Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
EnE

Zegarek damski - wybór 1z3

Recommended Posts

Cześć, stoję przed dylematem wybory zegarka dla żony na urodziny. Na chwilę obecną na placu boju zostały:

1. Certina DS Caimano Automatic

2. Meccaniche Veneziane Redentore swiss 36mm (wiem, duży jak na damski)

3.Tissot chemin des tourelles lady automatic

I teraz pytanie Który- wiem, ze każdy trochę inny, ale najważniejsze że minimalistyczne i eleganckie. Certina kusi chyba najmniej. Obecnie żona nosi tylko Eposa  4426.132.20.20.15.

Jakie są Wasze, drodzy forumowicze, typy z tej trójki? Kwestia elegancji, jakości wykonania, estetyki.

Z góry dziękuję za podpowiedzi.

Adrian

Zbyt mało danych: kolory, paski, bransolety, referencje, ceny...

:)

Ale Tudora to Ty szanuj!

@Zeno, jak autor poda te dane to będzie wybierał 1 z 10, a nie z 3????

Tissot i Certina bardzo zbliżone estetycznie. Wersje z cyframi arabskimi prawie się nie różnią. Podobnie rzymianki.

Jeśli nie ma większych różnic cenowych brałbym M. Veneziane.

Coś innego. 90% koleżanek żony pewnie ma tissot albo certinę. Oprócz tych, które mają zegarki za 150 zł z cyklu "no name". No i M. Korssy, albo inne DW.

Która kobieta chce coś co mają wszystkie inne? Każda chce być jedyna i wyjątkowa.

Poza tym na tle pozostałej dwójki zegar zwraca uwagę. Albo wyróżnia się kolorem, albo pasuje do wszystkiego, za to indeksy robią robotę.

Ważne jeszcze jaki obwód nadgarstka ma żona. Jeśli niewielki, to trzeba brać poprawkę na wygląd 36 mm na ręce. Żeby nie wyszło groteskowo.

Posted (edited)

Dzięki za porady. do Zeno- właśnie chciałem sobie ułatwić, nie wprowadzając ,kryteriów, tylko konkretne modele. Tissot granatowy, Meccaniche szary. Wczoraj około 23.53 zapadła "ostateczna" decyzja. Meccaniche veneziane. Nie ukrywam, że bardzo pomogła w tym promocja cenowa, w jednym ze sklepów ostatecznie zapłaciłem 1343pln. Wydawało mi się w nocy i dzisiaj rano wciąż mi się wydaje że jak za zegarek automatyczny "swiss made" + wypukłe szkło szafirowe + szlif słoneczny= chyba całkiem niezła cena. Tissot oryginalnie około 3000, na najznańszym portlu za 1800 jest- ale to wciąż 450 różnicy.

Mam nadzieję, że była to dobra decyzja- w razie czego sklep daje 100 dni na zwrot.

Jak sądzicie?

Edited by EnE

Szary MV jest pycha.

Też bym tak wybrał.

Cena sensowna.

Pamiętaj, że japońskie nurki ze stajni Seiko są droższe, a szkło to nie szafir i do szwajcarii też daleko.

Najważniejsze, żeby się spodobało solenizantce.

2 godziny temu, EnE napisał:

Wczoraj około 23.53 zapadła "ostateczna" decyzja. Meccaniche veneziane. Nie ukrywam, że bardzo pomogła w tym promocja cenowa, w jednym ze sklepów ostatecznie zapłaciłem 1343pln. Mam nadzieję, że była to dobra decyzja- w razie czego sklep daje 100 dni na zwrot.

Jak sądzicie?

Decyzja była bardzo dobra. Redentore swiss made nie jest wart swej ceny katalogowej, ale kwoty za którą go kupiłeś jest wart zdecydowanie. Wiem, bo sama kupiłam, tyle, że fioletowego. Gra światła na tarczy poezja, jakość paska rewelacyjna, bransoleta ok (acz ją założę dopiero na lato). Zegarek układa się na ręku bardzo dobrze (mam niecałe 16 cm w nadgarstku). Jeśli kolorystyka trafia w gust żony to raczej będzie zadowolona... a jak nie to zostaw go sobie, to w końcu uniseks.

Jeśli chodzi o sklep i zwroty to nie ma problemu - kupiliśmy tam z mężem kilka zegarków i część z nich wróciła do sklepu od razu po obejrzeniu na żywo (dwa z powodu rys na kopercie i deklu, jeden, gdyż nie przypadł do gustu). Środki wróciły na rachunek dość szybko.

Jak przyjdzie Twój, to wstaw zdjęcie.

Małżeństwo i zegarki.

Dzięki za opinie. Zdjęcia wrzucę.