Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość McIntosh

Zegarki mechaniczne o zacięciu sportowym

Rekomendowane odpowiedzi

Tego zawodnika jeszcze nie pokazaliśmy. Niesamowity Laurent Ferrier Grand Sport Tourbillon. 

Duży jest - 44 mm.

 

 

ferrier.jpg


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tak! Bardzo fajny. :)

 

Tu mamy jeszcze wrzut "na temat tematu" ;):

 

https://monochrome-watches.com/the-new-luxury-sports-watches-of-2020-buying-guide/?fbclid=IwAR1Cm_a3wK7VmKr8EYc3SgzC2tBo4S8GLNVW_XTsRgDyy6SToEhqkquKVho

Edytowane przez Lincoln Six Echo

WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jaka jest definicja "zegarka sportowego", ale wiem, że zegarki z małą sekundą na pewno jej nie spełniają :(


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, Zeno napisał:

Nie wiem, jaka jest definicja "zegarka sportowego", ale wiem, że zegarki z małą sekundą na pewno jej nie spełniają :(

Zeno, w tym względzie się z Tobą zgadzam :)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Skoro uderzamy w wysokie tony, to przyszedł czas na prezentację zegarków haute horlogerie, które sport mają zapisany w swoim DNA. Nie może tu zabraknąć Richarda Mille, bo brak dzieł Mille w tym wątku byłby jak Watykan bez papieża. ????

 

spacer.png

 

spacer.png

 

Na powyższym zdjęciu Odell Beckham Jr. - zawodnik Cleveland Browns grający w linii ataku na pozycji skrzydłowego. BTW, .........

Edytowane przez McIntosh
Proszę bez hasztagów o gorących treściach, polityka jest zabroniona na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh
4 minuty temu, Lincoln Six Echo napisał:

RM to raczej nie moja "estetyczna bajka", ale akurat ten model wygląda nawet fajnie. :)

 

RM to jedna z moich ulubionych firm zegarkowych, ale niestety ze względu na ceny zawsze pozostanie w sferze moich marzeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, mario1971 napisał:

Zeno, w tym względzie się z Tobą zgadzam :)

 

Ale właściwie dlaczego..? Nie czepiam się - chciałbym się tylko dowiedzieć, jak doszło do tego, że kolesie z Laurent Ferrier tak się pomylili. :D


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Lincoln Six Echo napisał:

 

Ale właściwie dlaczego..? Nie czepiam się - chciałbym się tylko dowiedzieć, jak doszło do tego, że kolesie z Laurent Ferrier tak się pomylili. :D

To takie proste :)

 

W przypadku centralnej sekundy można w miarę dokładnie określić/odczytać upływający czas, a w przypadku małej - raczej słabo ;)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś temat zmierza w stronę już poruszanego: zegarka stalowego ze zintegrowaną bransoletą w stylu Genty...

McIntosh mimo tego że RM totalnie do mnie nie przemawia jest to w sumie G shock mechanicznych zegarków z samego szczytu. Od początku projektowany z myślą aby przetrwać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, mario1971 napisał:

To takie proste :)

 

W przypadku centralnej sekundy można w miarę dokładnie określić/odczytać upływający czas, a w przypadku małej - raczej słabo ;)

 

Wydaje mi się, że projektantom i szefom LF raczej nie chodziło o zegarek do dokładnych pomiarów osiągów sportowców wyczynowych. ;)


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Lincoln Six Echo napisał:

 

Wydaje mi się, że projektantom i szefom LF raczej nie chodziło o zegarek do dokładnych pomiarów osiągów sportowców wyczynowych. ;)

Zrozumiałem. Zakładają zegarek przed wyjściem na ściankę, już po zawodach - chwilę po odświeżeniu się pod prysznicem ;)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, mario1971 napisał:

Zrozumiałem. Zakładają zegarek przed wyjściem na ściankę, już po zawodach - chwilę po odświeżeniu się pod prysznicem ;)

 

Nie można tego całkowicie wykluczyć. Podobnie, jak istnienia sportów, w których pomiar czasu nie stanowi podstawy oceny wyniku. ;)

Edytowane przez Lincoln Six Echo

WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

14 godzin temu, Lincoln Six Echo napisał:

Nie można tego całkowicie wykluczyć. Podobnie, jak istnienia sportów, w których pomiar czasu nie stanowi podstawy oceny wyniku. ;)

 

Nie można wykluczyć istnienia sportów, w którym pomiar czasu nie stanowi podstawy wyniku. Ale trudno takie znaleźć. Szachy? - na pewno nie. Skoki narciarskie? - na pewno nie ;)

