Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Jack z Honkongu

Junghans

Rekomendowane odpowiedzi

Przyszedł czas żeby przestać błądzić i wreszcie zapisać się do Waszego klubu. Jestem nowicjuszem ale zaczęły mnie pasjonować stare zegary a przede wszystkim Junghans.

Do tej pory rozebrałem i wyczyściłem około 10 werków z czego poprawnie złożyłem chyba 8. (Poprawnie to znaczy tykają, pozostałe nie chcą )

Proszę o odpowiedź na pytanie czym różni się Junhans B06 od B08 czy od A06 ? Jak rozpoznać ile jest uderzeń na minutę jeśli nie jest to nigdzie wygrawerowane?

Jak dobrać wahadło jeżeli jak powyżej nie ma żadnej informacji na płycie? Czy jest jakieś źródło takiej wiedzy? Czytam Zegarmistrzostwo Podwapińskiego i Bartnika z 67 roku,

ale nie zawsze jest tam odpowiedź na to mnie interesuje.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie są zegarki.

B06 jest o dwa lata starszy od B08, ten zaś dwa i pół roku młodszy od A06.

Długość wahadła można dobrać empirycznie lub na podstawie wzoru (zaczerpniętego np z Podwapińskiego ;) ).

 

458505786_Wzrnadugowahada.jpg.7a4c6dd44ede117cd40c56b707fe746e.jpg


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry p. Piotrze

Zafrapowało mnie pierwsze zdanie Pana odpowiedzi cyt. to nie są zegarki. Co to znaczy ?

Gdzie można takie informacje na temat Junghansów znaleźć ?.  Czy grawerowanie zaszyfrowanej wiadomości na temat wieku werku jest takie ważne ?

Czy bardziej przydatne nie byłyby parametry tech. ? Oczywiście nie są to pytania do Pana, ale same się nasuwają. Znając Niemców jakiś cel takie działanie miało.

Za podpowiedź w sprawie wahadła dziękuję, jeśli nie wyjdzie empirycznie to zastosuję wzór

Pozdrawiam

Jacek z dość głupią ksywą Jack z Honkongu, ale moja do tej pory używana jest zajeta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Jack z Honkongu napisał:

Dzień dobry p. Piotrze

Zafrapowało mnie pierwsze zdanie Pana odpowiedzi cyt. to nie są zegarki. Co to znaczy ?

Gdzie można takie informacje na temat Junghansów znaleźć ?.  Czy grawerowanie zaszyfrowanej wiadomości na temat wieku werku jest takie ważne ?

Czy bardziej przydatne nie byłyby parametry tech. ? Oczywiście nie są to pytania do Pana, ale same się nasuwają. Znając Niemców jakiś cel takie działanie miało.

Za podpowiedź w sprawie wahadła dziękuję, jeśli nie wyjdzie empirycznie to zastosuję wzór

Pozdrawiam

Jacek z dość głupią ksywą Jack z Honkongu, ale moja do tej pory używana jest zajeta

Ponieważ to jest temat o zegarkach (naręcznych)

Dział o zegarach (ściennych, stojących, budzikach itp...) jest gdzie indziej

O to chodziło  :-))

https://zegarkiclub.pl/forum/forum/44-zegary/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.