Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
bober5264

Nowy regulamin bazarku

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 29.01.2021 o 12:44, lukebor napisał(-a):

Może mi ktoś wytłumaczyć, dlaczego moje ogłoszenie z oryginalnymi próbkami perfum ponownie zniknęło z ofert niezegarkowych?

  

Szkoda, że ktoś znowu usunął ogłoszenie, bez słowa wyjaśnienia, co robię źle.

Naprawdę nikt nie potrafi wziąć na klatę tego tematu (nie piszę o sobie, tylko o jasnych, normalnych zasadach zamieszczania ogłoszeń)? Słabe to.  


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie jeszcze przez jakiś czas /maksymalnie krótki/ bazarek i jego regulamin pozostaną bez zmian.  Następnie zostanie wprowadzony nowy regulamin,  uproszczony do niezbędnego minimum, ale też równocześnie zostanie wprowadzona bardzo niska opłata  /na poziomie 5 -  10 zł miesięcznie/  abonamentowa za  korzystanie z forumowego bazarku. Spory o regulamin trwają już bardzo długo. Żaden regulamin nie będzie satysfakcjonujący dla wszystkich tym bardziej, że  dla sporej rzeszy forumowiczów bazarek stał się niestety jedynym miejscem ich klubowej aktywności. Zmiany gospodarcze nie pozostają bez wpływu na koszty utrzymywania forum, a te w ubiegłym roku wzrosły. Początek bieżącego nie jest lepszy. Staramy się minimalizować wydatki, ale tych związanych z księgowością, administracją, hostingiem czy opłatami licencyjnymi nie da się ograniczyć. Dlatego, to co od zawsze było bezpłatne zacznie niewiele kosztować. Obsługa moderacyjna forum, a w tym bazarku jest prowadzona w ramach czysto koleżeńskiego wolontariatu. Bazarek na przestrzeni lat tak bardzo się "rozkręcił" , że zapanowanie nad nim zaczęło przysparzać wielu problemów. Aby ich  uniknąć chcemy wprowadzić pewną automatyzację bazarkowego ruchu. Odciąży to moderatorów i administratora, a także  przysporzy trochę środków na utrzymanie forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że temat ruszył do przodu 👍

Co do opłat za bazarek... trudno, trzeba przyjąć na klatę, jak dla mnie jest to zrozumiałe. Dobrze by jednak było, żeby oprócz tych comiesięcznych opłat abonamentowych istniały też opłaty za jednorazowe wystawienie przedmiotu. Dla osób, które sprzedają sporadycznie, np. raz na rok i nie opłaca im się płacić abonamentu. Ktoś kto sprzedaje często mógłby wybrać abonament, a jednorazowy sprzedawca, jednorazową opłatę.


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Abonament? Za co? Jeśli do tej pory nie sprzedawałem zegarków, a teraz sprzedam jeden w marcu, drugi w grudniu, to jak rozumiem ma to działać tak, że w momencie sprzedaży pierwszego zegarka - czyli w marcu - mam opłacić abonament - za np. x miesięcy?  OK, zapłacę za 3 miesiące.  A w grudniu ponownie za kolejne 3 miesiące?

Mnie się wydaje, że abonament z natury rzeczy premiuje osoby sprzedające dużo i często, opłaty jednorazowe są sprawiedliwe dla wszystkich - kto mało sprzedaje - zapłaci mało, kto dużo - wiadomo :)

 

Ale brak jakichkolwiek informacji jak to ma działać?

Jestem ciekaw, czy w ogóle zaangażowano forumowiczów w nowy kształt działu komercyjnego?

Jak widać z tego wątku, warto dobrze opisać zasady i opracować regulamin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wejdą opłaty to znikną tanie zegarki z bazarku.  :(

A dzięki bazarkowi można kupić fajne, niedrogie zegarki. Dzięki takim zakupom ma się pojęcie co się pisze o zegarkach z praktyki a nie na podstawie zdjęć. Można udzielać rad innym użytkownikom. Moim zdaniem opłata abonamentowa to zły pomysł. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie lubi opłat, ani podatków, ale ta opłata ma sens, biorąc pod uwagę budżet forum.

Nie sądzę, by to zatrzymało sprzedaż tanich zegarków, jeśli oczywiście opłata będzie rozsądnie skalkulowana.

W końcu sprzedaż na forum niejako legitymizuje sprzedawcę, ale też kupującego no i sam zegarek.

