Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
McIntosh

Zegarki mechaniczne o zacięciu sportowym

Recommended Posts

1 minutę temu, Lincoln Six Echo napisał:

Mariusz - ja pisałem o PODSTAWIE oceny wyniku. W siatkówce pewne elementy wymagają pomiaru czasu, ale wyniki podaje się chyba w punktach..? ;) 

Tak Jarku, w punktach. 

Jak przekroczysz limit czasu przy zagrywce - punkt otrzymuje drużyna przeciwna :)

Teraz, mario1971 napisał:

Tak Jarku, w punktach. 

Jak przekroczysz limit czasu przy zagrywce - punkt otrzymuje drużyna przeciwna :)

Oczywiście. A 99% każdego meczu stanowią punkty zdobyte w opisany przez Ciebie sposób. Dobra, wystarczy. ;)

WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

23 godziny temu, Lincoln Six Echo napisał:

Nie można tego całkowicie wykluczyć. Podobnie, jak istnienia sportów, w których pomiar czasu nie stanowi podstawy oceny wyniku. ;)

5 minut temu, Lincoln Six Echo napisał:

Oczywiście. A 99% każdego meczu stanowią punkty zdobyte w opisany przez Ciebie sposób. Dobra, wystarczy. ;)

W każdej praktycznie dyscyplinie sportowej czas ma istotny wpływ na wynik rywalizacji, a często jest jedynym/ostatecznym jej aspektem wpływającym na podział miejsc na podium.

W przypadku piłki siatkowej wystarczy ten jeden/ostatni punkt, przyznany przez błąd przekroczenia czasu zagrywki, by wygrać lub przegrać cały mecz. Masz rację - teraz wystarczy...:)

Przepraszam za cytowanie zdjęcia, ale...

32 minuty temu, BartasW napisał:

Pewnie mnie zlinczujecie "bo za tani", "bo Atlantic"... ale właśnie wychodzi reedycja Beachboy'a z lat 70-tych...

103496918_105332031152363_244498301644041661_n.jpg

...Beachboy nie jest dla sportowców, tylko dla niechlujnych krawaciarzy :)

Ale Tudora to Ty szanuj!

Dyskutujecie panowie, jakby to sportowcy własnymi zegarkami, sobie mierzyli czas zagrywek itp. A nie sędziowie. 

Prawda przeważnie wygląda tak, że zegarek haute Horlogerie "o zacięciu sportowym" noszą piłkarze i im podobni celebryci wychodząc na imprezę lub oficjalne spotkanie. 

Nic nie pisałem o futbolu amerykańskim. Natomiast dyskusja toczy się wokół kwestii sportów, w których pomiar czasu nie ma PODSTAWOWEGO znaczenia dla oceny wyniku. W tenisie ziemnym ma..?

O futbolu amerykańskim wspomniałem przy okazji, bo to moja ulubiona dyscyplina sportu. Co do tenisa ziemnego - oczywiście, że czas ma znaczenie.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

spacer.png- "Trying to be all things to everyone is a pretty good way to ensure that you won’t be something special to anyone".

Posted (edited)
14 godzin temu, Enkil napisał:

Dyskutujecie panowie, jakby to sportowcy własnymi zegarkami, sobie mierzyli czas zagrywek itp. A nie sędziowie. 

Prawda przeważnie wygląda tak, że zegarek haute Horlogerie "o zacięciu sportowym" noszą piłkarze i im podobni celebryci wychodząc na imprezę lub oficjalne spotkanie. 

To nie jest  wątek: zegarki celebrytów na ściankach, tylko "zegarki mechaniczne o zacięciu sportowym".

A sportowcy mierzą sobie czas własnymi zegarkami. W 99% aktywności sportowych sędziowie są nieobecni.

Mała sekunda jest obecnie cechą charakterystyczną zegarków garniturowych. Takie rozwiązanie jest wybierane z przyczyn estetycznych: dodatkowy totalizator dodatkowa pod-tarcza ożywia tarczę cyferblat, brak osi centralnej sekundy sprawia, że zegarek jest niższy i lepiej wchodzi pod mankiet koszuli. Rozwiązaniem praktycznym jest duża sekunda pozwalająca mierzyć czas z wystarczająco dużą dokładnością.

Zwróćcie uwagę, że duża wskazówka sekundowa i stop sekunda pozwalają uzyskać pomiar czasu z dokładnością mechanicznego chronografu. Szczególnie jeśli chapter ring jest wyskalowany zgodnie z częstotliwością pracy mechanizmu. (Dodatkowo uważam, że zegarek sportowy wysokiej klasy powinien mieć mechanizm Hi-beat.) I takie rozwiązania powinien mieć zegarek o zacięciu sportowym. Możemy się wygłupiać i dyskutować o speed ballu, ale 99% aktywności sportowej wymaga pomiaru czasu. 

No ale skoro Chińczycy robią "divery" z WR=30 oraz istnieją "zegarki żeglarskie" z WR=50, to mogą również istnieć "zegarki sportowe" bez precyzyjnego pomiaru czasu :)

Edited by Zeno
ze wzgledu na dbalosc o puryzm jezykowy

Ale Tudora to Ty szanuj!

Godzinę temu, Zeno napisał:

Mała sekunda jest obecnie cechą charakterystyczną zegarków garniturowych. Takie rozwiązanie jest wybierane z przyczyn estetycznych: dodatkowy totalizator ożywia tarczę, brak osi centralnej sekundy sprawia, że zegarek jest niższy i lepiej wchodzi pod mankiet koszuli. Rozwiązaniem praktycznym jest duża sekunda pozwalająca mierzyć czas z wystarczająco dużą dokładnością.

Nie wchodźmy w buty niektórych portali, które piszą o zegarkach tak jak "śpiewać każdy może". Totalizator to jest sportowy, jak pisał kiedyś Władek. ????

spacer.png- "Trying to be all things to everyone is a pretty good way to ensure that you won’t be something special to anyone".

Słuszna uwaga!

Zamieniłem zatem "totalizator" na "pod-tarczę". Początkowo chciałem zamienić na "subtarczę", ale uznałem, że trzeba być konsekwentnym i przetłumaczyłem łacińskie "sub" na polskie "pod".

Niestety, wówczas pojawił się kolejny problem ("dodatkowa pod-tarcza ożywia tarczę"), więc również tarczę musiałem zamienić na coś innego. Padło na "cyferblat". Miałem pewne wątpliwości, ale "Wielki słownik języka polskiego" sankcjonuje to słowo.

Mam nadzieję, że teraz jesteś usatysfakcjonowany również walorami językowymi mojego postu :D

Ale Tudora to Ty szanuj!

Dla mnie zegarek o zacięciu sportowym powinien dokładnie odmierzać czas ewentualnej rywalizacji między zawodnikami a takim wydaje się być Zenith Defy El Primero 21

image.thumb.jpeg.77834a833674afa55ed6e72ea8b254a0.jpeg

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.