Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
bober5264

Nowy regulamin bazarku

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Paweł Bury. napisał:

 

Screenshot_2020-06-28 SPRZEDAM.png

Regulamin działu SPRZEDAM


×

Regulamin działu SPRZEDAM

 

6.2020r.

 

Dziękuję Paweł.  Też nic nie sprzedaję ale zaciekawiła mnie dyskusja i chciałem przeczytać ten nowy regulamin.

Nawiasem mówiąc ten link jest mało widoczny - może jakiś kolor zrobić lub taką strzałkę 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie nowy regulamin na bazie starego, choć to za duże słowo, stworzyłem ja. Z góry zaznaczam, że ze mnie humanista żaden, jestem prosty technik. Stąd pewnie ta stylistyka. Polska choć "trudna język" to jednak w żadnym stopniu nie usprawiedliwia mnie! No cóż zawsze biję się w pierś. 

 

Pierwotnie regulamin był konsultowany w Zarządzie. Następnie w wiadomości prywatnej od początku marca br. konsultacje odbywały się wśród moderatorów łącznie 12 osób było zaproszonych do wyrażenia swojej opinii. 

 

5 czerwca br. wysłałem ponownie regulamin z poprawkami do wszystkich zaproszonych w prywatnej wiadomości. Padło znów trochę zdań. Starałem się je uwzględnić, jednak dowiedziałem się, że jednak to bubel na buble, gniot nad gnioty zarówno pod względem merytorycznym jak i stylistycznym. No cóż, 1o lipca jest walne, w kwestii tegoż regulaminu również będzie dyskusja. Nie wiem czy ja czy ktoś inny będzie już go poprawiał i precyzował.

 

Chciałem, by reguły na bazarku panowały klarowne i jasne. Niestety życie pokazało, że nie wyszło. Dołożę starań, by po 10 lipca najszybciej jak to możliwe, poprawiony i jasny regulamin został opublikowany!

 

EDYCJA:

 

W kwestii nudy, dla mnie to ciężki czas. Mam na głowie własną firmę z 10 osobami na pokładzie. Nie chcę by w tym ciężkim okresie zarówno ja i pracownicy stracili utrzymanie. Więc Kolego @Wacor skoro nie lubisz być rozliczany ze swojego czasu, to nie rozliczaj innych. Bardzo proszę zaangażuj się w jakiś temat dla Stowarzyszenia. Może weźmiesz pod skrzydła forumowy bazarek?

Ja z krytyką nie mam problemu, zawsze mnie czegoś uczy. Nie mam problemu z przyznaniem się, że to ja stoję za tym "gniotem", próbowałem, nie wyszło! Nie jest to powód do radości dla mnie, ale jeszcze jedna życiowa nauczka. Spróbuj, krytyka nie boli fizycznie, ale uczy dużo!


Kupię wszystko, rozsądek zachowując, co ma związek z marką ENICAR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@RTK-WGM nie ja ustaliłem termin na 15 czerwca!

Nikt Tobie, Zarządowi, czy komukolwiek innemu nie narzucał terminu. Był czas na konsultacje pomiędzy moderatorami, Członkami Stowarzyszenia (co nie miało miejsca) i użytkownikami forum (co również nie zostało uczynione).

 

Co do mojego zaangażowania w życie Stowarzyszenia to  ja już sporo robię...ale lepiej tego nie widzieć i na ogólnym wyrzucać mi krytykanctwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK. @Wacor to może 10 lipca porozmawiajmy osobiście. Ja jestem/byłem zdania, by osoby aktywnie uczestniczące komunikowały się. Ciągle słyszę tylko krytykę, bo ta jakoś zawsze "lepiej" przedziera się przez ogół informacji. Mam wrażenie, że przez to co dzieje się w polityce, całość przenosi się na naród. Nikt nie słucha, a każdy krzyczy! Nikt nie chce wspomóc/pochwalić, ale do krytyki jest wielu! Chętnie porozmawiam, staram się również pracować dla Stowarzyszenia, jednak jak widać nie zawsze to wychodzi.