Ja bym to ustawił jako % ceny, nie mniej niż x PLN i tyle. Byle nie klasyczny abonament.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO ciężko będzie zrobić opłatę w oparciu o jakiś % ceny, bo rzadko kiedy zegarek sprzedaje się w pierwszym rzucie, bez żadnych obniżek. Jeśli dajmy na to pierwotnie był wystawiony za 1000zł (i oferent opłacił od tego "haracz" o odpowiednim %, a finalnie sprzeda za 500zł, to co? ma się zwrócić o zwrot połowy tej opłaty?

 

Ponadto - wszelkie ustalenia odbywają się przez PW, więc łatwo mi wyobrazić sobie sytuację typu: ktoś wystawia zegarek za 1000zł, ja piszę PW, że biorę, a dowiaduję się, że "sorry, ale taką cenę podałem tylko, by zapłacić jak najmniej prowizji dla KMZiZ. Prawdziwa cena to - 5000zł".

 

IMO - jednorazowa opłata za wystawienie oferty (symboliczna, jak 5zł za każdą sztukę zegarka) byłaby lepszym rozwiązaniem niż % czy abonament...

 

 

Tak tylko rzucę w eter pytanie - czy możecie podać jakieś forum, gdzie faktycznie obowiązują opłaty za wystawianie przedmiotów?

Ja siedzę w netowych forach (o różnym profilu) aktywnie ok. 20 lat i NIGDY nie spotkałem się z koniecznością opłacania możliwości wystawiania czegokolwiek na sprzedaż.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nigdzie nie wspomniał o jakichkolwiek prowizjach ! Panowie skąd Wy bierzecie takie informacje ? Jak tak dalej pójdzie i każdy dołoży coś od siebie to za chwilę te opłaty urosną do astronomicznych wielkości 😱 Było wspomniane o opłacie abonamentowej za dostęp na poziomie 5 - 10 zł za miesiąc i zautomatyzowaniu ruchu na bazarku.  To nie ma znaczenia kto za ile wystawi zegarek do sprzedaży lub zamiany. Nic nam do tego. Bazarek, to nie komis. Żadnych prowizji też nie będziemy pobierać.  Przecież my żyjemy na tej samej planecie co Wy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Eugeniusz Szwed Te informacje są znikąd, skąd taki wniosek wysnułeś? Ja pisałem o tym, że abonament jest bez sensu, gdyż czym się różni abonament miesięczny od opłaty jednorazowej?  Podałem wyżej przykład, dlaczego się do niego nie odniesiesz?

Nie każdy planuje sprzedaż z wyprzedzeniem, stąd opłata transakcyjna jest rozwiązaniem sprawiedliwszym od abonamentu.  Sprzedaję rzadko - rzadko zapłacę.  Co więcej, abonament premiuje często sprzedających zegarki, a przecież dział Sprzedam to jedynie poboczna aktywność forum, stąd mało aktywni sprzedawcy powinni być mniej obciążani tą opłatą.

Pomysł z prowizją - ma swoje wady i zalety, ale jak zamknąłeś temat, to nie ma sprawy.

 

Jeszcze tylko dopytam - z poprzedniego posta:

Ale brak jakichkolwiek informacji jak to ma działać?

Jestem ciekaw, czy w ogóle zaangażowano forumowiczów w nowy kształt działu komercyjnego?

Jak widać z tego wątku, warto dobrze opisać zasady i opracować regulamin.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Przecież chodzi o to, że jak będziesz chciał sprzedać zegarek to wykupujesz abonament na miesiąc i sprzedajesz! To nie abonament jak w telefonii komórkowej, że musisz wykupić na 24 miesiące! Bo Ty chyba tak to ciagle rozumiesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, ja wstrzymuję się z jakimikolwiek wypowiedziami do czasu, aż Zarząd zaprezentuje pomysł na nową formułę bazarku.

Miło by było, gdyby można było wówczas konstruktywnie przegadać nowe zasady, przed wprowadzeniem ich w życie...  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Chorwat napisał(-a):

...

Miło by było, gdyby można było wówczas konstruktywnie przegadać nowe zasady, przed wprowadzeniem ich w życie...  ;)

Szczerze wątpię, aby to było możliwe.  :(


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o pieniądze na utrzymanie forum to prowizja od sprzedaży za każdy zegarek. Szczegóły i przebieg transakcji tylko na forumowym komunikatorze. Brak limitów wystawianych zegarków, terminu 30 dni na 2 zegarki, itp...  1% od ceny końcowej i wszyscy będą zadowoleni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Kwiatek napisał(-a):

Przecież chodzi o to, że jak będziesz chciał sprzedać zegarek to wykupujesz abonament na miesiąc i sprzedajesz! To nie abonament jak w telefonii komórkowej, że musisz wykupić na 24 miesiące! Bo Ty chyba tak to ciagle rozumiesz.