 

14 godzin temu, mario1971 napisał:

Zakładają zegarek przed wyjściem na ściankę, już po zawodach - chwilę po odświeżeniu się pod prysznicem ;)

 

Jesteś niesprawiedliwy w swoich osądach.
Oczywiście, że zegarków - chociażby z powodu zasad BHP - nie nosi się na zawodach.  Ale na treningu? Nawet przygotowania kondycyjne do olimpiady szachowej są bardzo wyczerpujące.  Jak zmierzyć interwały? Jak sprawdzić czas trwania serii ćwiczeń?  ;)

 

Nie zapominajmy też o tym, że ważną rolą sportowców jest krzewienie kultury fizycznej, organizowanie amatorskich zawodów sportowych, zachęcanie dzieci do wysiłku fizycznego. Jak sobie wyobrażacie zorganizowanie ad hoc sprintu dla młodzieży szkolnej bez pomiaru czasu? ;)

 

I nieco bardziej poważnie: mała sekunda w zegarku wyraźnie pokazuje, że sportowiec lekceważy swoje sportowe obowiązki. 


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Zeno napisał:

 

 

Nie można wykluczyć istnienia sportów, w którym pomiar czasu nie stanowi podstawy wyniku. Ale trudno takie znaleźć.

 

Może i trudno, ale kto nie ryzykuje, nie pije szampana. ;) Jako kompletny ignorant w kwestii sportu, będę strzelać: golf, tenis ziemny, tenis stołowy, siatkówka, badminton, speed ball, żużel, skok w dal, skok wzwyż, skok o tyczce, trójskok, rzut oszczepem..? :)


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będziesz żył w trzeźwości: w niemal wszystkich - WTF is speed ball? - czas na wykonanie skoku czy fikołka jest ograniczony czasowo :(


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

W tenisie ziemnym zawodnik ma 20 sekund na wykonanie podania, przerwa między setami nie może trwać dłużej niż 2 minuty, a przy zmianie stron kortu przerwa trwa 1,5 minuty. A na przykład w futbolu amerykańskim delay of game czyli opóźnianie rozpoczęcia akcji jest traktowane jak przewinienie. Czas gry jest podzielony na kwarty po 15 minut, ale konieczność częstego zestawiania poszczególnych formacji sprawia, że faktycznie mecz może trwać kilka godzin.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Lincoln Six Echo napisał:

 

Może i trudno, ale kto nie ryzykuje, nie pije szampana. ;) Jako kompletny ignorant w kwestii sportu, będę strzelać: golf, tenis ziemny, tenis stołowy, siatkówka, badminton, speed ball, żużel, skok w dal, skok wzwyż, skok o tyczce, trójskok, rzut oszczepem..? :)

Pudło, pudło i jeszcze raz pudło :lol:

 

Umrzesz w trzeźwości.

 

Speed ball - pisane razem to jakiś koktajl leków - samo zło. Pisane oddzielnie - gra na czas :)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, mario1971 napisał:

Pudło, pudło i jeszcze raz pudło :lol:

 

Umrzesz w trzeźwości.

 

Speed ball - pisane razem to jakiś koktajl leków - samo zło. Pisane oddzielnie - gra na czas :)

 

Rozumiem. Nie mam cienia śmiałości dyskutować z Twoją angielszczyzną - i tak bym jej nie zrozumiał. :P

 

Jednak, proszę, oświeć mnie, prowincjonalnego głupka - na czym polega podstawowe znaczenie pomiaru czasu dla oceny wyniku w, dajmy na to, siatkówce? :)

4 godziny temu, Zeno napisał:

czas na wykonanie skoku czy fikołka jest ograniczony czasowo :(

 

"czas (...) jest ograniczony czasowo" - piękne słowa. ;)

1 godzinę temu, McIntosh napisał:

W tenisie ziemnym zawodnik ma 20 sekund na wykonanie podania, przerwa między setami nie może trwać dłużej niż 2 minuty, a przy zmianie stron kortu przerwa trwa 1,5 minuty. A na przykład w futbolu amerykańskim delay of game czyli opóźnianie rozpoczęcia akcji jest traktowane jak przewinienie. Czas gry jest podzielony na kwarty po 15 minut, ale konieczność częstego zestawiania poszczególnych formacji sprawia, że faktycznie mecz może trwać kilka godzin.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Nic nie pisałem o futbolu amerykańskim. Natomiast dyskusja toczy się wokół kwestii sportów, w których pomiar czasu nie ma PODSTAWOWEGO znaczenia dla oceny wyniku. W tenisie ziemnym ma..? ;)


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

3 minuty temu, Lincoln Six Echo napisał:

Nic nie pisałem o futbolu amerykańskim. Natomiast dyskusja toczy się wokół kwestii sportów, w których pomiar czasu nie ma PODSTAWOWEGO znaczenia dla oceny wyniku. W tenisie ziemnym ma..? ;)

Dyskwalifikacja z powodu zbyt długiego oczekiwania na właściwy moment ma chyba PODSTAWOWE  znaczenie dla oceny wyniku.

