Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
mickey#1

TAG Heuer Aquaracer automat - czy kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, moje przymiarki do Seamastera wyszły kiepsko bo uznałem, że kupienie w dobrym stanie jest ponad mój budżet, a poza tym bardziej mi się podoba wersja co-axial - a ta już jest w ogóle poza budżetem.

 

Myślałem jednak o używce tego: https://www.zegarki.zgora.pl/zegarek/17516_Tag_Heuer_Aquaracer_300m_Automatic_Calibre_5_WAN2111BA0822

Co sądzicie - dobry to zegarek? Na pewno marka nie tak prestiżowa jak Omega, ale na SM pewnie jeszcze bym musiał trochę zbierać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cześć, moje przymiarki do Seamastera wyszły kiepsko bo uznałem, że kupienie w dobrym stanie jest ponad mój budżet, a poza tym bardziej mi się podoba wersja co-axial - a ta już jest w ogóle poza budżetem.
 
Myślałem jednak o używce tego: https://www.zegarki.zgora.pl/zegarek/17516_Tag_Heuer_Aquaracer_300m_Automatic_Calibre_5_WAN2111BA0822
Co sądzicie - dobry to zegarek? Na pewno marka nie tak prestiżowa jak Omega, ale na SM pewnie jeszcze bym musiał trochę zbierać.

Ja zbieram do AT i Tobie też radzę :D


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, El_Ramzesso napisał:


Ja zbieram do AT i Tobie też radzę :D

@mickey#1 myśli o diverze, a Ty proponujesz AT? To zupełnie niepodobne zegarki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, solti napisał:

@mickey#1 myśli o diverze, a Ty proponujesz AT? To zupełnie niepodobne zegarki!

chyba, że chodzi o to, że warto zbierać. Tylko tutaj różnica o 100% lub o 50% (zależy od tego do którego porównujemy).

 

Niemniej jakoś chyba bym miał wyrzuty sumienia jakbym wydał więcej niż 10 k na zegarek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TH Aquaracer to dobra opcja zwłaszcza z ceramicznym bezelem.   Dostępność modeli to jedno, a drugie w kruku czy jubitomie  regularne  promocje  ( swiąteczne,  Dzien Matki, Dzien Ojca,  czarny piatek  itp) 15% nawet do 20 %  .  Warto obserwowac ceny bo można zyskac . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TAG z pewnością jest rozpoznawalny, ale czy fajny to tutaj mam już inne zdanie. W tej cenie możesz pomyśleć o Seiko Marine Master, DOXA SUB 300T, Longines HydroConquest itp.

A jak dorzucisz trochę grosza to i Tudor BB jest w zasięgu a tu już mucha nie siada ;)

Edytowane przez gniewko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka lat temu bardzo podobała mi się Omega Seamaster 300M. Cena mniej???? Ale odkąd zobaczyłem nowego Orisa Aquisa, zmieniłem obiekt pożądania???? Nadal została mi jedna Omega, do której czasami wzdycham (wspomniana AT właśnie), ale na razie pozostaje jedynie w kategorii odległych marzeń.

Jedno jest pewne, podstawowy diver od Omegi mi się odpodobał. Mimo dużej sympatii do tej marki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

dla mnie marzenie to Omega Seamaster 300m co-axial. Niebieski na bransolecie.

 

Ale wracając na ziemie - z tych co ww. to Tudor BB jest fajny, ale już bym kupił używkę SM. Longiness ok ale nie podoba mi się duże obramowanie koronki. I wskazówki w ogóle mi nie podchodzą. 
A TAG używka jest w cenie Longiness.

 

czyli TAG spoko? Bo widzę, że na forum nie cieszą się taka estimą jak omega czy wspomniany Longinesa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, mickey#1 napisał:

 

dla mnie marzenie to Omega Seamaster 300m co-axial. Niebieski na bransolecie.

Dokładnie taka mi się odpodobała???? Kiedyś też była obiektem moich westchnień. I Aquis nie jest tutaj żadnym substytutem Omegi. Po prostu bardziej mi się teraz podoba.

W każdym razie życzę Ci spełnienia marzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, solti napisał:

Dokładnie taka mi się odpodobała???? Kiedyś też była obiektem moich westchnień. I Aquis nie jest tutaj żadnym substytutem Omegi. Po prostu bardziej mi się teraz podoba.

W każdym razie życzę Ci spełnienia marzenia!

Dziękuje, Tobie również ! A z TAG zobaczymy co jeszcze ktoś z forum mi powie czy warto ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, mickey#1 napisał:

Dziękuje, Tobie również ! A z TAG zobaczymy co jeszcze ktoś z forum mi powie czy warto ;) 

Dzięki! Częściowo już je właśnie spełniłem, bo Clean Ocean w tym tygodniu zagościł na moim nadgarstku????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chyba, że chodzi o to, że warto zbierać. Tylko tutaj różnica o 100% lub o 50% (zależy od tego do którego porównujemy).
 
Niemniej jakoś chyba bym miał wyrzuty sumienia jakbym wydał więcej niż 10 k na zegarek.

