Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Grishnac

Zegarki z jasnymi tarczami do 800 zł.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, już paru tygodni przeglądam strony w poszukiwaniu satysfakcjonującego mnie zegarka, ale nadal nie mogę się zdecydować. 

Kryteria które wziąłem pod uwagę wybierając zegarek to: 

-możliwie najlepszej jakości szkło, 

-koniecznie jasna tarcza, 

-najlepiej kwarc(chociaż nie wykluczam mechanicznego), 

-Szerokość koperty 40mm+ 

-precyzja wykonania, 

-bransoleta-najlepiej skórzana, ale nie wykluczam metalowej, 

-budżet 800 zł , w drodze wyjątku do 950, 

Styl dokładniej zostanie wam nakreślony po zobaczeniu moich propozycji.

 

Informacje, które chciałbym pozyskać dzięki życzliwości forumowiczów. 

-Który zegarek według was będzie najbardziej ,,sensownym'' zakupem, biorąc pod uwagę jego cenę, jakość, stan oraz użyteczność?

-Czy zakup zegarka używanego w tych przedziałach cenowych ma jakikolwiek sens?

-Podobne designem oraz jakością(zegarki przeze mnie przedstawione, uważam za co najmniej zadowalające jakościowo, być może się mylę, jeśli tak proszę mnie uświadomić), mieszczące się w budżecie, propozycję zegarków.

 

Zeppelin:

https://zegarownia.pl/zegarek-meski-zeppelin-lz127-graf-zeppelin-gmt-7642-5

 

Festina:

https://www.e-zegarki.pl/zegarek-meski-festina-f16991-1?rdir=c2&lkst=26818&utm_source=ceneo&utm_medium=referral

 

TISSOT:

https://allegro.pl/oferta/tissot-t0636371603700-komplet-8977871967

 

Atlantic: 

https://allegro.pl/oferta/atlantic-seabase-chronograf-64455-nowy-pasek-bat-9260047930

 

Chętnie odpowiem na każde dodatkowe pytanie i tak samo chętnie poprowadzę konstruktywną dyskusję, zapraszam do kontaktu ;) 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez Grishnac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Thorsten napisał:

Zapoznaj się z ofertą DH.

https://danhenrywatches.com/

Zapoznałem się z ofertą producenta i znalazłem niemal idealny zegarek, https://danhenrywatches.com/collections/vintage-watches/products/1939-military-chronograph .  

Jak na razie jest on moim pierwszym wyborem. Bardzo dziękuję Thorsten, jeśli nie pojawią się inne propozycję to zdecyduje się właśnie na niego. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Krist-off napisał:

400px_2.jpg

IMG_20200505_182738.jpg

Pierwszy bardzo mi się podoba, drugi już mniej. Przeglądałem trochę produktów tej firmy,  widziałem też pare jej wyrobów na żywo, wyrobów DH niestety nie, ale patrząc obiektywnie na zegarki te przedstawione na różnego rodzaju filamch na yt, moim zdaniem DH wygląda solidniej i na lepiej wykonany, ale jak mówiłem nie widziałem nigdy żadnego produktu tej marki na żywo. Jakbyś mógł powiedzieć nieco więcej o zegarku z pierwszego zdjęcia i twoich odczuciach z nim, byłbym wdzięczny. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też nie miałem żadnego DH w ręku, więc nie wiem, jak by wypadł w bezpośrednim porównaniu. Orienta pierwszego "macałem" i jest bardzo fajny. Drugiego posiadam i złego słowa nie powiem. Na żywo oba wyglądają super. 

Jakość wykonania absolutnie bez zarzutu. Ale jak się ma do DH? Nie wiem. Musiałby się wypowiedzieć ktoś, kto ma. Ale w tej cenie myślę, że będzie podobnie, czyli dobrze. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Krist-off napisał:

Też nie miałem żadnego DH w ręku, więc nie wiem, jak by wypadł w bezpośrednim porównaniu. Orienta pierwszego "macałem" i jest bardzo fajny. Drugiego posiadam i złego słowa nie powiem. Na żywo oba wyglądają super. 

