Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Callahan

Jaki diver?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Mam prośbę dotyczącą wyboru zegareczka. Planuję zakupić do kolekcji diver z wewnętrznym bezelkiem. Wpadły mi w oko dwa modele, a mianowicie: Dan Henry 1970 (44 mm) oraz Spinnaker Brander Automatic Date SP-5062-04. Proszę, nie piszcie tylko abym kupił tek, który bardziej mi się podoba. Zarówno jeden jak i drugi zegarek mają swoje plusy jak i minusy np. Spinnaker ma świetny skórzany paseczek, bardzo dobrą lumę a z kolei Dan Henry ma bardziej mi odpowiadającą wielkość, lepszą wodoszczelność no i ten dekielek. Wiem, że oba Brandy mają swoich miłośników, ja żadnego z tych modeli nie widziałem na żywo i nie miałem możliwości przymierzyć. Oba zegarki są bardzo zbliżone stylistyką i mają taki sam werk, ale są może jakieś szczegóły, które wpłyną na moją decyzję zakupową, dlatego proszę o radę, który z nich wybrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba wybrałbym Dana ze względu na to, że za tymi zegarkami stoi jakaś historia i idea. Dan jest bardziej klasyczny i moim zdaniem łatwiejszy do upłynnienia gdyby Ci się kiedyś odwróciło. No i w zestawie jest fajne etui na zegarki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Dana chodzą słuchy że wewnętrzny bezelek luźno chodzi. Były takie informacje i w recenzjach i tu chyba też czytałem. Także trza uważać nurkując. Ale wizualnie rzeczywiście to on (jak dla mnie) ciekawszy.

Ja mam DH 1962 i jestem zadowolony z zakupu. Fajnie wykonany, fajnie działa chrono. Trochę smaczków (sygnowana koronka, indeksy w kształcie tłoków, dwa paski w zestawie i wspomniane etui). Jedyne z czego nie jestem zadowolony to... że źle płaciłem i przewalutowanie mnie niepotrzebnie dodatkowo kosztowało.

Na plus też na pewno bardzo dobry kontakt ze sklepem, bardzo szybka wysyłka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Sahij napisał:

Chyba wybrałbym Dana ze względu na to, że za tymi zegarkami stoi jakaś historia i idea. Dan jest bardziej klasyczny i moim zdaniem łatwiejszy do upłynnienia gdyby Ci się kiedyś odwróciło. No i w zestawie jest fajne etui na zegarki :)

 

Chyba wybrałbym Spinnakera ze względu na to, że za tymi zegarkami stoi jakaś historia i idea...
 

A poważniej: historia, idea, łatwość upłynnienia jest taka sama. Różnicę stanowi zdolność Spinakera do produkowania bransolet dopasowanych do zegarka. Chcesz mieć zegarek z bransoletą - kup Spinnakera.

 

Ostatni też chciałem kupić zegarek typu compressor, gdzieś w kwietniu-maju był o tym wątek. Były tam interesujące propozycje. Spinnaker ma fajne szkiełko :) 


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem Dan Henry 1970 tylko wersję 40 mm i byłem rozczarowany. Kiepski wewnętrzny bezel, krzywo nadrukowane wskazówki, niecentrująca się data. Jeden z „szybkich teleskopów” szybko się rozpadł. To była ta pierwsza wersja z pomarańczowym ringiem. Może teraz coś poprawili ale mój entuzjazm do tej marki opadł. Spinakera nie miałem wiec nie mam zdania. Ale wizualnie mi nie siada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za zainteresowanie i podjęcie tematu.

 

10 godzin temu, Nocny duch napisał:

Co do Dana chodzą słuchy że wewnętrzny bezelek luźno chodzi. Były takie informacje i w recenzjach i tu chyba też czytałem. Także trza uważać nurkując.

 

Z tego co czytałem i oglądałem to raczej Spinnaker ma mały problem z luźnym bezelkiem a nie DH, no i DH chyba faktycznie wizualnie przebija Spinnakera (i to podobieństwo do Exactusa ;)).

