Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Wojtas79

Jaki zegarek kupić - G vs Protrek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

przyznaję, że chciałem sam do tego dojść, ale niestety poległem w mnogości modeli, wersji, wyposażenia i oznaczeń zegarków Casio. W radzieckich zegarkach mechanicznych którymi do tej pory się zajmowałem jakoś wszystko jest prostsze ????

Pójdę więc na skróty, założę nowy temat i poproszę Was o poradę przy zakupie. Poniżej moje wymarzone parametry:

1. Budżet do 1000 zł.

2. Poręczny w noszeniu, nie krępujący ruchów nadgarstka - mój nadgarstek ma 18 cm.

3. Przeznaczenie: sporty - kajak, basen, rower, narty, tenis i takie tam inne.

4. Wskazania wyłącznie cyfrowe (bez wskazówek).

5. Wodoszczelność 20 Bar (200m).

6. Termometr.

7. Kompas.

8. Reszta bajerów mile widziana, ale nie niezbędna.

Wstępnie zacząłem zastanawiać się nad Rangeman (np model GW-9400) i Protrekiem (coś jak PRG-270 tylko żeby miał WR200). Znalazłem także model SGW-100, niby ma wszystko co potrzeba ale zastanawiam się w czym jest gorszy od innych, że jego cena jest dużo niższa?

 

Za wszelkie "dorady" z góry dziękuję i pozdrawiam.

Edytowane przez Wojtas79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

G-9300 by się idealnie wpisywał w te kryteria i jest przyjazny dla "normalnych" nadgarstków (GW-9400 z moim się nie dogadywał) , na niecałych 18cm prezentuje się tak :

 

22-45-58-IMG_20200511_152807.thumb.jpg.d7c129ba9a00e4b9856335f83a7edcb2.jpg

 

22-45-48-IMG_20200513_082820.thumb.jpg.287de21e797bd1ce3b6fa69fa4f0409b.jpg

 

Edytowane przez GTB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tylko GW-9400 Ci pasuję tzn wielkością i wygodą na nadgarstku, to wybrał bym ten model. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrovka

Strasznie ograniczaja Cie ten termometr i kompas - bo prawde piszac do tego,do czego bedzie stosowany,to te bajery Ci sie nie przydadza..chyba ze tylko do mierzenia temperatury na basenie i do samej swiadomosci 'ze mam' 

To nie jest beszczelnosc z mojej z strony,poprostu wiem ze 95% uzytkownikow w/w bajerow uzytkuje je w pierwszy dwoch tygodniach i to tylko w ramach zabawy.

//ewentualnie kompas,ktory byl wczesniej dobrze skalibrowany,moze sluzyc jakow pol profesjonalne narzedzie//

 

W codziennym zastosowaniu termometr bedzie nie wygodny w uzytkowaniu,bo nadgarstek przeklamie Ci temperature.No chyba ze dostosujesz sie do instrukcji - i to sie tyczy KAZDEGO modelu Casio z termometrem,nawet protrek'a

 

Jezeli chodzi o wygode to oddaje glos na G9300,natomiast nie polecam go na basen..bo moj kilkuletni model,przy pracach wodno-ziemnych /naprawa sieci wodociagowej calosezonowo/ pod koniec kariery parowal jak oszalaly..woda uwieziona miedzy obudowa przyciskow i samymi przyciskami nie nadazala wysychac,przez co prawdopodobnnie dlatego dochodzilo do parowania.

Jezeli chodzi np o funkcje,to w GW94000 podobala mi sie informacja wschodow i zachodow slonca,ale np juz wskazanie kierunkow geograficznych bardziej podobalo mi sie w Protrekach,choc to juz kwestia gustow i chyba wzroku hehe

 

SGW100 jest dosc starym starym wypustem,jest bez solara i bez sterowania radiowego - I to jest faktyczna przyczyna jego ceny.Mozna sie pokusic takze o opinie ze jest mniej popularny wlasnie przez te kastracje technologiczne,co finalnie tez moze sie przedlozyc na cene.

