Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
bober5264

Nowy regulamin bazarku

Rekomendowane odpowiedzi

1. Nie jest to ewidentnie zakazane, wyjąwszy ofery ze zdjęciami, ceną, składane przez użytkowników < 50. Wyczucie dobrego smaku sugeruje korzystanie z PW. 

2. Nie sumują się.

3. Pakiety były dotąd tolerowane.

4. Do tego trzeba napisać tzw. mod. Na to może odpowiedzieć Dawid.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, hil2 napisał:

tylko abonament od wystawienia czy od sprzedanego?

 

A jaka to różnica ?  Ja Nasze Forum traktuję jako skarbnicę wiedzy i doświadczeń.  Jak ktoś chce tylko sprzedawać to niech płaci lub wystawia np.na ebay - tam jest za darmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Grawermen napisał:

 

A jaka to różnica ?  Ja Nasze Forum traktuję jako skarbnicę wiedzy i doświadczeń.  Jak ktoś chce tylko sprzedawać to niech płaci lub wystawia np.na ebay - tam jest za darmo

a jest różnica bo wypada wtedy opodatkować dział poszukuję (tam tez nie szukają darowizn), dział zegarków polskich i radzieckich bo tam idzie sprzedaż pełną parą jak wszyscy płacą to niech płacą no i opodatkujmy zapytania o oryginalność zegarków (przecież biegłemu za wycenę i potwierdzenie oryginalności się też płaci). A z tym "jak ktoś chce tylko sprzedawać to niech płaci....... " to mocno przesadziłeś bo na bazarek można wystawiać jak się ma 50 postów (merytorycznych) a więc nie tylko sprzedaje. A jak nie chcesz oglądać bazarku to nie oglądaj jak cię boli że ktoś wystawia zegarek do sprzedania i czytaj tylko posty merytoryczne. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Grawermen napisał:

 

A jaka to różnica ?  Ja Nasze Forum traktuję jako skarbnicę wiedzy i doświadczeń.  Jak ktoś chce tylko sprzedawać to niech płaci lub wystawia np.na ebay - tam jest za darmo

 

Nie chcę być wścibski, ale... będę. :D No, skoro już tak sobie szczerze rozmawiamy... ;) Twoje dzieła grawerskie oferujesz komuś (nie mówię o oficjalnych ogłoszeniach na forum, ale czy robisz to w ogóle)..? A jeśli tak, to czy odpłatnie..? Nie wiem, jak jest, ale pytam, ponieważ ja, będąc dosyć długo na forum oficjalnym "SP" opłacałem ustalony przez Klub miesięczny abonament właśnie. Często jednak byłem atakowany za "spamowanie" zdjęciami zegarków. W porządku - żyję już wystarczająco długo na tym świecie, żeby wiedzieć, co to jest "nieuzasadniona ekonomicznie życzliwość". ;) Ale tragikomizmu i groteskowości kalibru naprawdę high-end ;) dodawały całej sytuacji oskarżenia, a nawet donosy na mnie (wiem z pewnego źródła) niektórych forumowiczów, którzy sami jednocześnie handlują na potęgę, często posługując się "radosnymi anonsami" w stylu "kupiłem, ale chyba nie ma chemii", "no, chyba trafi na bazarek", "nówka, ale nie podszedł", "nietrafiony prezent, więc..." i tym podobnymi - w różnorakich wątkach "toto" umieszczając. W końcu zrezygnowałem ze statusu "SP", ponieważ mimo uiszczania abonamentu byłem narażony nie dość, że na powyższe, to jeszcze na idiotyczne i absurdalne epitety i złośliwe ataki. 

 

Wciąż jednak, generalnie, uważam, że uczciwe i rozsądne opodatkowanie prób sprzedaży (ja płaciłem nawet wtedy, kiedy w danym miesiącu przez forum nie sprzedałem kompletnie nic), a przede wszystkim systemowe egzekwowanie jasnych i klarownych zasad oraz stanowcze i dotyczące wszystkich eliminowanie wspomnianych również powyżej "praktyk" zdecydowanie uzdrowiłoby forum i poprawiło również kondycję finansową Stowarzyszenia/Klubu. Alternatywą jest zniesienie zasad w ogóle. Półśrodki tak naprawdę prowadzą do szerokiej uznaniowości, a ta do swoistej "forumowej korupcji". Na zakończenie mojego przydługiego wywodu powiem tylko jeszcze, że jeżeli forum ma być otwarte na kulturalną wymianę opinii i przyjazne forumowiczom (wszystkim), to nie można stosować polityki "nie podoba się, to wypad". :)


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kwestii formalnej.

