Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
pisar

Dwa PAMy...którego wybrać + proszę o opinie

PAM kontra PAM  

16 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem

 

Pojedynek dwóch mocnych zawodników, czyli PAM kontra PAM ????

Jeden mnie oczarował już dawno temu (1392)

Drugi nawet nie był brany pod uwagę. Po przypadkowej przymiarce coś zaskoczyło we mnie i mnie porwał (jeszcze nie ochłonąłem i działam sercem)

Jeden i drugi 42mm, oba z datą i na in-housowym werku, te same koperty. Różnica w cenie 9k drożej na rzecz modelu 683

Nie szukam pod kątem elegancji ponieważ cały rok chodze na sportowo więc oba spełniają kryteria całoroczności oraz są uniwersalne

 

Podsumowując, dla mnie pojedynek gigantów

PAM1392

PAM683

 

Ciekawi mnie opinia na temat ceramicznego bezela w modelu 683. Bardzo fajny i matowy: czy jest podatny na zarysowania czy to temat nie do zajechania jak w SUBie i można śmiało brać?

 

Ankieta do kliknięcia ale nie ukrywam, że liczę również na rzeczowe argumenty i ciekawostki użytkowników tych konkretnych lub innych PAMów

Dzięki :) 

 

Panerai 1392e.jpg

IMG_3396.jpg

Edytowane przez pisar

"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1392

 

Mnie też oczarował ????


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie moim zdaniem 1392 jest w nim 100% PAMa ten drugi czyli 683 to taki mieszaniec, kundelek ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1392 może i odbiega stylem od najbardziej "poważanych" pamów, może i niebieskie śmigiełko budzi kontrowersje, ale to wygodny i ładny zegarek, również dla ludzi z mniejszym nadgarskiem ????

683 to nuras całą gębą i IMO z koszulą mu nie po drodze, a osobiście częściej noszę koszulę niż piankę. Z drugiej jednak strony kolor tarczy jest co najmniej ciekawy, a czytelność wskazań jest wzorowa.

Na szczęście to ta sama koperta, więc przynajmniej ta kwestia odpada ????

 

Mój głos dostaje 1392. Szukając EDC niecały rok temu bardzo ten model rozważałem i przyznam, że cały czas chodzi mi on po głowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z której strony by nie spojrzeć, za każdym razem oczy i serce mówią 1392.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli szukasz czegoś bardziej sportowego to 683 jest świetny, ma to coś, a na ręku leży naprawdę bajecznie. Jest jedno ale, werk zastosowany w tym modelu to nie jest prawdziwy in-house i to w mojej ocenie ten zegarek w oferowanej cenie przekreśla.

1392 ma więcej PAMA w Pamie i jest bardziej uniwersalny, w środku świetny, własny kaliber, mój głos na niego :)

 

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie techniczne: jak ustawić ankietę aby wyniki były widoczne na bieżąco?

Jak coś zmienię to mam komunikat: "Głosy będą widoczne po zamknięciu ankiety" 


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oddałem głos na 1392 gdyż bliżej mu do kwintesencji Panerai.

Posiadałem 000, 112, 392 i muszę przyznać, że mają w sobie jakąś magię gdyż często zastanawiam się nad ponownym zakupem. Jednak mam nadgarstek 16,5 co mocno ogranicza liczbę modeli, uważam ponadto, że nawet 392 nie leżał dobrze na moim nadgarstku, dlatego polecam najpierw przymierzyć. 

 


JACEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.06.2020 o 07:51, jacus napisał:

uważam ponadto, że nawet 392 nie leżał dobrze na moim nadgarstku, dlatego polecam najpierw przymierzyć.

 

Mierzone już dwa razy  ;)

Model 42mm leżą ideollo ale mam 17,5cm nadgarstek więc może dlatego


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głos na 683,bo jak dla mnie wygląda dokładnie jak pam,albo moje woobrażenie idealnego pama.

Druga sprawa,że 1392 wcale mi się nie podoba i zupełnie nie pamowo wygląda.Oczywiście nie jestem ekspertem od pamów i werdykt w 100% oparty na wyglądzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z czystym sumieniem, to żaden z tych mnie mnie nie ujął, wolę bardziej klasyczne modele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój głos no na Suba. Luminory wolę w kopercie bettarini i  zdecydowanie bez daty. 

BTW ciężko o jeden zegarek do wszystkiego.  Powodzenia w poszukiwaniach! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.