Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
EnE

Zegarek damski - wybór 1z3

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, stoję przed dylematem wybory zegarka dla żony na urodziny. Na chwilę obecną na placu boju zostały:

1. Certina DS Caimano Automatic

2. Meccaniche Veneziane Redentore swiss 36mm (wiem, duży jak na damski)

3.Tissot chemin des tourelles lady automatic

I teraz pytanie Który- wiem, ze każdy trochę inny, ale najważniejsze że minimalistyczne i eleganckie. Certina kusi chyba najmniej. Obecnie żona nosi tylko Eposa  4426.132.20.20.15.

Jakie są Wasze, drodzy forumowicze, typy z tej trójki? Kwestia elegancji, jakości wykonania, estetyki.

Z góry dziękuję za podpowiedzi.

Adrian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbyt mało danych: kolory, paski, bransolety, referencje, ceny...

:)


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zeno, jak autor poda te dane to będzie wybierał 1 z 10, a nie z 3????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tissot i Certina bardzo zbliżone estetycznie. Wersje z cyframi arabskimi prawie się nie różnią. Podobnie rzymianki.

 

Jeśli nie ma większych różnic cenowych brałbym M. Veneziane.

 

Coś innego. 90% koleżanek żony pewnie ma tissot albo certinę. Oprócz tych, które mają zegarki za 150 zł z cyklu "no name". No i M. Korssy, albo inne DW.

Która kobieta chce coś co mają wszystkie inne? Każda chce być jedyna i wyjątkowa.

 

Poza tym na tle pozostałej dwójki zegar zwraca uwagę. Albo wyróżnia się kolorem, albo pasuje do wszystkiego, za to indeksy robią robotę.

 

Ważne jeszcze jaki obwód nadgarstka ma żona. Jeśli niewielki, to trzeba brać poprawkę na wygląd 36 mm na ręce. Żeby nie wyszło groteskowo.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dzięki za porady. do Zeno- właśnie chciałem sobie ułatwić, nie wprowadzając ,kryteriów, tylko konkretne modele. Tissot granatowy, Meccaniche szary. Wczoraj około 23.53 zapadła "ostateczna" decyzja. Meccaniche veneziane. Nie ukrywam, że bardzo pomogła w tym promocja cenowa, w jednym ze sklepów ostatecznie zapłaciłem 1343pln. Wydawało mi się w nocy i dzisiaj rano wciąż mi się wydaje że jak za zegarek automatyczny "swiss made" + wypukłe szkło szafirowe + szlif słoneczny= chyba całkiem niezła cena. Tissot oryginalnie około 3000, na najznańszym portlu za 1800 jest- ale to wciąż 450 różnicy.

Mam nadzieję, że była to dobra decyzja- w razie czego sklep daje 100 dni na zwrot.

Jak sądzicie?

Edytowane przez EnE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szary MV jest pycha.

Też bym tak wybrał.

Cena sensowna.

Pamiętaj, że japońskie nurki ze stajni Seiko są droższe, a szkło to nie szafir i do szwajcarii też daleko.

 

Najważniejsze, żeby się spodobało solenizantce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, EnE napisał:

 Wczoraj około 23.53 zapadła "ostateczna" decyzja. Meccaniche veneziane. Nie ukrywam, że bardzo pomogła w tym promocja cenowa, w jednym ze sklepów ostatecznie zapłaciłem 1343pln. Mam nadzieję, że była to dobra decyzja- w razie czego sklep daje 100 dni na zwrot.

Jak sądzicie?

 

Decyzja była bardzo dobra. Redentore swiss made nie jest wart swej ceny katalogowej, ale kwoty za którą go kupiłeś jest wart zdecydowanie. Wiem, bo sama kupiłam, tyle, że fioletowego. Gra światła na tarczy poezja, jakość paska rewelacyjna, bransoleta ok (acz ją założę dopiero na lato). Zegarek układa się na ręku bardzo dobrze (mam niecałe 16 cm w nadgarstku). Jeśli kolorystyka trafia w gust żony to raczej będzie zadowolona... a jak nie to zostaw go sobie, to w końcu uniseks.

Jeśli chodzi o sklep i zwroty to nie ma problemu - kupiliśmy tam z mężem kilka zegarków i część z nich wróciła do sklepu od razu po obejrzeniu na żywo (dwa z powodu rys na kopercie i deklu, jeden, gdyż nie przypadł do gustu). Środki wróciły na rachunek dość szybko.

Jak przyjdzie Twój, to wstaw zdjęcie.

 


Małżeństwo i zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie. Zdjęcia wrzucę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.