 

 W kwestii konsultacji forumowych uznałem, że Moderatorzy to będzie ostatnia grupa, w której będzie konsultowany regulamin. Patrząc na tematy z projektowaniem zegarków to wiem, że ten regulamin nie powstałby nawet za rok, gdyby go konsultować na ogólnym forum.


Kupię wszystko, rozsądek zachowując, co ma związek z marką ENICAR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.06.2020 o 13:39, Repsak napisał:

Paweł ten regulamin miał wejśc 15.06, ale został poddany słusznej krytyce i tak się nie stało.

Ale mam to już gdzieś.  Jestem w sumie zmuszony przez "nasze" forum, walczące poniekąd z podróbami, do wystawienia zegarków i tym samym promowania  ogólnopolskiego  poratlu  znanego 

z tego ze więcej tak fejków niż zegarków.

Brawo KMZiZ. Tak trzymać. 

 

Panowie koszty utrzymania Forum niestety są stałe, wpływy z reklam spadają. Bazarek powstał nie jako główne narzędzie do walki z podróbkami a jako dział dla kolekcjonerów. Forum to nie miejsce do uskuteczniania handlu, od tego są portale aukcyjne. I nie piszę tutaj o osobach okazjonalnie wystawiających swoje ogłoszenia, a o osobach próbujących wykorzystać następne miejsce dla swojego celu, nic nie wnosząc.

Nie ma to nic do rzeczy w kwestii walki z podróbkami. Platformy sprzedażowe są płatne i nie piszcie proszę, że to niby KMZiZ jest złe, bo bazarek został ograniczony. Co ma wspólnego walka z podróbkami, do wykorzystywania przez Was jako następnego miejsca handlu! 

 

Było kiedyś takie sławne powiedzenie: "Kredyt umarł, kryzys żyje, kto nie płaci - ten nie pije!" I zapewniam, choć myślimy o wprowadzeniu SYMBOLICZNYCH opłat, to pierwsze chcieliśmy ograniczyć "czystym" handlarzom - wyłącznie handel, jak zwykłym użytkownikom. Proszę nie szukać drugiego dna, że niby to KMZiZ wygania na "złe" portale, gdzie podróbki królują! Nie, chcemy ograniczyć handel, a tym samym wnieść merytorykę na forum!


Kupię wszystko, rozsądek zachowując, co ma związek z marką ENICAR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daruj, Szanowny Zarządzie, ale sporo w powyższych tekstach dub smalonych i bajek. Moderatorzy otrzymali regulamin bazarku do oceny na początku czerwca b.r. Wnieśliśmy konstruktywne uwagi, odnośnie poprawienia tekstu o zasadach wystawiania przez użytkowników nieprofesjonalnych, o potrzebie sprecyzowania zasad obowiązujących sprzedawców profesjonalnych. Poprawek, mimo zapewnienia, że nastąpi to niezwłocznie, jak nie było, tak nie ma. Na kilka dni przed 15 czerwca założyłem temat z propozycjami zresetowania wcześniejszych ofert, zautomatyzowanego zliczania nowych. Dawid wyraził gotowość wprowadzenia takich zmian. I nic się nie stało. Zdecydowanie jest to sprzeczne ze stwierdzeniem o jakimś zmasowanym ataku krytykanctwa ("bubel, gniot nad gnioty") z naszej strony.

 

Uznając, że dalsze czekanie nie ma jakiegokolwiek sensu opuściłem pw z "dyskusja" o regulaminie, przestałem tez pisać w dziale moderacyjnym. Zaniechanie korzystania z uprawnień moderacyjnych i aktywnego udziału we wpływaniu na działanie forum ucieszy zapewne licznych użytkowników, mam wrażenie, że również Zarząd.