O, kolega zrozumiał ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Aquaracer pasuje Ci to nie zastanawiaj się tylko bierz. To wbrew opiniom niektórych forumowiczów bardzo fajne i nieźle wykonane zegarki. Wiem, wygląd mechanizmu nie powala ale nie ma przeszklonego dekla więc to żaden problem. TAGi z Cal5 z przeszklonym deklem mają już za to mechanizm wyglądający całkiem spoko.

Oczywiście Omega SM czy Tudor BB to inna liga ale cenowo też inna.

Nowy TAG AR po  rabacie w zależności od wersji to okolice 6,5-7,5 tys. i w tych pieniądzach to naprawdę bardzo ciekawa propozycja. 

Niech się wypowiedzą osoby, które miały TAGi, ich opinie będą miarodajne :) 

Edytowane przez rmickey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem podobne dylematy.

Longines, Oris...

Ale kupilem pierwsze marzenie.

Czyli Aquaracer 41mm ceramiczny niebieski.

Cal 5 a w srodku zapewne Sellita.

Co do pracy wahnika mam uwagi, moze za glosny.

Ale nie zaluje. I z rozmiarem trafilem bo pierwotnie szukalem 43mm.

20200604_131840.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, tombla napisał:

Mialem podobne dylematy.

Longines, Oris...

Ale kupilem pierwsze marzenie.

Czyli Aquaracer 41mm ceramiczny niebieski.

Cal 5 a w srodku zapewne Sellita.

Co do pracy wahnika mam uwagi, moze za glosny.

Ale nie zaluje. I z rozmiarem trafilem bo pierwotnie szukalem 43mm.

20200604_131840.jpg

No ładnie to wygląda, ja akurat patrzę na tę wcześniejszą wersję bo szukam w używkach. Dzisiaj zobaczę na żywo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, mickey#1 napisał:

No ładnie to wygląda, ja akurat patrzę na tę wcześniejszą wersję bo szukam w używkach. Dzisiaj zobaczę na żywo ;)

 

 

Ja kupiłem używany.

 

Nie kupiłem wcześniejszego modelu ponieważ ma bezel z metalu.

Ale wskazówke sekundową ładniejszą :)

 

Ograniczyłem tylko wybór do pełnego kompletu z paragonem.

Dodatkowo sprawdziłem czy salon sprzedał to co chciałem kupić.

Edytowane przez tombla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, tombla napisał:

 

 

Ja kupiłem używany.

 

Nie kupiłem wcześniejszego modelu ponieważ ma bezel z metalu.

Ale wskazówke sekundową ładniejszą :)

 

Ograniczyłem tylko wybór do pełnego kompletu z paragonem.

Dodatkowo sprawdziłem czy salon sprzedał to co chciałem kupić.

A może, w sumie takie używki też są. Niemniej mi się bardziej podoba po prostu tamta wersja.

Czyli mówisz, że polecasz ;) Jak patrzę na chrono to AR w dobrym stanie jest o połowę tańszy niż SM w średnim stanie ???? (czyli od razu zapewne serwis).

 

Pytanko - ile płacisz za serwis AR?

Edytowane przez mickey#1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aquaracer u mnie +3s/d czyli jak chronometr, mimo ze jak wiadomo chronometrem nie jest.   Podoba się to poczekaj na  odpowiednią promocje i kupuj .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super !

Gratki i niech się nosi.

Ten z olx ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, tombla napisał:

Super !

Gratki i niech się nosi.

Ten z olx ?

Dzięki ;) Ten kupiłem na ch24  (i jak sie okazało to jest o luksusowezegarki.pl/ ) Bardzo przyjemne, profesjonalne zakupy.

A zegarek stan igła.  Teraz się zastanawiam tylko czy rotomat kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpuść rotomat, nos raz na dwa tygodnie i tyle. Nawet w rotomacie raz na tydzień - dwa będziesz poprawiał godzinę wiec na jedno wyjdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, cordi7 napisał:

Odpuść rotomat, nos raz na dwa tygodnie i tyle. Nawet w rotomacie raz na tydzień - dwa będziesz poprawiał godzinę wiec na jedno wyjdzie.

i tak chyba zrobię, dzięki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przechodzilem ta sama droge co ty, kupilem rotomat dla zegarkow z zakrecana koronka zeby unikac krecenia nia.

W praktyce tak czy tak maks na dwa tygodnie musialem dokonac korekty czasu i koronka byla wykrecana tak czy tak.

Przy wspolczesnych srodkach smarnych uzycie zegarka raz na dwa tygodnie wystarcza do utrzymania go poprawnie nasmarowanego.

Raz na 5-7 lat przeglad, czyszczenie, smarowanie i regulacja i bedzie dobrze a pudelko zajmuje zdecydoanie mniej miejsca niz rotomat.

Jak dla mnie sens rotomat ma przy zegarkach z wiecznym kalendarzem albo fazami ksiezyca zeby uniknac czasochlonnego ustawiania za kazdym razem.

 

Jak najdluzszego miesiaca miodowego z TAGiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.