Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
szuwi

Zegarek codzienny. 30-75k.

Rekomendowane odpowiedzi

Balla zostaw na "wleczone imprezy". ;)

To faktycznie zostaje SMP.

 

Reasumując. Masz lekki problem. Bo EX to dla Ciebie jest super. Ciężko Ci będzie go zastąpić. :( No chyba, że trochę zmienisz warunki przetargu. ;)


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Dorian06 napisał:

 

 

Reasumując. Masz lekki problem. Bo EX to dla Ciebie jest super. Ciężko Ci będzie go zastąpić. :( No chyba, że trochę zmienisz warunki przetargu. ;)

 

Obym już nigdy nie miał innych/poważniejszych problemów, niż ten... 😉

 

Faktycznie do wymiany najbardziej nadawałby sie 300m, ale gdybym miał go wymienić, (czego nie mogę zrobić), to pierwszym wyborem zmiennika byłby sub z datą ewentualnie BP "50 sążni"... ale to się raczej nie wydarzy (przynajmniej nie w najbliższych miesiącach i latach).  

 

Postaram się przymierzyć zaproponowane przez Was zegarki, plus może faktycznie dam szansę DJ36 (wcześniej mierzyłem go nosząc PAMA, więc może dlatego mi nie pasował?), a w najgorszym wypadku (hehe) Ex zagości na dłużej, a datę będę miał w głębokim poważaniu.

 

 

Edytowane przez szuwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, szuwi napisał:

Obym już nigdy nie miał innych/poważniejszych problemów, niż ten... 😉

...

Niech tak będzie.

 

28 minut temu, szuwi napisał:

...

Ex zagości na dłużej, a datę będę miał w głębokim poważaniu.

W Pamie też nie miałeś.

Jestem wielkim fanem daty. Wszystkie zegarki bez daty które miałem nie gościły długo u mnie. Pozostałe również. :D

Teraz wiem, że mogę mieć zegarek bez daty. Jest nim właśnie Pam. Jednak go nie mam. :( Jeszcze.

 

 

 

Nie wiem, czy DJ będzie u Ciebie długo. Wg mnie zbyt blisko mu do piłki. Może jednak INGE? Jest super. Tylko z nim ciężko, bo już nie produkują. :(


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Dorian06 napisał:

 

W Pamie też nie miałeś.

Jestem wielkim fanem daty. Wszystkie zegarki bez daty które miałem nie gościły długo u mnie. Pozostałe również. :D

Teraz wiem, że mogę mieć zegarek bez daty. Jest nim właśnie Pam. Jednak go nie mam. :( Jeszcze.

 

Nie wiem, czy DJ będzie u Ciebie długo. Wg mnie zbyt blisko mu do piłki. Może jednak INGE? Jest super. Tylko z nim ciężko, bo już nie produkują. :(

 

Pam 000 był za duży na mój nadgarstek 16,7cm. 1392 leży lepiej, ale też jest duży - stąd warunek maks 39mm - dla mnie "małe" zegarki są wygodniejsze. 

Inge mam nadzieję znaleźć u kogoś na forum, kto zgodzi się na spotkanie i przymierzenie. 

Nie przeszkadza mi ewentualne podobieństwo DJ36 do Balla 

 

Życzę Ci realizacji marzenia/planu zakupu pama - to świetne zegarki, jeżeli masz większy nadgarstek. 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba wcześniej padła tutaj już ta propozycja, może warto rozważyć bo jest bardzo ciekawa?

Mam na myśli Czapek Antarctique, tylko z ewentualną przymiarką będzie problem, bo to zegar na zapisy w całości.


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najładniejszego Inge jaki jest ma/miał proki1971.

2 godziny temu, szuwi napisał:

...

Życzę Ci realizacji marzenia/planu zakupu pama - to świetne zegarki, jeżeli masz większy nadgarstek. 🙂

Dzięki. 

Mam również niewielki nadgarstek (około 17,5cm) lecz dość płaski.  Dzięki temu Pam leży idealnie. 

Kiedyś na 100% kupię 111. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, MasterFan napisał:

Chyba wcześniej padła tutaj już ta propozycja, może warto rozważyć bo jest bardzo ciekawa?