 

P.S. Tak. Kiedyś w niektórych (podkreślam, niektórych) aspektach było lepiej. Kiedy regulamin wymagał poprawek, ja skromny moderator dostawałem tekst, nanosiłem poprawki, odsyłałem i następnego dnia był on podwieszony.

 

 


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Źle się dzieje w państwie duńskim.

 

Toilet Paper Yes GIF by Virgin Trains

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Wacor napisał:

Źle się dzieje w państwie duńskim.

 

Toilet Paper Yes GIF by Virgin Trains

Dziękuję, przyda się obetrzeć te wszystkie pomyje! 

 

56 minut temu, tarant napisał:

Daruj, Szanowny Zarządzie, ale sporo w powyższych tekstach dub smalonych i bajek. Moderatorzy otrzymali regulamin bazarku do oceny na początku czerwca b.r. Wnieśliśmy konstruktywne uwagi, odnośnie poprawienia tekstu o zasadach wystawiania przez użytkowników nieprofesjonalnych, o potrzebie sprecyzowania zasad obowiązujących sprzedawców profesjonalnych. Poprawek, mimo zapewnienia, że nastąpi to niezwłocznie, jak nie było, tak nie ma. Na kilka dni przed 15 czerwca założyłem temat z propozycjami zresetowania wcześniejszych ofert, zautomatyzowanego zliczania nowych. Dawid wyraził gotowość wprowadzenia takich zmian. I nic się nie stało. Zdecydowanie jest to sprzeczne ze stwierdzeniem o jakimś zmasowanym ataku krytykanctwa ("bubel, gniot nad gnioty") z naszej strony.

 

Uznając, że dalsze czekanie nie ma jakiegokolwiek sensu opuściłem pw z "dyskusja" o regulaminie, przestałem tez pisać w dziale moderacyjnym. Zaniechanie korzystania z uprawnień moderacyjnych i aktywnego udziału we wpływaniu na działanie forum ucieszy zapewne licznych użytkowników, mam wrażenie, że również Zarząd.

 

P.S. Tak. Kiedyś w niektórych (podkreślam, niektórych) aspektach było lepiej. Kiedy regulamin wymagał poprawek, ja skromny moderator dostawałem tekst, nanosiłem poprawki, odsyłałem i następnego dnia był on podwieszony.

 

 

 

Pierwszy raz tekst regulaminu wysłany był 9 marca 2020

00000.thumb.png.09c107ff775e451224d8b9e393e59d54.png

 

Regulamin został wystawiony, może nie był doskonały, ale miał ukrócić handel przez osoby nic nie wnoszące do forum. Niestety jako, że jestem techniczny to i język został skrytykowany. Panowie, jak mamy coś zrobić? Normalnie przepisy wewnętrzne przechodzą przez dział prawny i do tego jest analizowany przez osoby związane z polonistyką. Sztab opłacanych ludzi tworzy takie przepisy wewnętrzne, regulaminy! Ja nanosiłem Wasze poprawki. Niestety nie było wcześniej nikogo chętnego, podjąłem wyzwanie i poległem. Niemniej coś próbowałem a nie patrzyłem jak to wszystko w starym stylu działa.

 

W kwestii Sprzedawców Profesjonalnych miała być osobna umowa z każdym z osobna wypracowana w drodze rozmów.


Kupię wszystko, rozsądek zachowując, co ma związek z marką ENICAR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie, błotnik się panu telepie! Nic nie słyszę, błotnik mi się telepie!

 

Tośmy sobie porozmawiali. Bez odbioru.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszę tutaj jako kontynuację tematu poruszonego tutaj  

 

 

 

Musicie doprecyzować w regulaminie czy czas 30 dni kończy się po tym jak użytkownik napisze w ogłoszeniu kosz, czy po tym jak moderator faktycznie je usunie?Bo jest czasem tak że koszowane wiszą jeszcze długo nawet kilka dni po tym jak tytuł zmieniony jest na KOSZ

 

Czy ogłoszenia wystawione z jakiegoś powodu niezgodnie z regulaminem i usunięte przez moderatora np po godzinie od wystawienia są liczone jako wystawiona oferta i mimo wszystko liczy się w tych max 2 tematach dozwolonych przez miesiąc?

