Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
bober5264

Nowy regulamin bazarku

Rekomendowane odpowiedzi

Przez użytkownika mogą być założone maksymalnie 2 tematy i w ciągu 30 dni założyć nie więcej niż dwa tematy, przy czym w jednym temacie nie można oferować więcej niż 2 przedmioty (np. zegarki lub zegary) lub 5 przedmiotów (paski, bransolety, czy części).

Ja rozumiem, że polski nie jest łatwy, ale bez przesady 🤨

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Wacor napisał:

 

 

Gdybym zrobił korektę tekstu tego regulaminu, rzeczywiście moglibyśmy się przekonać, czy polski jest łatwy, czy trudny. Zadałem grzecznie pytanie, więc nie wiem, dlaczego wyjeżdżasz z takimi "przytykami". Tekst, ujmę to delikatnie, jest mało klarowny i poza "standardowymi" błędami językowymi, nie stawia jasno kwestii tego, czy tzw. SP obowiązują w każdym aspekcie dokładnie takie same zasady, jak wszystkich innych użytkowników. Jeżeli tak, to za co w takim razie płacimy?


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty zadałeś swoje pytanie, a ja wyraziłem swoją opinię...

Do Twojego pytania nic nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Eugeniusz Szwed napisał:

Śmieszne, nie ? 

 

Niepoważne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adam, to może weź poważnie na warsztat ten regulamin i zaproponuj wersję prawie idealną. Niedługo zostaniesz czołowym krytykantem wszystkiego co jest robione. Mówię poważnie, skoro masz czas ( chyba tak, bo bez przerwy obserwujesz forum ), to proszę zrób to dla dobra nas wszystkich ! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Eugeniusz Szwed napisał:

... Niedługo zostaniesz czołowym krytykantem wszystkiego co jest robione. ...

 

Krytykantem? Brzydkie słowo.

 

5 godzin temu, Eugeniusz Szwed napisał:

... Niedługo zostaniesz czołowym krytykantem wszystkiego co jest robione. ...

 

Raczej wszystkiego tego, co robione nie jest.

 

5 godzin temu, Eugeniusz Szwed napisał:

... Mówię poważnie, skoro masz czas ( chyba tak, bo bez przerwy obserwujesz forum ), to proszę zrób to dla dobra nas wszystkich ! :)

 

To, że wyświetlam się na forum jako "dostępny" nie oznacza, że mam czas. Proszę mi czasu spędzonego na forum ani nie wyliczać, ani nie wypominać - to o niczym nie świadczy.

 

5 godzin temu, Eugeniusz Szwed napisał:

Adam, to może weź poważnie na warsztat ten regulamin i zaproponuj wersję prawie idealną...

 

Eugeniuszu, ale po co? Nie wiem czy wszyscy forumowicze mają świadomość istnienia takiego działu "STOWARZYSZENIE". Otóż w tym dziale powinny odbywać się dyskusje na tematy związane ze Stowarzyszeniem oraz , jak mniemam, forum. W dziale STOWARZYSZENIE nikt nie został poinformowany o nowej treści Regulaminu, nikt nie został poproszony o przeczytanie bądź sprawdzenie owego, nikt nie został poproszony o wniesienie jakichkolwiek uwag/poprawek. W imię czego mam teraz poprawiać treść Regulaminu (który zawiera błędy logiczne, interpunkcyjne itd.)? Mało tego - Regulamin zgodnie z informacją, jaka pojawiła się na forum, obowiązuje od 15 czerwca br.

Szanujmy się nawzajem i jeżeli mówimy, że coś obowiązuje od danego dnia, to niech tak będzie. Pytam się Ciebie Eugeniuszu jako Prezesa naszego Stowarzyszenia: czy my wyglądamy poważnie? Czy dodaje nam powagi zamieszczanie Regulaminu, którego chyba nikt nie przeczytał?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przeczytałem! Tylko że on jest martwy...


