Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
maariusz

Zakup działki

Rekomendowane odpowiedzi

Nie no, wiadomo, wybudować da się i nawet wygodnie, ale to już zależy wszystko od upodobań, jeśli już na początku są wątpliwości, że nie wystarczy to lepiej poszukać większej niż potem psioczyć na kolegów z forum ????

 

Napewno patrz na to po której stronie są media, najlepiej żeby były na działce, mi gaz już 20 miesięcy robią i mają 2 miesiące opóźnienia, karę mi będą płacić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie okazało się że nie ma pieniędzy na gaz. Gazownia. Napisałem maila, że ja chętnie zrobię za swoje tylko żeby mi potem oddali i chciałbym w tym zakresie umowę zawrzeć. Po 20 minutach miałem odpowiedź, że właśnie w tej chwili dowiedzieli się, że zarząd przyznał nowa pulę i za ile będę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak faktycznie zapłacą karę, to się tu pochwal. Jeżeli przyłącze robi np. PGNiG, to zawsze znajdzie sposób, by się odpowiednio wytłumaczyć z opóźnienia.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsi są sąsiedzi - najlepszą lokalizację zepsuje ci sąsiad grillujący co chwilę, drugi piłujący w garażu i trzeci po cichu, na nielegalu naprawiający samochody. ????

Ja polowałem na ziemię na wsi z dwóch powodów :

-pierwszy j. w

-drugi- za cenę działki w mieście wielkości miejsca parkingowego ???? kupiłem na wsi przy lesie 1,4ha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja szukam tuz pod miastem. Pochodzę ze wsi i jednak tego spokoju i ciszy w miescie brakuje.
Komunikacja miejsca w pobliżu to najwazniejsze kryterium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne utrudnienia, czasami dość znaczne, mieszkania na wsi to logistyka przy mniejszych dzieciach, zwłaszcza kiedy na siłę próbujemy zrobić z nich ludzi renesansu i musimy wozić na zajęcia z chińskiego, krav magi, baletu, malarstwa, metaloplastyki i fortepianu ????????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed zakupem działki warto zapoznać się z zapisami MPZP lub warunkami zabudowy (jeśli zostały wydane na  teren inwestycji). Dobrze też jest rozpytać w Starostwie, czy są wydane jakieś pozwolenia na budowę w sąsiedztwie działki. Znam przypadek, kiedy gość kupił działkę z zamiarem budowy dwóch budynków rekreacji indywidualnej a po przestudiowaniu MPZP okazało się, że ledwo może postawić jeden przy protestach sąsiadów (bo nam wolno protestować nawet bez zdania racji), które skutecznie opóźniły inwestycję. Na szerokości działki 24m spokojnie można postawić sensowny budynek.


Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odswieze temat bo troche pozmienialo sie.
Kupilem dzialke.
Teraz mam do was pytanie. Czy moge nawieźć na nia ziemie aby ja wyrownac? Czy moze to byc potraktowane jako samowola budowlana (budowe planuje gdzies za rok,może 2).

Czy sama niwelacja terenu wymaga formalnej zgody?

Z gory dziekuje na pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem możesz. Tylko rada na podstawie doświadczeń takiego mojego dość specyficznego kolegi. Nawiózł ziemi, podniósł poziom swojej działki i sąsiedzi się prują, że woda z jego ziemi po deszczach zalewa ich działki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej może to zostać potraktowane jako rozpoczęcie budowy wg. Prawa budowlanego... ale nie chcę się wymądrzać bo nie mam doświadczenia w tym zakresie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie wszelkie prace związane z niwelacją są pracami przygotowawczymi pod budowę i podlegają tym samym co budowa przepisom. 

Kary jak za samowolę budowlaną.

Nieoficjalnie jak nikt nie podpierd... to można. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz teraz nawieźć ziemię, by działkę za rok-dwa rozkopać? To musi mieć jakiś głębszy sens pewnie, ale być może ten rok-dwa przejdzie w 3-4 i chcesz mieć teraz porządek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć fotki tej działki - może coś wtedy więcej uda się napisać.

 

Wiesz w ogóle jaką masz glebę ? Ile gliny, piasku, ile humusu do wybrania ?

Bo bez sensu teraz nawozić jak będziesz musiał to później rozkopywać.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moich dwóch sąsiadów od strony ogrodu podniosło teren na granicy ze mną o 50 cm. Chcąc podnieść teren wcześniej byli u mnie na rozmowie i uzgodniliśmy, że ja nie mam nic przeciwko temu, ale muszą na naszej granicy postawić na własny koszt mur oporowy który będzie jednocześnie  podmurówką naszego wspólnego ogrodzenia.  Powiedziałem również, że ja będę budował podmurówkę ponad swoim poziomem ziemi z klinkieru i chcę żeby nasz wspólny płot od mojej strony zrobili również z klinkieru. Podpisaliśmy porozumienie i nie mamy problemu.  To wszystko się działo około 25 lat temu i w tym czasie przepisy zezwalały na podniesienie terenu, tylko można go było podnieść w odległości o ile dobrze pamiętam 3 lub 4 metrów od mojej granicy i przy takiej odległości nie musieli uzyskiwać mojej zgody. 

