba się "kultowy" Wostok gajowy to jest inny... Każdy ma swój gust. I należy to uszanować a nie wmawiać innym wyższość jednego modelu nad drugim. Z zegarkami jest jak z samochodami. Jedni wolą stare BMW E30 w idealnym stanie a inny woli najnowsze BMW X5. Szanujmy to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie również warto, ja ostatnio noszę tylko noworuskie Amfibie i czekam na kolejną która gdzieś „zawisła” w doręczeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.