 

Czy oferty wystawione np na bazarku radzieckim i tym podobnych liczą się razem z bazarkiem ogólnym?

 

Co gdy ktoś wystawi dwa tematy po dwa zegarki - ale po sprzedaniu jednego zegarka edytuje temat i zastąpi go innym? Dalej ma dwa tematy po dwa zegarki więc regulaminu nie łamie bo mówi on jasno o max 2 tematach i dwóch zegarkach nic o podmianie towaru - jak wiemy oferta edytowana przez użytkownika nie może być ponownie odtworzona przez moderację bo zdjęcia i tekst skasowane przez użytkownika przepadają bezpowrotnie i nie ma jak udowodnić że tam był inny zegarek a teraz jest inny - poza małym śladem na dole że temat był edytowany, zakazu edycji nie ma więc ..........

cyt z regulaminu:

III.   Wymagania od użytkowników forum korzystających z działu SPRZEDAM

 

1)      Przez użytkownika mogą być założone maksymalnie 2 tematy i w ciągu 30 dni założyć nie więcej niż dwa tematy, przy czym w jednym temacie nie można oferować więcej niż 2 przedmioty (np. zegarki lub zegary) lub 5 przedmiotów (paski, bransolety, czy części).

 

 

Siem kłaniam nisko

Edytowane przez Paweł Bury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoje wnioski są zgodne z tymi, które wniosłem jakiś czas temu w dziale moderatorskim forum.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.07.2020 o 13:24, RTK-WGM napisał:

Dziękuję, przyda się obetrzeć te wszystkie pomyje! 

 

 

Dobry start to konsensusu. Krytyka, inne zdanie to "pomyje" z wykrzyknikiem................. 

Jak to mówili starożytni Czesi - kijem Wisły nie zawrócisz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, Adi napisał:

 

Dobry start to konsensusu. Krytyka, inne zdanie to "pomyje" z wykrzyknikiem................. 

Jak to mówili starożytni Czesi - kijem Wisły nie zawrócisz. 

 

Zapraszamy do dyskusji i podkreślamy, że jesteśmy otwarci na KAŻDĄ uwagę krytyczną, pod warunkiem, iż jest KONSTRUKTYWNA i zgodna z naszymi oczekiwaniami. Gdyby jednak, pomimo tak liberalnego stanowiska, coś nie teges, to "tam są drzwi". ;)


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Lincoln Six Echo napisał:

 

Zapraszamy do dyskusji i podkreślamy, że jesteśmy otwarci na KAŻDĄ uwagę krytyczną, pod warunkiem, iż jest KONSTRUKTYWNA i

 

Nie czytając wątku - wisi mi-to - wystarczy wprowadzić odpłatność np 50 groszy za ogłoszenie i skończy się " ujadanie".

Jestem na Tym Forum od pierwszego dnia i nie dziwię się że administratorzy chcą ( wreszcie ) pogonić spamowców.

Robią to wszystkie fora to dlaczego u Nas nie wprowadzić odpłatności ?  

Edytowane przez Grawermen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, Grawermen napisał:

 

Nie czytając wątku - wisi mi-to - wystarczy wprowadzić odpłatność np 50 groszy za ogłoszenie i skończy się " ujadanie".

Jestem na Tym Forum od pierwszego dnia i nie dziwię się że administratorzy chcą ( wreszcie ) pogonić spamowców.

Robią to wszystkie fora to dlaczego u Nas nie wprowadzić odpłatności ?  

 

Ale co Ty ode mnie chcesz, że mnie cytujesz..?   ;)


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



 
Zapraszamy do dyskusji i podkreślamy, że jesteśmy otwarci na KAŻDĄ uwagę krytyczną, pod warunkiem, iż jest KONSTRUKTYWNA i zgodna z naszymi oczekiwaniami. Gdyby jednak, pomimo tak liberalnego stanowiska, coś nie teges, to "tam są drzwi". 