Na Mazurach mam działkę na dużej skarpie i jak sąsiad chciał trochę wyrównać teren żeby samochód przed domem stał poziomo to uzgodnił to wcześniej ze mną, co mnie bardzo ucieszyło bo ja ze swojej strony też w tym miejscu podniosę teren tak samo jak on. I to się działo 2 lata temu i nie pytał urzędu o zgodę, a dom ma już odebrany i nie było żadnych zastrzeżeń przy odbiorze. 


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile ziemi chcesz nawieźć?

Moim zdaniem jeśli nie podniesiesz terenu istotnie powyżej poziomu sąsiadów (i ich nie wnerwisz) to możesz.

I to wcale nie będą prace budowlane.

http://martrans-dg.pl/blog/pojecie-niwelacji-terenu/

 

Masz pełne prawo wyrównać teren pod sadzonki, ogródek, warzywniak itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest kilka problemów. Wysokość kalenicy według planu zagospodarowania, głębokość posadowienia fundamentów, odprowadzenie wody opadowej na działki sąsiednie...

 

 

Bez architekta na miejscu trudno o jednoznaczną opinię...


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Architekta???? Chyba, że chodzi Ci o architekta krajobrazu. 

Ten to przynajmniej podpowie, czy będzie ładnie 😆

 

Jeśli z kimś konsultować to wziąłbym lokalnego geodetę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co musisz zrobić to pogadać z sąsiadami i zapewnić ich że woda im się nie będzie przelewać na ich grunt. Reszta jest bez znaczenia. Nie załatwiaj żadnych architektów ani pozwoleń do ziemi. Nawieź i już.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.05.2021 o 22:25, maariusz napisał(-a):

Odswieze temat bo troche pozmienialo sie.Kupilem dzialke.
Teraz mam do was pytanie. Czy moge nawieźć na nia ziemie aby ja wyrownac? Czy moze to byc potraktowane jako samowola budowlana (budowe planuje gdzies za rok,może 2).

Czy sama niwelacja terenu wymaga formalnej zgody?

 

Rozporządzenie Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 25 kwietnia 2012 roku w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (zerknij par. 8  ustep 2 pkt. 3)

Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 roku w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (zerknij na par. 29)

 

zeby pozniej nie bylo placzu ; )


Są ludzie, którzy przez całe życie spogladają na zegarek, a mimo to zawsze się spóźniają. (A. Czechow)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sasiadow jeszcze nie mam. Obecnie działki (a jest ich łącznie 7) sa w trakcie sprzadazy.

Moja dzialka (a tak naprawde to dzialki bo kupiłem 2 obok siebie) ma wymiary 40m x 70m. Roznica w wysokosci to "dobry" metr. Prawdopodbnie bede musial zrobic 2 poziomy z jakimś skalniakiem / kaskada po srodku.
Chciałem na ta czesc nizej polozona nawieźć ziemi i jakies 40-50cm podniesc ja.
Budowe planuje w cxesci wyzej położonej.

Generalnie Chyba narazie wstrzymam sie. Zobacze jakich bede miec sasiadow. I tak budowe planuje za jakies 2 lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, mandaryn44 napisał(-a):

Jedyne co musisz zrobić to pogadać z sąsiadami i zapewnić ich że woda im się nie będzie przelewać na ich grunt. Reszta jest bez znaczenia. Nie załatwiaj żadnych architektów ani pozwoleń do ziemi. Nawieź i już.

Dokładnie tak.

 

11 godzin temu, maariusz napisał(-a):

Sasiadow jeszcze nie mam. Obecnie działki (a jest ich łącznie 7) sa w trakcie sprzadazy.

Moja dzialka (a tak naprawde to dzialki bo kupiłem 2 obok siebie) ma wymiary 40m x 70m. Roznica w wysokosci to "dobry" metr. Prawdopodbnie bede musial zrobic 2 poziomy z jakimś skalniakiem / kaskada po srodku.
Chciałem na ta czesc nizej polozona nawieźć ziemi i jakies 40-50cm podniesc ja.
Budowe planuje w cxesci wyzej położonej.

Generalnie Chyba narazie wstrzymam sie. Zobacze jakich bede miec sasiadow. I tak budowe planuje za jakies 2 lata.
 

 

Jako "Ciocia dobra rada" proponuję nie wyrównywać działki 😄

Jeden metr różnicy wysokości na 70 metrach to niewiele, a daje Ci super możliwości aranżacji ogrodu. 

 

Długo szukałem takiej działki, ale nie udało mi się znaleźć. Mazowieckie jest płaskie jak biust Paris Hilton, więc działka ze spadkiem to jak biały kruk.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działka musi być pomarszczona jak torba starca😁. Płaska jak stół bilardowy nie ma uroku. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, loco50 napisał(-a):

Działka musi być pomarszczona jak torba starca😁. Płaska jak stół bilardowy nie ma uroku. 

Torba starca albo cycki Paris Hilton. Trudny wybór.... 😜

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo trudny🤣🤣

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.