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, Piotr - skoro tak nalegasz, niech już w końcu będzie, napiszę ten regulamin. Z tym, że - tak, jak mówiliśmy - "Punkt 1. Decyzje LSE są ostateczne i nieodwołalne."... :D;) 


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.06.2020 o 08:16, Wacor napisał:

 

 

Prorok jakiś czy cuś ;)


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu jest potrzebny gościu z widłami, co to by przerzucił cały ten...


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty niecny krytykancie!!! Nic nie zrobisz, a... Szkoda słów.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

All the animals come out at night. Whores, skunk-pussies, buggers, queens, fairies, dopers, junkies. Sick, venal. Someday, a real rain will come and wash all this scum off the streets. 

I w końcu nastanie porządek :lol:


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drive...

 


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś na dobrym tropie.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kubuś? ;-)


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie jako nowicjusz nie interesuje mnie dyskusja tylko link gdzie mogę przeczytać ten nowy regulamin - na razie nigdzie nie mogę go

przeczytać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry

Czy Moderator, który usunął moje wczorajsze ogłoszenia może mi wytłumaczyć dlaczego to zrobił? Skoro nie ma starego regulaminu a nowy jeszcze nie istnieje?

Pozdrawiam Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Grawermen napisał:

W sumie jako nowicjusz nie interesuje mnie dyskusja tylko link gdzie mogę przeczytać ten nowy regulamin - na razie nigdzie nie mogę go

przeczytać

 

Screenshot_2020-06-28 SPRZEDAM.png

Regulamin działu SPRZEDAM


×

Regulamin działu SPRZEDAM

 

I.        Definicje

 

1)      KMZiZ – Klub Miłośników Zegarów i Zegarków.

2)      Forum KMZiZ – strona w sieci internet pod adresem „https://zegarkiclub.pl/forum/”

3)      Sprzedawca – osoba fizyczna nieprowadząca działalności gospodarczej w zakresie handlu zegarkami, zegarami oraz akcesoriami dla zegarmistrzostwa (np. paskami do zegarków, częściami do zegarów i zegarków, itp.).

4)      Sprzedawca profesjonalny – osoba fizyczna, osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą lub osoba prawna zajmująca się profesjonalnie sprzedażą zegarów, zegarków i akcesoriów zegarmistrzowskich mająca podpisaną umowę ze Stowarzyszeniem KMZiZ. Jako użytkownik forum posiada specjalny status na forum i oznaczenie „Profesjonalny sprzedawca”.

5)      Kupujący – zarejestrowany użytkownik forum KMZiZ.

6)      Oferta – post zawierający rzetelny opis przedmiotu do sprzedaży, cenę sprzedaży, sposób i koszt wysyłki, co najmniej jedno zdjęcie, a maksymalnie pięć zdjęć. Oferta nie może zawierać bezpośrednio w treści linków do oferowanego zegarka na portalach aukcyjnych (co nie wyklucza równoczesnej sprzedaży przedmiotu w innych miejscach, w tym na portalach aukcyjnych). Sprzedający powinien zadbać o jak najlepsze pokazanie przedmiotu sprzedaży. W przypadku umieszczenia zdjęcia/zdjęć niewykonanego własnoręcznie lub nieprzedstawiającego przedmiotu będącego przedmiotem transakcji sprzedający ma obowiązek poinformować o tym fakcie w ofercie. Powinien też podać autora zdjęcia i uzyskać jego zgodę na użycie zdjęcia.

7)     Wiadomość PM – wiadomość wysłana za pośrednictwem forum KMZiZ za pomocą wbudowanego komunikatora.