Również w tenisie ziemnym, chociaż przekroczenie tego czasu nie skutkuje natychmiastową dyskwalifikacją, ale utratą jednej (z dwóch) prób serwisowych.

W siatkówce zasady są podobne.

 

2 minuty temu, Lincoln Six Echo napisał:

"czas (...) jest ograniczony czasowo" - piękne słowa.

Tak to już jest, jak się pisze post na raty.

Swoją drogą - taka zabawa w wytykanie błędów gramatycznych to broń obosieczna.

Świadczy też o rosnącej frustracji interlokutora, braku argumentów merytorycznych, a przede wszystkim jest znakiem sygnalizującym koniec dyskusji :(


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, Lincoln Six Echo napisał:

 

Rozumiem. Nie mam cienia śmiałości dyskutować z Twoją angielszczyzną - i tak bym jej nie zrozumiał. :P

 

Jednak, proszę, oświeć mnie, prowincjonalnego głupka - na czym polega podstawowe znaczenie pomiaru czasu dla oceny wyniku w, dajmy na to, siatkówce? :)

 

Speed ball - tu masz link do zasad tej gry. Pomiar czasu wpływa bezpośrednio na ostateczne wyniki rywalizacji w tej dyscyplinie sportu https://pl.wikipedia.org/wiki/Speed-ball

 

Piłka siatkowa - zawodnik ma 8 sekund na wykonanie zagrywki po gwizdku sędziego. Przerwy techniczne, a także przerwy między setami, mają określone regulaminem ramy czasowe, itd. Tu także wskazuję link https://pl.wikipedia.org/wiki/Piłka_siatkowa

 

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

37 minut temu, Zeno napisał:

 

Dyskwalifikacja z powodu zbyt długiego oczekiwania na właściwy moment ma chyba PODSTAWOWE  znaczenie dla oceny wyniku.

Również w tenisie ziemnym, chociaż przekroczenie tego czasu nie skutkuje natychmiastową dyskwalifikacją, ale utratą jednej (z dwóch) prób serwisowych.

W siatkówce zasady są podobne.

 

Tak to już jest, jak się pisze post na raty.

Swoją drogą - taka zabawa w wytykanie błędów gramatycznych to broń obosieczna.

Świadczy też o rosnącej frustracji interlokutora, braku argumentów merytorycznych, a przede wszystkim jest znakiem sygnalizującym koniec dyskusji :(

 

Moja uwaga była lekkim żartem, co zasygnalizowałem odpowiednim emotikonem. 

 

O "frustacji interlokutora", czy "braku argumentów merytorycznych" świadczy raczej usilne dążenie do udowodnienia, że kwadrat jest kołem. Elementy poboczne lub spotykane wyjątkowo rzadko nie stanowią w żadnym razie podstaw oceny wyniku. Przejrzyj sobie kilka wyników meczów tenisa ziemnego. ;)

 

 

25 minut temu, mario1971 napisał:

Speed ball - tu masz link do zasad tej gry. Pomiar czasu wpływa bezpośrednio na ostateczne wyniki rywalizacji w tej dyscyplinie sportu https://pl.wikipedia.org/wiki/Speed-ball

 

Piłka siatkowa - zawodnik ma 8 sekund na wykonanie zagrywki po gwizdku sędziego. Przerwy techniczne, a także przerwy między setami, mają określone regulaminem ramy czasowe, itd. Tu także wskazuję link https://pl.wikipedia.org/wiki/Piłka_siatkowa

 

 

Dziękuję za link, ale spotkałem się już wcześniej z tą grą - tak między nami mówiąc. ;)

 

Mariusz - ja pisałem o PODSTAWIE oceny wyniku. W siatkówce pewne elementy wymagają pomiaru czasu, ale wyniki podaje się chyba w punktach..? ;) 

Edytowane przez Lincoln Six Echo

WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie mnie zlinczujecie "bo za tani", "bo Atlantic"... ale właśnie wychodzi reedycja Beachboy'a z lat 70-tych...

 

103496918_105332031152363_244498301644041661_n.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.