 

Patrzyles na PRW1500,PRW2000,PRW2500 lub PRW3000 ? -- aczkolwiek wewnetrznie,spieraj mi sie te modele z wyjsciem na basen i skokami na glowke i tez nie wiem jak ksztaltuja sie ich ceny

 

 

A reasumujac to nie wiem co Ci doradzaic :P

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PRW-3100 w różnych wersjach.


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za informacje i pomoc ! 

Odnośnie bajerów to masz Mrovka rację, ale na co dzień noszę na zmianę z 15 radzieckich mechników i chyba mam kompleks "niedostatku bajerów" więc choć w tym jednym zegarku chciałem sobie je zafundować ????

Stylistycznie przemawiają do mnie bardziej Protreki niż G-Shock'i. 

Tylko, że:

1. PRG-240/270 -  fajny ale brak WR200, a tego nie chciałbym odpuszczać żeby spokojnie się w wodzie moczyć - jakby nie to to bym brał.

2. PRW 1500 / 2500 - bardzo fajne tylko ceny powyżej 1000zł i na szybko jak przejrzałem to słabo dostępne w sprzedaży.

3. PRW 3100 - trochę za skromny jak na mój gust.

4. PRW 3500 - to już zupełnie drogi.

Odnośnie g 9300 i gw9400 to trochę się boję ich masywności, muszę zobaczyć na żywo. Szczególnie atrakcyjne wyposażanie wygląda w GW 9400.

 

Czy możecie mi polecić sklep w którym można kupić tanio i mają duży wybór (pewnie jakiś internetowy), bez ryzyka podrób - może uda mi się zbliżyć z modelami PRW 1500 lub 2500 do 1000 zł. Dwa czy znacie jakiś sklep w okolicach Warszawy gdzie można by pomacać i założyć na rękę takie zegarki, może bym się przekonał do GW9400 lub G 9300. Byłem w Jankach, ale guzik mają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam SGW 450H. To Protrek ale bez kompasu i 10 Bar. Stad tylko opinia po ponad rocznym codziennym użytkowaniu. Regularnie pływam i morsuje w Wiśle, jeziorach, basenach- nigdy z wodoszczelnością a nie było problemu-ale do max 4m byłem. Więc o ile nie nurkujesz to 10bar wystarcza.

Gabaryt przeszkadza mi na siłowni-stąd podczas treningów zdejmuję- czesto mam tez ochraniacze nadgarstka.

Biegi, spacery długie po dowolnym terenie- nic nie przeszkadza.

Kompas by się przydał w lesie- ten nie ma więc nie wiem jak to w rzeczywistości jest.

Za to termometr to porażka dla mnie. Nawet w wodzie o temp 2st ( morsowanie) na ręku wskazuje powyżej 5-6. Im wyższa temp tym bliżej 20st. Żeby termometr działał i coś pokazał trzeba zdjąć zegarek i trzymać w danej temp ok 15-20min. Stąd jak chcesz użyć do określenia temp jak np gdzieś idziesz-zdejmujesz zegarek z ręki i nosisz na zewnątrz. 

Za to barometr fajna rzecz i jak chodzisz po górkach Altimetr się spisuje.

Zegarek noszony non stop i zawsze- nie ma większych śladów użycia. Wiele razy spadał ze stolika, przy zdejmowaniu/zakładaniu jak człowiek chciał sprawdzic temperaturę itp -żadnych szkód nie ma. Szybka idealna nie porysowana, lekkie otarcie na krawędzi koperty. Więc trwałość absolutnie wystarczająca. 

I szukasz dobrej ceny bo typowa sklepowa to czesto porazka

https://timegroup.pl/casio-sgw-100-2b,id404.html

https://timegroup.pl/casio-sgw-500h-2bv,id371.html

https://timegroup.pl/casio-sgw-1000-2bv,id76.html

Edytowane przez javiki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakiego polecili byście g-shocka z metalową kopertą do 1k? Czy GST-W130C-1AER to dobry wybór? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.