Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
bober5264

Nowy regulamin bazarku

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 14.01.2021 o 06:06, basil napisał:

Chociaż ja jestem forumowiczem z młodym stażem., Zdanie bardziej doświadczonych kolegów  bedzie  miarodajne.

W tym aspekcie się nie zgodzę :) Dla wielu "jest jak jest" albo "po co zmieniać, przecież nikomu to nie przeszkadza" oraz "jak było to niech tak zostanie" to główne argumenty, za tym, aby nic nie zmieniać bo się już przyzwyczaili. 

 

Pewnego rodzaju potrzeba uporządkowania spraw jest niezależna od stażu czy wieku. Dla jednych bajzel (żeby nie nazwać rzeczy bardziej po imieniu) jest ok, a drugi ma bardziej pedantyczne podejście do sprawy.

 

Dla mnie rażące są pewne kwestie braku segregacji tematów czy subforum (którym w innym temacie w tym dziale już informowałem), ale ja znowu wręcz do przesady lubię mieć pewne rzeczy poukładane :)

 

W dniu 13.01.2021 o 23:02, Iko napisał:

czyli przeniesienie wątku "Zegarkowe okazje z różnych źródeł" z podforum " Jaki zegarek".  To w końcu lista ofert komercyjnych zakupu, a nie dywagacje jaki zegarek kupić.

 

Co myślicie?

Jest to myśl, nie jestem do końca przekonany czy zostanie tam zauważony, ale biorąc pod uwagę Twój tok myślenia to tak - w końcu to głównie oferty sklepów.


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już jest nas 2, którzy chcą porządku :).

Myślę, że zmiana tego wątku na komercyjny - czyli "Rynek" spowoduje, że z czasem się do tego przyzwyczaimy , a forum zyska JEDNO miejsce, gdzie będą oferty sprzedawców profi, forumowiczów, gdzie będziemy chcieli coś konkretnego kupić, a także obejrzeć okazje zakupowe.

 

To co @DawPi, działamy?

Co potrzebujemy i kto jest potrzebny do tej zmiany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Iko napisał:

Co potrzebujemy i kto jest potrzebny do tej zmiany?

Decyduje Zarząd. Ja zmieniam fizycznie i technicznie wszystko co oni zarządzą (sic).


intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@RTK-WGM, @tarant

Czy możemy zatem to poddać pod dyskusję Zarządu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym proponował również tą sprawą się zająć...

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już zostały wprowadzone ograniczenia czasowe - co moim zdaniem jest strzelaniem sobie w kolano vide forum canon-board - to dlaczego nie ma komunikatu, ile dni karencji do wystawienia przedmiotu zostało. Teraz trzeba liczyć na łaskę moda, by nie dał bana za coś, o czym mamy prawo nie pamiętać.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kobiety mają kalendarzyk - jak się pomylą w obliczeniach to wiadomo 😜

Tutaj podobnie 🤦‍♂️

Edytowane przez Paweł Bury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Paweł Bury. napisał:

Kobiety mają kalendarzyk - jak się pomylą w obliczeniach to wiadomo 😜

Tutaj podobnie 🤦‍♂️

Hehehe, trudno odmówić podobieństwa w następstwach tychże przeoczeń ;)  Jeszcze jedna sprawa mnie ciekawi. Mianowicie, jakie korzyści dla forum przyniosły te zmiany? Pojawiły się tabuny nowych użytkowników? Może poza zarządem słychać mnóstwo głosów zadowolenia ze zmian? Chyba za dużo myślę. Tak jest! Trzy głębokie wdechy i wydechy. Już mi lepiej :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem i tu popieram Zarząd, Dział Rynek nie jest clou funkcjonowania KMZiZ.

To dział będący tylko uzupełnieniem Klubu i  Forum jako takiego, więc nie można od niego oczekiwać pozyskiwania nowych rzesz klubowiczów.

 

Jedną rzeczą, którą postuluję jest uporządkowanie podforum Rynek, inną zmiany regulaminu handlowania zegarkami.

Ale czekamy zatem na stanowisko Zarządu i konkretne decyzje, skoro już tyle czasu minęło od propozycji zmian w regulaminie i nie tylko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powodzenia ;) Mi już przeszło:

 


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś wytłumaczyć, dlaczego moje ogłoszenie z oryginalnymi próbkami perfum ponownie zniknęło z ofert niezegarkowych?

  


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy naprawdę tego regulaminu nie da się napisać po polsku? Regulacja dotycząca wystawiania ofert przez prywatnych sprzedawców jest tak bełkotliwa, że ciężko cokolwiek z niej zrozumieć. To zdanie jest napisane z elementarnymi błędami gramatycznymi. Przecież to wstyd.


Poza tym jeśli się nakłada takie regulacje, to wypadałoby dać jakieś narzędzie do sprawdzenia czasu między ogłoszeniami. Teraz albo trzeba pisać do moderatora, albo zapisywać w kajecie.

"1)      Przez użytkownika mogą być założone maksymalnie 2 tematy i w ciągu 30 dni założyć nie więcej niż dwa tematy, przy czym w jednym temacie nie można oferować więcej niż 2 przedmioty (np. zegarki lub zegary) lub 5 przedmiotów (paski, bransolety, czy części)."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyraźnie widać, że Zarząd/Administracja mają to w... głębokim poważaniu. Spójrz 3 posty wyżej - nawet interwencja MODa pół roku temu nic nie zmieniła.

