Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
bober5264

Nowy regulamin bazarku

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Przeglądając bazarek w dziale sprzedam strasznie denerwuje mnie duża ilość nowych zegarków wystawianych przez osoby zajmujące się prywatnym importem. Dzień w dzień masa tych ogłoszeń jest podbijanych przez co nikną w tłumie 'perełki'.

Proponuję zatem posty podział na 

 

-NOWE

-UŻYWANE

 

Myślę, że większość z nas wie czego szuka, i ułatwi to oddzielenie pewnej grupy stałych sprzedawców od okazjonalnych ofert 'prawdziwych użytkowników' forum.

 

Co o tym myślicie?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledze nie chodzi o profesjonalnych, tylko o szeryfów z USA sprowadzających na nadgarstku bez VAT i wystawiających jako nówki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję zatem posty podział na 

 

-NOWE

-UŻYWANE

 

Myślę, że większość z nas wie czego szuka, i ułatwi to oddzielenie pewnej grupy stałych sprzedawców od okazjonalnych ofert 'prawdziwych użytkowników' forum.

 

Co o tym myślicie?

 

Pozdrawiam

Popieram , dobry pomysł .


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem założyć nowy temat ale wykorzystam ten :P

Rynek vel bazarek wymaga uporządkowania.

Zaproponowane przez kolegę rozwiązanie ma sens, ale dodał bym jeszcze kategorie Paski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem za!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bazarek niebawem zostanie uporządkowany. Chociaż tak do końca nigdy tego nie uda się zrobić na 100 %. Profesjonalni pozostaną wydzieleni tak jak obecnie. Ten status kosztuje, ale Ci którzy go mają godzą się na to. Podstawowy bazarek też zostanie "opodatkowany" 

Mamy już listę / kosztowało to trochę czasu spędzonego przed ekranem /  tych forumowiczów którzy z bazarku uczynili sobie żródło zarobkowania wykorzystując forum jako bezpłatną platformę swojej działalności handlowej.

To ulegnie zmianie. Dostaną propozycję przejścia do grona SP albo ich posty/oferty będą likwidowane. Wejście na bazarek dla wszystkich wystawiających rzeczy do sprzedania będzie w niewielkim zakresie ale jednak płatne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że jest już temat "bazarek", ale obserwują go tylko dwie osoby, a ostani komentarz był ok dwa lata temu. 

 

Do rzeczy: Forum ma swoją renomę, jak dotąd zawsze płaciłem za zakup z góry, zawsze był zegarek. Jesli kupowałem, to dotrzymywalem słowa, jesli sprzedawałemn, również.

 

Zdarzają sie jednak sytuacje, że strony dogadały się co do sprzedaży/kupna, czyli doszło do zawarcia umowy, lecz jedna ze stron po prostu się z niej nie wywiązała, np. co do terminów albo w ogóle się wycofała, nie odpowiada, etc.

 

Może warto byłoby dodać w bazarku temat Polecani uzytkownicy, w którym wpisywano by opinie o rzetelności danej strony. Analogicznie mozna by dodać temat Zastrzeżenia, w którym wpisywanoby tych, którzy postapili nieuczciwie.

 

Oczywiście rzecz sprowadza sie do mozliwości moderacyjnych, tj. czy da sie weryfikowac wiarygodność zgłoszeń, a jednoczesnie unikinąć polemik w każdym z ww. tematów... Jedyne, co przychodzi do głowy, to dostep do tematów wyłacznie przez adminów i modów, którzy dokonywaliby wpisów. NIemniej zdaję sobie sprawę, o obawy, że admini będa zasypywani mailami w tych sprawach, co utrudni i tak niełatwe zycie administratora/moderatora. Sprawa do przedyskutwania, można by zrobić piotaż, a może już były próby? 

Edytowane przez worientom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kontrola tranzakcji na bazarze jest wg mnie niewykonalna. Wg mnie admini/modzi nie mają nic do transakcji. Bez tego mają co robić. Bazar jest tylko dodatkiem do Forum.

Edytowane przez Dorian06

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moderatorzy wykonują swoją pracę na forum społecznie !!! Nie jest ich rolą kontrola i weryfikacja wiarygodności stron transakcji, a istotą forum nie jest darmowe udostępnianie bazarku do prowadzenia handlu. Odpowiedzialność za wystawiane przedmioty i realizowane transakcje ponoszą użytkownicy bazarku. Nie będzie żadnej dyskusji, pilotażu czy prób zmiany tego stanu. Nie będzie też Polecanych użytkowników ani wystawiania  opinii o nich. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Święta racja. Nic nie ochroni transakcji forumowicza lepiej jak jego własny rozum. A zrzucanie odpowiedzialności na innych zrobi z bazarku zwykły SUK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie allegro.

Załozeniem jest wiedza a nie platforma jak alle....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie allegro.

Załozeniem jest wiedza a nie platforma jak alle....