 

 

 

II.     Uwagi ogólne

 

1)      Forum Klubu Miłośników Zegarów i Zegarków (dalej w skrócie zwane KMZiZ) to miejsce wymiany informacji, wiedzy i doświadczeń na tematy związane z historią zegarmistrzostwa, zegarami i zegarkami tworzone przez miłośników i pasjonatów. Integralną częścią forum jest dział RYNEK. Przeznaczony jest dla transakcji, pomiędzy zarejestrowanymi użytkownikami forum KMZiZ, chcącymi sprzedać zegary i zegarki, a także produkty i akcesoria bezpośrednio związane z zegarmistrzostwem. Zakazane są ogłoszenia sprowadzania (pośrednictwa) w zakupie przedmiotów, ogłoszenie musi dotyczyć przedmiotu posiadanego fizycznie a osoba sprzedająca posiadać prawo własności do przedmiotu.

2)      Forum KMZiZ służy wymianie ofert między stronami transakcji, a jego właściciel tj. Stowarzyszenie Klub Miłośników Zegarów i Zegarków, administratorzy forum, moderatorzy forum nie odpowiadają w żadnym stopniu za rzetelność tych ofert. Każdą ofertę zaleca się dobrze sprawdzić, a zakup zegarka/zegara warto zawsze poprzedzić ekspertyzą u zegarmistrza, który jest w stanie potwierdzić jego oryginalność. Warto poprosić o referencje innych klubowiczów z którymi sprzedający zawierał transakcje – dotyczy to obu stron transakcji.

3)     Moderatorzy i Administratorzy forum dołożą wszelkich starań, aby nierzetelne oferty zostały usunięte, a osoby oferujące nieoryginalne przedmioty i sprzedające je jako oryginały zostały wykluczone z forum lub zablokowane.

4)     Moderatorzy i administratorzy forum mają prawo usunąć posty ofertowe (oferty) naruszające regulamin bez wzywania sprzedającego do poprawy oferty sprzedaży.

5)     Oferty z działu RYNEK nieaktualizowane przez 30 dni będą usuwane przez moderatorów lub administrację bez powiadamiania autora postu.

6)      Zapisy pkt 5 nie dotyczą „Sprzedawców profesjonalnych” i działu POSZUKUJĘ, w którym oferty nieaktualizowane przez 90 dni będą po tym czasie usuwane.

7)     Do kontaktu z właścicielem ogłoszenia służą prywatne wiadomości PM, e-mail i inne wyszczególnione przez niego sposoby komunikacji. Oferta powinna zawierać co najmniej kontakt PM.

8 )     Użytkownicy forum nie mogą odpowiadać na posty sprzedażowe w dziale RYNEK. Ta część forum nie jest przeznaczona do dyskusji. Treści skierowane osobiście do innego Użytkownika/Użytkowników forum lub wymagające reakcji konkretnej osoby powinny być przesyłane za pomocą prywatnych wiadomości, tak aby wszelka komunikacja między Sprzedawcą i zainteresowanymi zarejestrowanymi użytkownikami forum była prowadzona na kanałach prywatnych. Wątek z ofertą może służyć informacji o przedmiocie oferty i jej aktualizacji, ale nie ustalaniu szczegółów transakcji. Użytkownicy forum nie stosujący się do powyższego będą karani upomnieniami do zablokowania konta włącznie.

9)     Zakazane jest umieszczanie linków do zewnętrznych stron z ogłoszeniami, w tym także do serwisów aukcyjnych.

10)  Dział SPRZEDAM – zawiera wyłącznie posty z przedmiotami sprzedaży, które zostały już wprowadzone na rynek (do obiegu), czyli zostały co najmniej raz sprzedane przez podmiot profesjonalny (sklep stacjonarny lub internetowy).

11) Dział POSZUKUJĘ

a)      Zawiera wyłącznie posty użytkowników poszukujących określonych zegarków – w tym oferty: KUPIĘ, ZAMIENIĘ, ODDAM, PRZYJMĘ.

b)      Ogłoszenia o chęci zakupu umieszczamy w dziale POSZUKUJĘ, podobnie jak inne ogłoszenia:[KUPIĘ], [ZAMIENIĘ], [ODDAM], [PRZYJMĘ]. Tematy ogłoszeń powinny być oznaczone flagami np. „[KUPIĘ] Zegarek ....