Mam na myśli Czapek Antarctique, tylko z ewentualną przymiarką będzie problem, bo to zegar na zapisy w całości.

Nie kupię zegarka za 76k bez mierzenia. Może za jakiś czas ktoś z forum kupi i będzie sprzedawać... 😉

Na plus bransoleta, guma i pasek, ale na nato nie wskoczy i ma 40,5mm. 

Godzinę temu, Dorian06 napisał:

Najładniejszego Inge jaki jest ma/miał proki1971.

 

Kiedyś na 100% kupię 111. 

 

Dzięki za namiar na kol. Proki1971 - będę molestować 😉

Powodzenia z 111 - świetny i poszukiwany model, a na płaskim 17,5 nadgarstku może fajnie będzie wyglądać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, szuwi napisał:

Nie kupię zegarka za 76k bez mierzenia. Może za jakiś czas ktoś z forum kupi i będzie sprzedawać... 😉

Nie da się ukryć, że argument z tych zrozumiałych ;)


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czapek już nie do kupienia od producenta - wszystkie egzemplarze wykupione. Pozostaje wypatrywać na portalach sprzedażowych (obawiam się, że w cenie wyższej niż katalogowa). Swoją drogą, zapowiada się ten zegarek niesamowicie atrakcyjnie. Nosiłbym.

Z ciekawością podglądam wątek, bo ciekawy jestem na co ostatecznie postawisz.


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, lukebor napisał:

Czapek już nie do kupienia od producenta - wszystkie egzemplarze wykupione. Pozostaje wypatrywać na portalach sprzedażowych (obawiam się, że w cenie wyższej niż katalogowa). Swoją drogą, zapowiada się ten zegarek niesamowicie atrakcyjnie. Nosiłbym.

Z ciekawością podglądam wątek, bo ciekawy jestem na co ostatecznie postawisz.

 

Zapraszam do podglądania 🙂 Czytam i oglądam AP (wcześniej o nim pisałeś) i przyznam się, że mi się nie podoba... zważywszy na cenę, to chyba dobrze 😉

Nie mam presji, mogę poczekać, aż ktoś się Czapkiem znudzi i będzie sprzedawać za 50% i wtedy wchodzę ja, caly na biało... 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwię się właśnie,  że sporo osób proponuje "genta style watches" komuś, kto chce nosić zegarek przede wszystkim na pasku, i to jeszcze nato. Wg mnie te zegarki wraz z bransoletą stanowią spójną całość, a brak bransolety nieco upośledza ich wygląd. Są one stworzone dla kogoś kto lubi nosić zegarek właśnie na bransolecie.

 

Ale skoro też mi się ten styl bardzo podoba, to warto wspomnieć o gorącej nowości, z nieco niższej półki, jednak technikaliami i wyglądem nie odbiega wg mnie od IWC Inge - WEMPE Iron WALKER - dostępny w różnych wersjach, a z automatem 2892-A2 chronometr, w 2 wersjach rozmiarowych: 40 i 36 (woman?) mm x niecale 10 mm, WR 100, w cenie niecałe 2400 euro (katalogowej), ale znów nie pasuje do NATO no i za tani:

spacer.png

https://www2.wempe.com/en/watches/brands/wempe-glashuette-i-sa/iron-walker

https://monochrome-watches.com/wempe-iron-walker-collection-steel-sports-watch-integrated-bracelet-new-price/

 

 

.

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może Hublot Big Bang One Click? Sporo wariantów, w tym także stalowy. Na skórze i gumie. Ale czy nato do tego podpasuje to nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, NoobPro napisał:

Może Hublot Big Bang One Click? Sporo wariantów, w tym także stalowy. Na skórze i gumie. Ale czy nato do tego podpasuje to nie wiem.

 

Dzięki, ale nie.

Marka Hublot, diamenty, nie moja bajka. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.06.2020 o 09:57, szuwi napisał:

...

Powodzenia z 111 - świetny i poszukiwany model, a na płaskim 17,5 nadgarstku może fajnie będzie wyglądać. 

Mierzyłem już. Jest bardzo dobrze. 

