Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
mickey#1

Stary zegarek? Pytanie o Seamaster

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, ostatnio bardzo mi się spodobały divery. Patrzyłem na Certinę, Longiness, Tag Hauer. Jednak w każdym coś nie tak jakbym chciał.

 

Uznałem, że najlepszą opcją byłaby Omega Seemaster. Teraz kwestia budżetu - ze względu na to, że generalnie nie chcę wydawać ponad 10 tys. (a nowe Omegi to jeszcze więcej) - szukam w używkach. I jest bardzo fajny Seamaster automat, ale produkcja 1993-2006 r. Co sądzicie? Warto kupić czy lepiej odłożyć na nowszy?

 

Inna sprawa to stan i ewentualne rysy. Zakładam, że wymiana bezela to duży koszt.

 

No i jak starszy to pewnie i serwis się przyda, czyli tak jak patrzyłem około 1-1,5 k?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Omega to zawsze dobry wybór i jeśli stan zegarka i cena idą w parze to warto. Jednak trzeba mieć świadomość, że taki zegarek może wymagać porządnego serwisu najlepiej z testem wodoszczelności a to już są koszty bliżej 2k.

Generalnie wszystko zależy od konkretnego zegarka no i czy lubisz używane zegarki? Do 10k możesz wybrać naprawdę już sporo fajnych nowych diverów innych niż Omega.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A no właśnie, więc od razu dochodzą 2k i potem po 2k co kilka lat? To robi się grubiej trochę.

 

Nie mam jakiejś szczególnej spiny bo mam zegarek ML teraz, chociaż chciałbym dodatkowo divera. 

Taka Omega wydaje się być zakupem "na całe życie" a przynajmniej dużą część i pomyślałem, że fajnie coś takiego mieć, dbać etc.

 

Seamastery w automacie ceny tak 6,5-8 k ale rocznik 1993-2006 (i nigdzie nie piszą jaki dokładnie), nie zawsze mają papiery... No lub tak jak mówię, odpuścić na kilka lat. Chociaż wciąż dobrze wiedzieć, gdzie jest ta granica czasowa ;) Bo to jednak 14-27 letni zegarek czyli grubo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli koniecznie chcesz Omegę to szukaj najlepiej z papierami i po przeglądzie w autoryzowanym serwisie.

Wtedy odpadną Ci dodatkowe koszty, jednak trzeba mieć na uwadze że i tak będą wliczone w cenę zegarka w jakiejś przynajmniej części.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jasne, tak zrobię faktycznie. Myślisz, że jaki przedział cenowy będzie "bezpieczny"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma reguły, wszystko zależy od konkretnego przypadku. Omega z lat 70 może kosztować sporo ponad Twój budżet ale znajdziesz i taką za 1500 zł w bdb stanie.

Przeglądaj nasz bazarek czasami trafiają się perełki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przytoczone tutaj 2k to pewnie ceny w autoryzowanym serwisie (warto poczytać opinie również tu na forum). 

Starszy model SMP300 to zdaje się cal. 1120? Czyli tańszy i łatwiejszy serwis niż w przypadku modelu z co-axial. A także łatwiej dostępny, bo niektórzy w ogóle się tego nie podejmują, a inni będą się uczyć na Twoim zegarku.

 

Na twoim miejscu szukałbym zegarka z kompletem papierów i pudłem, chyba że kupowałbyś z zaufanego źródła.

 

I jeszcze jedno. Marzy Ci się Omega, to kup sobie Omegę, a nie coś z "fajnych nowych diverów innych niż Omega", bo potem będziesz żałował. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.