12)  Wątki sponsorskie – zawierać będą wyłącznie wystawiane oferty specjalne dla członków Stowarzyszenia KMZiZ oraz zarejestrowanych użytkowników forum. Wystawianie ofert wyłącznie dla podmiotów mających podpisaną umowę ze Stowarzyszeniem KMZiZ , które jest właścicielem forum.

13) Dział OFERTY PROFESJONALNYCH SPRZEDAWCÓW – oferty sprzedaży na konkretne przedmioty sprzedaży, wystawione przez osoby wymienione w pkt I.3, autoryzowanych sprzedawców, dealerów, dystrybutorów, producentów, salony. Wystawianie ofert TYLKO dla osób i podmiotów mających podpisaną umowę ze  Stowarzyszeniem KMZiZ, które jest właścicielem forum.

a)      Ta część forum przeznaczona jest wyłącznie dla posiadaczy statusu – „SPRZEDAWCA PROFESJONALNY”

b)      Status „SPRZEDAWCA PROFESJONALNY” jest płatny.

c)      Post sprzedażowy powinien zawierać te same dane co zwykły post sprzedażowy. Nie może zawierać linków do zewnętrznych miejsc w tym aukcji internetowych.

14) Niedozwolone jest wystawianie ofert „per procura” tj. w zastępstwie przez osobę upoważnioną, pełnomocną; działając na podstawie otrzymanego pełnomocnictwa.

 

 

III.   Wymagania od użytkowników forum korzystających z działu SPRZEDAM

 

1)      Przez użytkownika mogą być założone maksymalnie 2 tematy i w ciągu 30 dni założyć nie więcej niż dwa tematy, przy czym w jednym temacie nie można oferować więcej niż 2 przedmioty (np. zegarki lub zegary) lub 5 przedmiotów (paski, bransolety, czy części).

2)      Temat postu sprzedażowego powinien zawierać nazwę(-y), model przedmiotu(-ów), bez zbędnych haseł reklamowych czy „zwrotów marketingowych”.

3)      Osoby składające oferty sprzedaży powinny wnosić aktywny wkład w rozwój forum poprzez merytoryczne uczestnictwo w dyskusjach. Do dyskusji merytorycznych nie zaliczają się posty typu: „śliczny zegarek”, „zgadzam się”, „+1” itp. Na zasadzie czysto uznaniowej decyzją moderatorów i administratorów forum osoby nadwyrężające tę zasadę mogą mieć zablokowaną możliwość składania ofert sprzedaży.

4)      Pisanie nowych postów przez Sprzedawcę nieprofesjonalnego, w szczególności mających na celu przeniesienie tematu na pierwszą stronę(tzw. podbicie), nie może być częstsze niż jeden raz na 48h. Wszelkie zmiany w ogłoszeniu należy robić poprzez edycję postu sprzedażowego.

5)     Zwykły użytkownik forum może wystawić maksymalnie 2 tematy z ofertami sprzedaży w ciągu miesiąca, z zachowaniem warunków zapisanych w pkt 3.

6)      Ponieważ dział SPRZEDAM jest platformą wewnętrzną dla klubowiczów i kolekcjonerów, nowo zarejestrowani klubowicze do czasu napisania 50 merytorycznych postów w dziale FORA TEMATYCZNE pozbawieni są możliwości pisania nowych postów w dziale SPRZEDAM.