Gdzie i w jaki sposób można zgłaszać uwagi/wnioski do nowego regulaminu działu sprzedam, żeby się nie narazić na punkty karne albo banicję?

Z całym szacunkiem dla zakładającego wątek kol. Tomka GTB (zwykłego użytkownika Forum), czy to jest jedyne miejsce do tego celu przeznaczone?

Pod regulaminem, obok daty wejścia w życie brak jest nawet wzmianki kto jest odpowiedzialny za jego wprowadzenie (czy jest to decyzja jednoosobowa, Zarządu, jakiejś grupy osób)? Innymi słowy kto jest osobą odpowiedzialną za wprowadzenie zmian, na jakiej podstawie moderatorzy respektują postanowienia ujęte w nowym regulaminie?


Zegarki nie mają duszy... one ją kradną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.08.2020 o 15:01, hil2 napisał:

a jest różnica bo wypada wtedy opodatkować

 

co opodatkować ? kolego mieszkam większość czasu po za Polską - ale co chcesz opodatkować ?  od sprzedaży prywatnej jest 2% podatek od sprzedaży

Twoje argumenty są nie trafione .

W dniu 6.08.2020 o 15:59, Lincoln Six Echo napisał:

 

Nie chcę być wścibski, ale... będę. :D No, skoro już tak sobie szczerze rozmawiamy... ;) Twoje dzieła grawerskie oferujesz komuś (nie mówię o oficjalnych ogłoszeniach na forum, ale czy robisz to w ogóle)..? A jeśli tak, to czy odpłatnie..? Nie wiem, jak jest, ale pytam, ponieważ ja, będąc dosyć długo na forum oficjalnym "SP" opłacałem ustalony przez Klub miesięczny abonament właśnie. Często jednak byłem atakowany za "spamowanie" zdjęciami zegarków. W porządku - żyję już wystarczająco długo na tym świecie, żeby wiedzieć, co to jest "nieuzasadniona ekonomicznie życzliwość". ;) Ale tragikomizmu i groteskowości kalibru naprawdę high-end ;) dodawały całej sytuacji oskarżenia, a nawet donosy na mnie (wiem z pewnego źródła) niektórych forumowiczów, którzy sami jednocześnie handlują na potęgę, często posługując się "radosnymi anonsami" w stylu "kupiłem, ale chyba nie ma chemii", "no, chyba trafi na bazarek", "nówka, ale nie podszedł", "nietrafiony prezent, więc..." i tym podobnymi - w różnorakich wątkach "toto" umieszczając. W końcu zrezygnowałem ze statusu "SP", ponieważ mimo uiszczania abonamentu byłem narażony nie dość, że na powyższe, to jeszcze na idiotyczne i absurdalne epitety i złośliwe ataki. 

 

Wciąż jednak, generalnie, uważam, że uczciwe i rozsądne opodatkowanie prób sprzedaży (ja płaciłem nawet wtedy, kiedy w danym miesiącu przez forum nie sprzedałem kompletnie nic), a przede wszystkim systemowe egzekwowanie jasnych i klarownych zasad oraz stanowcze i dotyczące wszystkich eliminowanie wspomnianych również powyżej "praktyk" zdecydowanie uzdrowiłoby forum i poprawiło również kondycję finansową Stowarzyszenia/Klubu. Alternatywą jest zniesienie zasad w ogóle. Półśrodki tak naprawdę prowadzą do szerokiej uznaniowości, a ta do swoistej "forumowej korupcji". Na zakończenie mojego przydługiego wywodu powiem tylko jeszcze, że jeżeli forum ma być otwarte na kulturalną wymianę opinii i przyjazne forumowiczom (wszystkim), to nie można stosować polityki "nie podoba się, to wypad". :)

 

W dniu 6.08.2020 o 15:59, Lincoln Six Echo napisał:

 

Nie chcę być wścibski, ale... będę. :D 

 

Jesteś wścibski

38 minut temu, pablozpueblo napisał:

W kwestii formalnej.