Przykro 😬

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś napisał regulamin, ale nie odpowiada za jego interpretację. Ktoś kolejny potem interpretuje, ale zasłania się stwierdzeniem, że nie on to pisał. A moderator może sobie postrzelać punktami karnymi jak do kaczek. I każdy jest zadowolony, więc nie zanosi się na żadne zmiany


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś najbardziej w tym temacie narzekają osoby które notorycznie nie stosują się do zasad działu Sprzedam mimo upomnień. :)

A są inni którzy jakoś potrafią zapamiętać te dwie daty. A i są inni - którzy nie pamiętają i pytają, a ja zawsze chętnie odpowiadam.

 

Coffee Peace GIF by jsot


intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, DawPi napisał:

Jakoś najbardziej w tym temacie narzekają osoby które notorycznie nie stosują się do zasad działu Sprzedam mimo upomnień. :)

A są inni którzy jakoś potrafią zapamiętać te dwie daty. A i są inni - którzy nie pamiętają i pytają, a ja zawsze chętnie odpowiadam.

 

Coffee Peace GIF by jsot

 

DawPi, ja zaliczyłem od Ciebie karniaka w kompletnej nieświadomości, co ten bełkot poniżej oznacza. Przecież mówimy o regulacji, która została napisana z pogwałceniem wszelkich zasad logiki i polszczyzny. To zdanie jest niepoprawne! Jakim cudem można zatem egzekwować cokolwiek na jego podstawie? To jest pierwotny problem, a nie opinie czy zachowania ludzi wokół niego.
O wycieczkach w stronę osób "podejrzanych" i sugerowanie że nie stosują się do tego zapisu przez nieuczciwość nie będę się wypowiadał, bo tego typu odzywki ze strony moderatora to już kompletna żenada.


1)      Przez użytkownika mogą być założone maksymalnie 2 tematy i w ciągu 30 dni założyć nie więcej niż dwa tematy, przy czym w jednym temacie nie można oferować więcej niż 2 przedmioty (np. zegarki lub zegary) lub 5 przedmiotów (paski, bransolety, czy części).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może napisać tak:

Użytkownik może mieć maksymalnie dwa tematy w danym miesiacu. Przy czym w każdym może znajdować się oferta z dwoma zegarkami/zegaraki lub pięcioma przedmiotami (paski, bransolety czy części). 

 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze to lepiej brzmiące, logiczne zdanie. Z dokładnością do literówek 😉 Weź jednak pod uwagę, że do tej ilości wliczają się też tematy skasowane już z bazarku. Których nie jesteś w stanie zobaczyć w swojej historii. To nie jest nigdzie jasno napisane. Podobno "dla innych jest to zrozumiałe"... 

No i w "danym miesiącu" sugeruje miesiąc kalendarzowy, a tak nie jest. Chodzi o ciągłe 30 dni od ostatniej oferty. Dlatego mnie to irytuje. To jest zaprzeczenie jasnej, napisanej po polsku regulacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie ustaliliśmy jedno - MOD nic nie zmieni, bo nie może. Kogo w takim razie oznaczyć w tym temacie, by Jemu/Jej wyświetliła się informacja o powiadomieniu i by ta Osoba zechciała tu zajrzeć i wziąć pod rozwagę podane propozycje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zarząd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Chorwat napisał:

Na razie ustaliliśmy jedno - MOD nic nie zmieni, bo nie może. Kogo w takim razie oznaczyć w tym temacie, by Jemu/Jej wyświetliła się informacja o powiadomieniu i by ta Osoba zechciała tu zajrzeć i wziąć pod rozwagę podane propozycje?

 

Godzinę temu, Iko napisał:

Zarząd.

 

Przytoczone moje wpisy to była dyskusja z Zarządem właśnie :)

W dniu 13.01.2021 o 21:46, tarant napisał:

 

Wierz mi, na moim miejscu zrobiłbyś zapewne to samo. Wpisy z tematu w dziale moderatorskim.

 

1890437457_FireShotCapture538-Regulamindziausprzedamdozmiany._)-FORUMMODERATORW-KlubMi_-zegarkiclub_pl.thumb.jpg.4eca735e702a461f8b4ef6e4f168e8c2.jpg1904525391_FireShotCapture541-Regulamindziausprzedamdozmiany._)-FORUMMODERATORW-KlubMi_-zegarkiclub_pl.thumb.jpg.63bd3746727847ddedd85f34e490af00.jpg

 


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tarant, wygląda na to, że to walka z wiatrakami :(

 

Jednakże spróbować po raz kolejny warto ;) Pewnie jestem przytępiony nieco, ale jest jakaś podstrona/zestawienie/wykaz członków Zarządu? Nie wiem gdzie znaleźć nick kogoś z Zarządu. Kojarzę tylko Dariusz Chlastawa, ale nie wiem czy jest aktualnie Prezesem, czy w ogóle jeszcze tu jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Chorwat napisał:

@tarant, wygląda na to, że to walka z wiatrakami :(

 

Jednakże spróbować po raz kolejny warto ;) Pewnie jestem przytępiony nieco, ale jest jakaś podstrona/zestawienie/wykaz członków Zarządu? Nie wiem gdzie znaleźć nick kogoś z Zarządu. Kojarzę tylko Dariusz Chlastawa, ale nie wiem czy jest aktualnie Prezesem, czy w ogóle jeszcze tu jest?

 

https://kmziz.pl/o-nas

https://zegarkiclub.pl/forum/search/?&type=core_members&joinedDate=any&group[4]=1&group[10]=1


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.