Jakość wykonania absolutnie bez zarzutu. Ale jak się ma do DH? Nie wiem. Musiałby się wypowiedzieć ktoś, kto ma. Ale w tej cenie myślę, że będzie podobnie, czyli dobrze. 

Więc może nieco inaczej, mam parę różnych zegarków raczej dolna półka typu timex T2N720,  G-shocki czy ten chiński OUYAWEI przedstawiony na zdjęciu, czuję, że są warte swojej ceny i tyle. Ostatnio używam pożyczonego zegarka zeppelin 7690-1 i oczywiście widzę diametralną różnice między jego wykonaniem, a wykonaniem moich zegarków. Będąc też w sklepie i oglądając zegarki Orienta, porównując je też do zeppelina  wydaje mi się, że przynajmniej te w moim przedziale cenowym lub w jego okolicy, struktura stali Zeppelina jest jak dla mnie ładniejsza, abstrakcyjnie mówiąc bardziej głęboka, rozumiem to, że elementy w zegarkach mają różne zagięcia i dlatego inaczej odbija światło i biorę to pod uwagę. Zegarek chiński oczywiście nawet nigdy nie stał obok Orienta, ale czuję to samo gdy na niego patrzę, może nawet powiedziałbym, że jest zdecydowanie gorzej niż w Orientach.  Może wydziwiam i nie mam racji, na pewno na forum jest mnóstwo osób z lepszym okiem i doświadczeniem, może tu chodzi tylko o kształt koperty? Chętnie przyjmę każdą krytykę co do mojego rozumowania, również taką, że jednak szukam taniego zegarka i nie wiem czy tak wydziwiając cokolwiek będę w stanie dobrać. Dodaje zdjęcia porównawcze z wyżej wspomnianym zeppelin 7690-1. 

 

PS. Wybaczcie bród na zegarkach, jutro zamierzam o nie zadbać.

 

 

 

 

101935911_549404319067034_8967856190650728802_n.jpg

101969844_1195857474080262_76998699839798065_n.jpg

101585821_205957850424895_1459042707637467628_n.jpg

 

 

Edit. Nie wiem czy na pewno zobaczycie to o czym mówię na tych zdjęciach ale uważam, że widać to na filmikach. 

 

Edytowane przez Grishnac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W porównaniu z "filmowym" modelem Orienta Zeppelin wypada bez porównania lepiej. Ja podałem zdjęcie innego.

Co do "struktury stali" chodzi Ci pewnie o kwestię wykończenia (polerowanie, szczotkowanie) i kształt koperty. Te są różne i faktycznie w noemcu wydaje się bardziej finezyjna i masywna. Tu sam musisz wybrać. 

 

Edytowane przez Krist-off

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, Krist-off napisał:

W porównaniu z "filmowym" modelem Orienta Zeppelin wypada bez porównania lepiej. Ja podałem zdjęcie innego.

Co do "struktury stali" chodzi Ci pewnie o kwestię wykończenia (polerowanie, szczotkowanie) i kształt koperty. Te są różne i faktycznie w noemcu wydaje się bardziej finezyjna i masywna. Tu sam musisz wybrać. 

Masz rację, ten zegarek wygląda dużo lepiej, może te modele które oglądałem tak samo nie były odpowiednie, dzięki za film, sam nie znalazłem takiego z tym zegarkiem. Poszukam tego Orienta w sklepach stacjonarnych, DH kusi strasznie, ale jednak brak przymiarki przed zakupem to poważna kwestia.

Edytowane przez Grishnac
błędne umiejscowienie tekstu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DH który wpadł Ci w oko jest na bazarku (dział Sprzedam). W budżecie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, Nocny duch napisał:

DH który wpadł Ci w oko jest na bazarku (dział Sprzedam). W budżecie ;)

Tak czy siak wolałbym dołożyć przy obecnym kursie 123 zł i mieć nówkę, żadna okazja, żeby nie powiedzieć, że słaba cena, ale bardzo doceniam cynk ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.