Gdzie i w jaki sposób można zgłaszać uwagi/wnioski do nowego regulaminu działu sprzedam, żeby się nie narazić na punkty karne albo banicję?

 

 

Może napisać PM do moderatora - to wspaniali ludzie i na pewno życzliwie podejdą do problemu

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

3 minuty temu, Grawermen napisał:

 

 

Może napisać PM do moderatora - to wspaniali ludzie i na pewno życzliwie podejdą do problemu

Niewątpliwie :)

Każdego bardzo szanuję za zaangażowanie.


Zegarki nie mają duszy... one ją kradną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, pablozpueblo napisał:

 

Niewątpliwie :)

Każdego bardzo szanuję za zaangażowanie.

 

Mi tylko chodzi o szacunek dla Założycieli Naszego Forum - może wreszcie będziemy szanować ich decyzje ?  Przecież możemy tu pisać tylko dzięki "Pasjonatom Czasu "

🙂

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

49 minut temu, Grawermen napisał:

 

Mi tylko chodzi o szacunek dla Założycieli Naszego Forum - może wreszcie będziemy szanować ich decyzje ?  Przecież możemy tu pisać tylko dzięki "Pasjonatom Czasu "

🙂

 

Zgoda, ale nie do końca. Należy szanować osoby, ale niekoniecznie ich decyzje ;) Zwłaszcza takie, które łamią prawo lub ogólnie przyjęte zasady.

Forum od kiedy zaistniało w przestrzeni publicznej podlega odpowiednim przepisom prawa, podlega pewnym ograniczeniom itd.

Nie jest niczyim prywatnym folwarkiem czy się to komuś podoba czy nie.  W związku z powyższym każda podjęta  decyzja wiąże się z odpowiedzialnością.

 


Zegarki nie mają duszy... one ją kradną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Grawermen napisał:

 

co opodatkować ? kolego mieszkam większość czasu po za Polską - ale co chcesz opodatkować ?  od sprzedaży prywatnej jest 2% podatek od sprzedaży

Twoje argumenty są nie trafione .

 

 

Jesteś wścibski

 

Może napisać PM do moderatora - to wspaniali ludzie i na pewno życzliwie podejdą do problemu

 

 

Obawiam się, że to nie tyle moje argumenty "są nietrafione", ile Ty nie zwracasz uwagi na emotki (sugerujące, na przykład, że jakaś wypowiedź ma charakter nieco żartobliwy), a także na cudzysłów. "Opodatkowanie" i "podatek" to słowa, których użyłem mając na myśli szeroko rozumiany abonament dla osób chcących sprzedawać na forum. Wydaje mi się również, że większość forumowiczów w ogóle zainteresowanych tematem, rozumie, że nie o podatek jako haracz państwowy sensu stricte tutaj mi chodziło. ;)

9 minut temu, pablozpueblo napisał:

 

Zgoda, ale nie do końca. Należy szanować osoby, ale niekoniecznie ich decyzje ;) Zwłaszcza takie, które łamią prawo lub ogólnie przyjęte zasady.

Forum od kiedy zaistniało w przestrzeni publicznej podlega odpowiednim przepisom prawa, podlega pewnym ograniczeniom itd.

Nie jest niczyim prywatnym folwarkiem czy się to komuś podoba czy nie.  W związku z powyższym każda podjęta  decyzja wiąże się z odpowiedzialnością.

 

 

Sprawa jest chyba nawet prostsza. Jeżeli nawet jakaś osoba, czy organizacja otwiera się szeroko na, użyję pewnego uogólnienia, publiczną wymianę opinii poprzez udostępnione ludziom forum, to nienajlepszą opcją jest zbyt surowe stosowanie zasady "dziel i rządź". Przecież wszystkim pasjonatom zegarków zależy na tym, żeby forum było miejscem fajnym i przyjaznym.  :)


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Lincoln Six Echo napisał:

 "Opodatkowanie" i "podatek" to słowa, których użyłem mając na myśli szeroko rozumiany abonament dla osób chcących sprzedawać na forum. Wydaje mi się również, że większość forumowiczów w ogóle zainteresowanych tematem, rozumie, że nie o podatek jako haracz państwowy sensu stricte tutaj mi chodziło. ;)

Prowizja, abonament, opłata, dola, haracz...nie ważne jak się nazywa wiadomo, że chodzi o pieniądze.