Coś nie teges...8f91fc87b35935f008afa56f1d2fe671.jpg

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Lincoln Six Echo napisał:

 

Ale co Ty ode mnie chcesz, że mnie cytujesz..?   ;)

 

Kolego kocham Cię 🙂

Po prostu wydaje mi się że można wprowadzić abonament na bazarek - musimy szanować założycieli i zrozumieć że ponoszą duże koszty ( płacą za serwery i pracę ) obsługi Naszego Forum. 

Takie jest moje zdanie - ale ja już stary jestem i młodych nie rozumiem.

 

ps. Jak uraziłem to serdecznie przepraszam ( nie to było moim zamiarem ) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, mario1971 napisał:


 

 


Coś nie teges...emoji38.pngemoji38.pngemoji38.png8f91fc87b35935f008afa56f1d2fe671.jpg

 

 

Ależ my wszystko fersztejen. ;)

45 minut temu, Grawermen napisał:

 

Kolego kocham Cię 🙂

Po prostu wydaje mi się że można wprowadzić abonament na bazarek - musimy szanować założycieli i zrozumieć że ponoszą duże koszty ( płacą za serwery i pracę ) obsługi Naszego Forum. 

Takie jest moje zdanie - ale ja już stary jestem i młodych nie rozumiem.

 

ps. Jak uraziłem to serdecznie przepraszam ( nie to było moim zamiarem ) 

 

Hehe... Luz, wygłupiam się. A serio: no, ja już abonament płaciłem, zgodnie z umową. A z opinią, że za zamieszczanie ogłoszeń na bazarku mógłby być taki OGÓLNY abonament lub opłata - dla wszystkich i "od sztuki", zgadzam się. :)


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko abonament od wystawienia czy od sprzedanego? bo moim skromnym zdaniem jak wystawiam powiedzmy na bazarku Omegę i jest sporo wejść i oględzin czyli i "pozytywny" aspekt dla forum bo użytkownicy się tym interesują co widać po ilości wejść na ogłoszenie co przedkłada się i na oglądanie reklam a z kolei samemu sprzedającemu nic nie daje (bo jeśli nie sprzedał) to za co ma płacić ten "abonament" czy opłatę? W zasadzie nie rozumiem całego ograniczenia bazarku przecież samo forum nie ponosi za sprzedawane tam zegarki odpowiedzialności przecież to nie allegro czy ebay kto nie chce oglądać co jest na sprzedaż ten może po prostu tam nie wchodzić. Idąc tym tropem możemy opodatkować w dziale zegarki szwajcarskie i niemieckie klub miłośników zegarków rolex czy omega gdzie wpisy "właśnie przyszedł........." i "ślicznie leży na twoim nadgarstku.....", kłótnie o kolejkę w rolex mnie osobiście nie obchodzą ale przecież tak jak z bazarkiem nie muszę tam wchodzić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdyby tak wprowadzić abonament za możliwość zamieszczania głupich postów ?


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spory odsiew by był. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i premię za "mądre posty"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o wyjaśnienie kilku wątpliwości.

Czy można do woli oferować zegarki w dziale poszukuję? (jako odpowiedź zakładającemu wątek)

Czy sumują się ogłoszenia z bazarku i działu oferty niezegarkowe?

Czy sprzedaż w pakietach, np 10 trupków łamie regulamin?

 

Czy nie można po prostu zablokować dodawania ponadlimitowych ogłoszeń, zamiast nakładać kary na forumowiczów? Naprawdę łatwiej siedzieć i sprawdzać czy ktoś naruszył regulamin, odpowiadać na pytania itp.?

Podobnie było kiedyś z podbijaniem ofert. Po zablokowaniu problem zniknął.

 

 

Edytowane przez pablozpueblo

Zegarki nie mają duszy... one ją kradną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.