 

 

8 godzin temu, Zeno napisał:

A poważniej: historia, idea, łatwość upłynnienia jest taka sama. Różnicę stanowi zdolność Spinakera do produkowania bransolet dopasowanych do zegarka. Chcesz mieć zegarek z bransoletą - kup Spinnakera.

 

Ostatni też chciałem kupić zegarek typu compressor, gdzieś w kwietniu-maju był o tym wątek. Były tam interesujące propozycje. Spinnaker ma fajne szkiełko :) 

 

No właśnie na bransolecie mi nie zależy, a nawet wolę jej uniknąć (jakoś kajdan źle mi się kojarzy :P). A co do wątku to go odnalazłem i dokładnie przejrzałem, faktycznie jest tam kilka interesujących propozycji, zwłaszcza Nodus i ten NTH trącący troszkę Eterną Kontiki :D.

 

Coraz bardziej skłaniam się do wybrania Dana, gdyby tylko miał trochę inną kolorystykę :( (obecnie dostępny jest tylko ten w odcieniach szarości).   

 

 

10 godzin temu, Nocny duch napisał:

Jedyne z czego nie jestem zadowolony to... że źle płaciłem i przewalutowanie mnie niepotrzebnie dodatkowo kosztowało.

 

A o co chodził z tym płaceniem?? Chętnie się dowiem jak ewentualnie uniknąć dodatkowych kosztów.

Edytowane przez Callahan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

1 godzinę temu, Callahan napisał:

No właśnie na bransolecie mi nie zależy, a nawet wolę jej uniknąć (jakoś kajdan źle mi się kojarzy :P).

   

Zmieni Ci się gust, docenisz bransoletę.

Albo inaczej: wspomniano tu możliwość odsprzedaży. Jak myślisz: co łatwiej pójdzie: zegarek z paskiem do wymiany, czy zegarek zegarek z bransoletą i ekstra paskiem (ciut zuzytym).

 

BTW: szukając divera kupiłem Glycine 18 Purist - 200 WR :)


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bardzo dziękuję za zainteresowanie i podjęcie tematu.
 
 
A o co chodził z tym płaceniem?? Chętnie się dowiem jak ewentualnie uniknąć dodatkowych kosztów.

Płaciłem przez PayPala z rachunku w PLNach. Oni sobie dodatkowo naliczają opłatę za przewalutowanie. Jeśli miałbym jakąś kartę typu ta na „R” tej opłaty by nie było. W moim przypadku to było coś w okolicach 30 zł. Drogą nie chodzi i byłoby na kawałek paska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Zeno napisał:

Albo inaczej: wspomniano tu możliwość odsprzedaży. Jak myślisz: co łatwiej pójdzie: zegarek z paskiem do wymiany, czy zegarek zegarek z bransoletą i ekstra paskiem (ciut zuzytym).

 

Noo... to jest dobry argument :huh:. Wezmę to pod uwagę poszukując odpowiedniego diverka. Szkoda że DH jest tylko na gumie z ewentualną możliwością dokupienia NATO (choć teraz brak ich w ofercie) :(. Chyba baczniej się przyjrzę Spinnakerowi B).

 

8 godzin temu, Zeno napisał:

BTW: szukając divera kupiłem Glycine 18 Purist - 200 WR :)

 

Baaardzo fajny zegareczek, ale mam już w szufladzie jednego Airmana.

 

7 godzin temu, Nocny duch napisał:


Płaciłem przez PayPala z rachunku w PLNach. Oni sobie dodatkowo naliczają opłatę za przewalutowanie. Jeśli miałbym jakąś kartę typu ta na „R” tej opłaty by nie było. W moim przypadku to było coś w okolicach 30 zł. Drogą nie chodzi i byłoby na kawałek paska

 

Dzięki za radę, zawsze zostanie trochę kasiorki na ewentualne chrzciny nowego nabytku :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.