Żeby nie było - podpiszę się obiema rękami za wprowadzeniem opłat. Należy jedynie tak to skalkulować, żeby działało i przynosiło korzyści wszystkim stronom.


Zegarki nie mają duszy... one ją kradną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, pablozpueblo napisał:

Prowizja, abonament, opłata, dola, haracz...nie ważne jak się nazywa wiadomo, że chodzi o pieniądze.

Żeby nie było - podpiszę się obiema rękami za wprowadzeniem opłat. Należy jedynie tak to skalkulować, żeby działało i przynosiło korzyści wszystkim stronom.

 

Nie, no wiadomo, o co chodzi. Wyjaśniłem koledze Grawermenowi, bo zaczął pisać o dwuprocentowym podatku od sprzedaży. ;)


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Lincoln Six Echo napisał:

 

Obawiam się, że to nie tyle moje argumenty "są nietrafione", ile Ty nie zwracasz uwagi na emotki (sugerujące, na przykład, 

 

 

Przepraszam - stary jestem i wszystko przyjmuję bez dystansu.

 

Nie chciałem urazić i proszę o wybaczenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Lincoln Six Echo napisał:

 

Nie, no wiadomo, o co chodzi. Wyjaśniłem koledze Grawermenowi, bo zaczął pisać o dwuprocentowym podatku od sprzedaży. ;)

Zrozumiałem ;)

Dwuprocentowy podatek pozostawiam sumieniu żyjących z procederu handlu na bazarku i sprawności urzędników/funkcjonariuszy odpowiednich służb i urzędów państwowych.


Zegarki nie mają duszy... one ją kradną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, pablozpueblo napisał:

Zrozumiałem ;)

Dwuprocentowy podatek pozostawiam sumieniu żyjących z procederu handlu na bazarku i sprawności urzędników/funkcjonariuszy odpowiednich służb i urzędów państwowych.

 

2% podatek płaci kupujący i to on ma obowiązek go uiścić tak samo jak przy kupnie samochodu. Tyle wyczytałem z ustawy ale ponieważ opodatkowany jestem w Anglii i Holandii to na podatkach w Polsce znam się tylko tyle ile dzisiaj czytałem w na forum prawnym.

Miłego Dnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Grawermen napisał:

 

 

Przepraszam - stary jestem i wszystko przyjmuję bez dystansu.

 

Nie chciałem urazić i proszę o wybaczenie

 

Wszystko gra - rozmawiamy sobie, jak to na forum. ;)


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Lincoln Six Echo napisał:

 

Wszystko gra - rozmawiamy sobie, jak to na forum. ;)

 

Mimo wszystko jeszcze raz przepraszam że nie zrozumiałem Kolegi.

Miłego dnia i wypoczynku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Grawermen napisał:

 

2% podatek płaci kupujący i to on ma obowiązek go uiścić tak samo jak przy kupnie samochodu. Tyle wyczytałem z ustawy ale ponieważ opodatkowany jestem w Anglii i Holandii to na podatkach w Polsce znam się tylko tyle ile dzisiaj czytałem w na forum prawnym.

Miłego Dnia

Z tego co pamiętam - zwyczajowo. Przyjmuje się że kupujący.

Osobną kwestią jest jeszcze sporządzenie umowy pisemnej kupna/sprzedaży.

Jeszcze inną podatek dochodowy od zysku ze sprzedaży przedmiotu używanego, który sprzedawca ma w posiadaniu krócej niż pół roku.

Chyba, że się coś zmieniło, to przepraszam za wprowadzenie w błąd ;)

Drżyjcie handlarze :)


Zegarki nie mają duszy... one ją kradną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, pablozpueblo napisał:

Z tego co pamiętam - zwyczajowo. Przyjmuje się że kupujący.

Osobną kwestią jest jeszcze sporządzenie umowy pisemnej kupna/sprzedaży.

Jeszcze inną podatek dochodowy od zysku ze sprzedaży przedmiotu używanego, który sprzedawca ma w posiadaniu krócej niż pół roku.