 

A wracając do tematu. Może Zenith Defy Raczej na nato się nie nadaje, ale może 

 

W dniu 12.06.2020 o 10:11, szuwi napisał:

...

Nie mam presji, mogę poczekać, aż ktoś się Czapkiem znudzi i będzie sprzedawać za 50% i wtedy wchodzę ja, caly na biało... 😉

Jak kupisz Inge to zastosuje Twoją strategię.  :)

 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Dorian06 napisał:

Mierzyłem już. Jest bardzo dobrze. 

 

A wracając do tematu. Może Zenith Defy Raczej na nato się nie nadaje, ale może 

 

Jak kupisz Inge to zastosuje Twoją strategię.  :)

 

 

Defy to dobra propozycja i myślałem o nim, ale jest za duży i okienko daty ma inny kolor niż tarcza, co nie do końca mi pasuje. Choć gdyby nie rozmiar Defy, to rozważałbym ten zegarek 🙂

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, Rebrov napisał:

A Glashutte kolekcja Pano ? 

 

Kolega @gniewko proponował GO na pierwszej steonie - obawiam się rozmiaru- kwadrat 40mm, ale nie wykluczam 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie proponował czarnego EXII?


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za duży Panie, za duży ;)

Trza czytać wytyczne :D

 


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hubex
3 godziny temu, szuwi napisał:

 

Defy to dobra propozycja i myślałem o nim, ale jest za duży i okienko daty ma inny kolor niż tarcza, co nie do końca mi pasuje. Choć gdyby nie rozmiar Defy, to rozważałbym ten zegarek 🙂

 

Defy na bransolecie absolutnie nie nadaje się do paskowania. Przerabiałem ten temat. Żeby zamienić bransoletę na pasek, trzeba wymienić dwie przykręcane do koperty maskownice dedykowane do pasków, które kosztują majątek. Nie warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, meXy napisał:

Nikt nie proponował czarnego EXII?

 

Za duży i oznaczenia na bezelu 🙂

1 godzinę temu, MasterFan napisał:

Za duży Panie, za duży ;)

Trza czytać wytyczne :D

 

 

Prawda 😉

26 minut temu, hubex napisał:

Defy na bransolecie absolutnie nie nadaje się do paskowania. Przerabiałem ten temat. Żeby zamienić bransoletę na pasek, trzeba wymienić dwie przykręcane do koperty maskownice dedykowane do pasków, które kosztują majątek. Nie warto.

 

Dziękuję za info - to plus moje wcześniejsze uwagi skutecznie skreślają Defy. 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, beniowski napisał:

A Jaeger Le Coultre Master Control Date?

 

 

 

Myślałem o nim, ale za bardzo garniturowy - za małe WR i za słaba luma. 

Gdybym miał go kupić, to szukałbym wersji 37mm (stara) ewentualnie 39mm - jest jeszcze 40mm, ale proporcje są gorsze.

25 minut temu, beniowski napisał:

A Jaeger Le Coultre Master Control Date?

 

 

 

Myślałem o nim, ale za bardzo garniturowy - za małe WR i za słaba luma. 

Gdybym miał go kupić, to szukałbym wersji 37mm (stara) ewentualnie 39mm - jest jeszcze 40mm, ale proporcje są gorsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hubex
1 godzinę temu, szuwi napisał:

Dziękuję za info - to plus moje wcześniejsze uwagi skutecznie skreślają Defy. 

Dlatego nawet nie proponowałem tego zegarka, choć sam jestem zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Hubex: myślę, że Zenith planuje wprowadzenie w Defy systemu zmiany pasków quick release, jak w damskiej wersji Midnight, nazywają to "New Interchangeable strap system"

https://www.zenith-watches.com/int/product/defy-midnight-03-9200-670-01-mi001

 

Swoją drogą wprowadził to już Panerai, JLC w Geophysicsie, Tag Heuer, nie wspomnę o Vacheron Constantin.

A kiedy Rolex ? Mogliby zrobić coś na wzór ref. 116139 w stali z wymienną przejściówką na bransoletę.

 

Edit: @ Szuwi: no właśnie, czemu nie JLC Geophysic True Second ? 

Edytowane przez mroova
Dodanie informacji dla kol. Szuwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.