Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość McIntosh

Zegarki mechaniczne o zacięciu sportowym

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Lincoln Six Echo napisał:

 

Mariusz - ja pisałem o PODSTAWIE oceny wyniku. W siatkówce pewne elementy wymagają pomiaru czasu, ale wyniki podaje się chyba w punktach..? ;) 

Tak Jarku, w punktach. 

 

Jak przekroczysz limit czasu przy zagrywce - punkt otrzymuje drużyna przeciwna :)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, mario1971 napisał:

Tak Jarku, w punktach. 

 

Jak przekroczysz limit czasu przy zagrywce - punkt otrzymuje drużyna przeciwna :)

 

Oczywiście. A 99% każdego meczu stanowią punkty zdobyte w opisany przez Ciebie sposób. Dobra, wystarczy. ;)


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Lincoln Six Echo napisał:

 

Nie można tego całkowicie wykluczyć. Podobnie, jak istnienia sportów, w których pomiar czasu nie stanowi podstawy oceny wyniku. ;)

 

5 minut temu, Lincoln Six Echo napisał:

 

Oczywiście. A 99% każdego meczu stanowią punkty zdobyte w opisany przez Ciebie sposób. Dobra, wystarczy. ;)

 

W każdej praktycznie dyscyplinie sportowej czas ma istotny wpływ na wynik rywalizacji, a często jest jedynym/ostatecznym jej aspektem wpływającym na podział miejsc na podium.

 

W przypadku piłki siatkowej wystarczy ten jeden/ostatni punkt, przyznany przez błąd przekroczenia czasu zagrywki, by wygrać lub przegrać cały mecz. Masz rację - teraz wystarczy...:)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za cytowanie zdjęcia, ale...

 

32 minuty temu, BartasW napisał:

Pewnie mnie zlinczujecie "bo za tani", "bo Atlantic"... ale właśnie wychodzi reedycja Beachboy'a z lat 70-tych...

 

103496918_105332031152363_244498301644041661_n.jpg

 

...Beachboy nie jest dla sportowców, tylko dla niechlujnych krawaciarzy :)


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dyskutujecie panowie, jakby to sportowcy własnymi zegarkami, sobie mierzyli czas zagrywek itp. A nie sędziowie. 

Prawda przeważnie wygląda tak, że zegarek haute Horlogerie "o zacięciu sportowym" noszą piłkarze i im podobni celebryci wychodząc na imprezę lub oficjalne spotkanie. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh
 
Nic nie pisałem o futbolu amerykańskim. Natomiast dyskusja toczy się wokół kwestii sportów, w których pomiar czasu nie ma PODSTAWOWEGO znaczenia dla oceny wyniku. W tenisie ziemnym ma..?


O futbolu amerykańskim wspomniałem przy okazji, bo to moja ulubiona dyscyplina sportu. Co do tenisa ziemnego - oczywiście, że czas ma znaczenie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Enkil napisał:

Dyskutujecie panowie, jakby to sportowcy własnymi zegarkami, sobie mierzyli czas zagrywek itp. A nie sędziowie. 

Prawda przeważnie wygląda tak, że zegarek haute Horlogerie "o zacięciu sportowym" noszą piłkarze i im podobni celebryci wychodząc na imprezę lub oficjalne spotkanie. 

 

 

To nie jest  wątek: zegarki celebrytów na ściankach, tylko "zegarki mechaniczne o zacięciu sportowym".

A sportowcy mierzą sobie czas własnymi zegarkami. W 99% aktywności sportowych sędziowie są nieobecni.

 

 

Mała sekunda jest obecnie cechą charakterystyczną zegarków garniturowych. Takie rozwiązanie jest wybierane z przyczyn estetycznych: dodatkowy totalizator dodatkowa pod-tarcza ożywia tarczę cyferblat, brak osi centralnej sekundy sprawia, że zegarek jest niższy i lepiej wchodzi pod mankiet koszuli. Rozwiązaniem praktycznym jest duża sekunda pozwalająca mierzyć czas z wystarczająco dużą dokładnością.

 

Zwróćcie uwagę, że duża wskazówka sekundowa i stop sekunda pozwalają uzyskać pomiar czasu z dokładnością mechanicznego chronografu. Szczególnie jeśli chapter ring jest wyskalowany zgodnie z częstotliwością pracy mechanizmu. (Dodatkowo uważam, że zegarek sportowy wysokiej klasy powinien mieć mechanizm Hi-beat.) I takie rozwiązania powinien mieć zegarek o zacięciu sportowym. Możemy się wygłupiać i dyskutować o speed ballu, ale 99% aktywności sportowej wymaga pomiaru czasu. 

 

No ale skoro Chińczycy robią "divery" z WR=30 oraz istnieją "zegarki żeglarskie" z WR=50, to mogą również istnieć "zegarki sportowe" bez precyzyjnego pomiaru czasu :)

 

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez Zeno
ze wzgledu na dbalosc o puryzm jezykowy

Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh
Godzinę temu, Zeno napisał:

Mała sekunda jest obecnie cechą charakterystyczną zegarków garniturowych. Takie rozwiązanie jest wybierane z przyczyn estetycznych: dodatkowy totalizator ożywia tarczę, brak osi centralnej sekundy sprawia, że zegarek jest niższy i lepiej wchodzi pod mankiet koszuli. Rozwiązaniem praktycznym jest duża sekunda pozwalająca mierzyć czas z wystarczająco dużą dokładnością.

 

Nie wchodźmy w buty niektórych portali, które piszą o zegarkach tak jak "śpiewać każdy może". Totalizator to jest sportowy, jak pisał kiedyś Władek. ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuszna uwaga!

 

Zamieniłem zatem "totalizator" na "pod-tarczę". Początkowo chciałem zamienić na "subtarczę", ale uznałem, że trzeba być konsekwentnym i przetłumaczyłem łacińskie "sub" na polskie "pod".

 

Niestety, wówczas pojawił się kolejny problem ("dodatkowa pod-tarcza ożywia tarczę"), więc również tarczę musiałem zamienić na coś innego. Padło na "cyferblat". Miałem pewne wątpliwości, ale "Wielki słownik języka polskiego" sankcjonuje to słowo.

 

Mam nadzieję, że teraz jesteś usatysfakcjonowany również walorami językowymi mojego postu :D


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie zegarek o zacięciu sportowym powinien dokładnie odmierzać czas ewentualnej rywalizacji między zawodnikami a takim wydaje się być Zenith Defy El Primero 21

 

image.thumb.jpeg.77834a833674afa55ed6e72ea8b254a0.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden z najładniejszych zegarków sportowych, jednak dotychczas nie pokazany w wątku. :(

 

https://img.auctiva.com/imgdata/1/4/0/5/0/3/6/webimg/955559615_o.jpg

 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ramach ciekawostki na chrono24 sa 2 sztuki ALS Odysseus: jeden za 370tys zl, drugi za 290tys zl. Cena katalogowa - 27 300 euro.
Niezla przebitka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, Adamek234 napisał:

Iwc w sumie ładny

Brawo! Przekroczyłeś limit 50 postów! Teraz pędem na bazarek!

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, Wacor napisał:

Brawo! Przekroczyłeś limit 50 postów! Teraz pędem na bazarek!

 

Dzięki! Jak będziesz chciał coś kupić, masz 3% za spostrzegawczość;). Na forum jestem od 2012...

Edytowane przez Adamek234

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle lat na forum i dopiero teraz coś sprzedajesz? 🙄 Rabat zatrzymam, dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.