Chyba, że się coś zmieniło, to przepraszam za wprowadzenie w błąd ;)

Drżyjcie handlarze :)

 

Tych szczegółów już nie znam 🙂 ostatnio sprzedawałem samochód  (typu Warszawa) w 198.... którymś roku  🙂

Ale 2% to chyba nie jest dużo ?

Miłego dnia 🙂 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwestia indywidualna.

10 minut temu, Grawermen napisał:

 

Ale 2% to chyba nie jest dużo ?

Zależy czy kupujesz certinę czy rolexa, również od zasobności portfela, ale także czy masz tzw. węża w kieszeni ;)

 

Bardziej zaboli sprzedającego podatek dochodowy od zysku ze sprzedaży.

Edytowane przez pablozpueblo

Zegarki nie mają duszy... one ją kradną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powrócę jeszcze do odpłatności za korzystanie z bazarku.

Tak jak pisałem wcześniej jestem za wprowadzeniem opłat.

Każdy sam zdecyduje czy zamieści ogłoszenie czy nie.

Jak znam życie opłata i tak będzie wliczona w cenę i koniec końców zapłaci kupujący.

 

Najprościej wprowadzić opłaty od wszystkich korzystających z działu sprzedam, nie ważne czy przyszedłem coś sprzedać, czy się tylko pogapić.

 

Jednak Panowie co w zamian?

Większość osób jak widzi parking płatny niestrzeżony to omija go szerokim łukiem. Wolą dopłacić za spokój, albo zaparkują dalej i się przelecą na nogach.

Znane serwisy pobierające tak nielubiane opłaty oferują różne programy ochrony kupujących/sprzedających, rachunki powiernicze etc. Więc...

 

Nie wiem czy ktoś tu zagląda i czyta. Mam nadzieję, że tak.

 

Pozdrawiam i lecę na bazarek się pogapić, póki jescze jest :)

 


Zegarki nie mają duszy... one ją kradną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, pablozpueblo napisał:

 na jakiej podstawie moderatorzy respektują postanowienia ujęte w nowym regulaminie?

 

Czytają. To było najlepsze :) Ale jak odpowiedzieć na takie pytanie?


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie spaczenie zawodowe :)

Widzisz w instytucji w której pracuję wszystkie zmiany są wprowadzane w formie zarządzeń, zarządzeń wprowadzających zmiany do zarządzeń itd. Każde,  nawet najgłupsze zarządzenie jest przez kogoś podpisane i to ta osoba bierze na siebie pełną odpowiedzialność za jego treść.

 

Wprowadzono nowy regulamin bazarku, ale ja wciąż nie wiem kto to uczynił. Jest data wejścia w życie, ale brakuje podpisu. 

Użytkownicy z pewnością chcieliby wiedzieć kto im to zrobił? Taka wiedza może mieć na przykład decydujące znaczenie przy wyborze nowych władz :)

Gdybym wprowadzał nowy regulamin, to taki który bym z dumą podpisał.

Pozdr.

 

Edytowane przez pablozpueblo

Zegarki nie mają duszy... one ją kradną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za regulamin odpowiada Zarząd Stowarzyszenia KMZiZ. W regulaminie głównym to podano (aczkolwiek tam z kolei nie dopatrzyłem się daty od kiedy obowiązuje). Zatem, co oczywiste, to samo dotyczy regulaminów obowiązujących w poszczególnych działach. Podobnie jak i miejsce do składania wniosków, zażaleń etc -> [email protected].

Regulamin bazarku jest niedoskonały, ale jest. To chyba w mniejszym lub większym stopniu dotyczy wszelkich ustaw, kodeksów, regulaminów etc. Zgłaszałem doń poprawki, ale to kiedy i w jakim zakresie będzie poprawiony, zależy od Zarządu.

 

Rozdział VII. Postanowienia końcowe.

 

1. Wszelkie sprawy nie ujęte powyższym Regulaminem podlegają konsultacji z Administratorem.

2. Niniejszy Regulamin może zostać zmieniony, lub zaktualizowany. Wszelkie zmiany obowiązują od momentu ich opublikowania na Forum.

3. Zatwierdzenia Regulaminu dokonuje Zarząd Stowarzyszenia KMZiZ. Dane kontaktowe: [email protected].

 


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.