Dokładnie tak. Niemniej jednak notoryczne podkreślanie że bazarek jest DARMOWY to jak uświadamianie gościom na przyjęciu, że akurat piją wino za 7,50 PLN. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na konkurencyjnym forum jest coś takiego w tzw "Dzielnicy handlowej" jak pozytywne i negatywne opinie o kupujących i sprzedających. Wpisy robią zadowoleni bądź nie z kupna/sprzedaży forumowicze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko tam jest znacznie mniej Użytkowników.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No pewnie jest tak jak piszesz, ale nie widzę związku. Tu by było więcej wpisów co najwyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie żadnej dyskusji, pilotażu czy prób zmiany tego stanu. Nie będzie też Polecanych użytkowników ani wystawiania opinii o nich

 

Dziękuję za przypomnienie mi o charakterze forum. Nadmienię tylko że to była tylko moja sugestia bez określania sposobu rozwiązań w temacie do tego przeznaczonym.

Edytowane przez worientom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie żadnej dyskusji, pilotażu czy prób zmiany tego stanu. Nie będzie też Polecanych użytkowników ani wystawiania opinii o nich. Podziękował za dyskusje, skoro wszystkim się podoba jak jest, to nie ma sensu wprowadzanie zmian. I na wszelki wypadek, to nie krytyka sposobu moderacji lecz komentarz odwołujący się do wypowiedzi, jej charakteru.

Jakbym czytał imc Dariusza Chlastawe. To samo podejście do użytkowników. Bez nich nie ma forum. Proszę przeczytać jak maksymalnie koncyliacyjnie sformułowałem moja Propozycje w temacie do tego przeznaczonym. Jako propozycje do rozważenia. A potem swoją odpowiedź. Oprócz tonu nie bo nie zero argumentow

Jeszcze nie przywykłeś ? :o

Współczuję ;)

Edytowane przez Tadzik01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej odwykłem przebywając na równie darmowych i społecznych grupach na FB
Co do tej podkreślanej bezpłatności to w zamian za to, klub otrzymuje bezcenne darmowe i często bardzo fachowe opinie. Nawet w kapitalizmie, a może zwłaszcza w kapitalizmie informacje i wiedzą mają większą wartość niż pieniądze... Nie wspomnę nawet o tak oczywistej sprawie jak kindersztuba i zwykły szacunek dla użytkowników usługi. Darmowość nie zmienia stanu rzeczy, bo tu mamy ewidentną wymianę dóbr. Z bilansem in plus dla KMZIZ.
A tak na koniec liczyłem na opinie moderatorów bazarku. Znam i doceniam trud moderacji, stąd propozycja czy raczej kwestia wyrażenia opinii była skierowananaj bardziej do nich...

Edytowane przez worientom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest również inne rozwiazanie, umieszczanie komentarzy na profilu danego użytkownika. Tyle, że uzytkownik powinien mieć prawo odniesienia się do nich. Jest w profilach taka zakładka Status, nie wiem, czy jesli coś napisze, to będzie sie to wyświetlało wszystkim... Nie chodzi o to, by KMZiZ coś robił i to za darmo, chodzi o to, by uzytkownicy mieli mozliwość rekomendowania okreslonych rzetelnych postaw, co wzmacnia wiarygodnośc i bezpieczeństwo transakcji... Ale skoro nie ma potrzeby... Pozostaje kierować sie doświadczeniem, wszak gros uzytkowników bazarku to te same osoby, od lat... Tyle, że dla nowych uzytkowników nie ma śladu bo transakcjach, te są przecież koszowane. Pozostaje zatem korzystanie z własnego doświadczenia, ew. priv do znajomych, czy znają... A skoro oszustw dotąd nie było (choć pamiętam, że były jakieś kontrowersje), to może rzeczywiście nie warto ulepszać tego, co działa. NIemniej nadal pozostaje kwestia formy dyskusji - czy dyskutujemy, czy ucinamy dyskusję. Ale to temat na zupełnie odrebną dyskusję, której nie podejmę, bo zostanie ona ucięta (bazuję na własnym doświadczeniu)... 

Edytowane przez worientom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może przy okazji 'renowacji forum' pomyślimy jeszcze raz nad tym pomyslem?

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wprowadzono nowy regulamin ale kilka spraw jest nie końca jasnych (chodzi o limity)  :

- max. 2 ogłoszenia w miesiącu (od 1 do ostatniego dnia) czy 30 dni  od pierwszego bądź ostatniego zamieszczonego ?

- max. 2 ogłoszenia tyczy się ogólnie w danym miesiącu/okresie czy mowa o aktualnych ofertach ?

Dobrze byłoby to uściślić aby uniknąć nieporozumień.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tekst ma(miał...) być poprawiony. Rzecz w tym, ze możesz mieć dwa tematy na forum i założyć nie więcej niż dwa tematy w ciągu 30 dni.

Czyli nie da się np sprzedać zegarków z jednego tematu w ciągu doby, zgłosić temat do usunięcia i codziennie zakładać kolejny.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne jak słońce ????. Dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.