 

 

IV.   Zalecany opis stanu przedmiotu sprzedaży.

 

1)      STAN: 10/10 (Idealny) – przedmiot używany, wyglądający jak nowy. W doskonałym stanie technicznym bez widocznych śladów noszenia. W zestawie MUSI być oryginalne opakowanie i dokumentacja. Bransoleta nie może być skracana, pasek i klamra również w stanie fabrycznym. Pełen zestaw bez najmniejszych niedoskonałości. Nie otwierany/naprawiany. STAN: 100%

2)      STAN: 9/10 (Doskonały) – przedmiot używany, w niemalże idealnym stanie. Nieznaczne, zauważalne przy bardzo dokładnym przyjrzeniu się, ślady używania. Ślady te występują w postaci pojedynczych, płytkich rysek. Może być to również zegarek w STANIE:100% ale bez dokumentacji czy też opakowania. Do tej kategorii zalicza się również zegarki typu NOS. Zegarek musi działać bez zarzutów i utrzymywać doskonały czas. Nie otwierany/naprawiany. STAN: 90%

3)      STAN: 8/10 (Bardzo dobry) – przedmiot nosi niewielkie, acz widoczne gołym okiem ślady użytkowania. Występują one w postaci rysek na kopercie, bezelu, bransolecie czy też zapięciu/klamrze. Bransoleta może być skracana, ściągnięte ogniwa MUSZĄ być w zestawie. Pasek może nosić ślady użytkowania, jednak nie może być przepocony czy poplamiony. Zegarek musi działać bez zarzutów i utrzymywać doskonały czas. Nie otwierany/naprawiany. STAN 80%

4)      STAN: 6-7/10 (Dobry) – przedmiot nosi ślady użytkowania łatwe do zauważenia gołym okiem. Rysy są płytkie, ale liczne. Jeśli zegarek był naprawiany, do naprawy użyto oryginalnych części. Pasek ze śladami użytkowania, bez plam i nieprzyjemnego zapachu. Koperta, bezel, szkło i bransoleta bez obić, wgnieceń oraz odprysków. Działa doskonale, bez konieczności serwisowania czy też naprawy. STAN 60-70%

5)      STAN 5-6/10 (Poprawny) – przedmiot sprzedaży nosi normalne ślady codziennego użytkowania. Rysy są widoczne, niemniej nie występują pęknięcia, obicia i inne uszkodzenia mechaniczne. Mógł być naprawiany, włącznie z wymianą/naprawą tarczy. Działa, utrzymuje poprawny czas, może wymagać niewielkiej regulacji. STAN: 50-60%

6)      STAN 4-5/10 (Akceptowalny) – przedmiot sprzedaży intensywnie noszony, ale i nadaje się do dalszego użytkowania. Może spieszyć się lub późnić do kilku minut na dobę. Koperta może być obita, pęknięta czy bardzo głęboko porysowana. Zegarek może również mieć odnawianą tarczę w sposób dalece nieprofesjonalny. Może również posiadać nieoryginalne części. STAN 40-50%

7)      STAN 2-3/10 (Na granicy) – przedmiot sprzedaży bardzo intensywnie używany, może wymagać serwisu lub odrestaurowania. Może również chodzić wedle własnego uznania. Koperta, tarcza i inne części mogą być nieoryginalne, ale żadnej z części nie brakuje. STAN 20-30%

8 )      STAN 1/10 (Poniżej wszelkich standardów) przedmiot sprzedaży zniszczony, wymaga serwisu lub naprawy. Może nosić mechaniczne uszkodzenia, może również brakować części lub wcale nie chodzić. Wymaga wkładu finansowego by nadawał się do noszenia. STAN 10%

9)      STAN 0/10 – (złom) – przedmiot sprzedaży nadaje się wyłącznie na złom – ewentualnie jako dawca części. STAN 0%

 

 

 Data wejścia w życie: 15.06.2020r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paweł ten regulamin miał wejśc 15.06, ale został poddany słusznej krytyce i tak się nie stało.

Ale mam to już gdzieś.  Jestem w sumie zmuszony przez "nasze" forum, walczące poniekąd z podróbami, do wystawienia zegarków i tym samym promowania  ogólnopolskiego  poratlu  znanego 

z tego ze więcej tak fejków niż zegarków.

Brawo KMZiZ. Tak trzymać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaaaaa... to nic nie wiem - myślałem że nie mogliście odszukać

Co tam teraz jest napisane to nie czytałem nawet

Ja nic nie wystawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.