 

Gdybyś przeczytał jednego z moich wcześniejszych postów, to byś zrozumiał, że nie traktuję tego jako opcji długoterminowej.

 

Opcja opłaty jednorazowej jest prostsza i lepsza, niż jakikolwiek abonament. 

Dlaczego?

Powtórzę raz jeszcze:

- wszelkie formy abonamentu będą korzystne dla osób często i dużo sprzedających i...

- ...jednocześnie odwrotnie korzystne dla przychodów forum.

 

Czekamy zatem na propozycje Zarzadu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może faktycznie drobna opłata za „wystawienie” zegarka? Tak, nie prowizja od sprzedaży, a kwota powiedzmy 5 zł za wystawienie jednego ogłoszenia na bazarku? Niezależnie czy się sprzeda czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.02.2021 o 01:10, Eugeniusz Szwed napisał(-a):

Na razie jeszcze przez jakiś czas /maksymalnie krótki/ bazarek i jego regulamin pozostaną bez zmian.  Następnie zostanie wprowadzony nowy regulamin,  uproszczony do niezbędnego minimum, ale też równocześnie zostanie wprowadzona bardzo niska opłata  /na poziomie 5 -  10 zł miesięcznie/  abonamentowa za  korzystanie z forumowego bazarku. Spory o regulamin trwają już bardzo długo. Żaden regulamin nie będzie satysfakcjonujący dla wszystkich tym bardziej, że  dla sporej rzeszy forumowiczów bazarek stał się niestety jedynym miejscem ich klubowej aktywności. Zmiany gospodarcze nie pozostają bez wpływu na koszty utrzymywania forum, a te w ubiegłym roku wzrosły. Początek bieżącego nie jest lepszy. Staramy się minimalizować wydatki, ale tych związanych z księgowością, administracją, hostingiem czy opłatami licencyjnymi nie da się ograniczyć. Dlatego, to co od zawsze było bezpłatne zacznie niewiele kosztować. Obsługa moderacyjna forum, a w tym bazarku jest prowadzona w ramach czysto koleżeńskiego wolontariatu. Bazarek na przestrzeni lat tak bardzo się "rozkręcił" , że zapanowanie nad nim zaczęło przysparzać wielu problemów. Aby ich  uniknąć chcemy wprowadzić pewną automatyzację bazarkowego ruchu. Odciąży to moderatorów i administratora, a także  przysporzy trochę środków na utrzymanie forum.

 

A nie możecie do tego czasu po prostu poprawić tego zdania, które jest napisane z błędem składniowym i gramatycznym powodującym, że zdanie jest nielogiczne? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



Jeśli chodzi o pieniądze na utrzymanie forum to prowizja od sprzedaży za każdy zegarek. Szczegóły i przebieg transakcji tylko na forumowym komunikatorze. Brak limitów wystawianych zegarków, terminu 30 dni na 2 zegarki, itp...  1% od ceny końcowej i wszyscy będą zadowoleni.


Prowizja 1% w przypadku drogich zegarków to może być kilkaset zł. To dużo, a efekt będzie taki, że sprzedający będzie omijać bazarek. Wystarczy, że w wątku danej marki wrzuci zdjęcie i napisze "super zegarek, ale nie wiem czy go trzymać, jak ktoś jest zainteresowany, niech pisze PW". Walka z takimi zakamuflowanymi ogłoszeniami będzie walką z wiatrakami. Stała prowizja moim zdaniem nie jest dobrym wyjściem, zresztą prezes już napisał, że bazarek to nie komis.

Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, proszę nie siejcie zamętu i nie twórzcie spiskowych teorii. Nikt nie szykuje zamachu na bazarek i nikt nie chce wprowadzenia prowizji. Owszem, będzie wprowadzona opłata - symboliczna opłata !  Iko, nie stanie się krzywda ani Tobie ani nikomu innemu. Od kilkunastu lat bez względu na to co działo się na rynku i w gospodarce, bazarek funkcjonuje jakby zachodzące wokół zmiany w ogóle go nie dotyczyły. Tak jednak na dłuższą metę, niestety się nie da. Przez ostatnie dwa lata forum zmieniło się jednak na lepsze i chociaż zawsze znajdą się tacy, którzy będą narzekać, to te zmiany były nieuniknione i będą postępowały nadal. 

 

Przez najbliższy tydzień bazarek będzie funkcjonował tak jak dotychczas, ale z prośbą do wszystkich uczestników transakcji na nim przebiegających o domykanie ich. Później na kilka dni będzie wprowadzona przerwa techniczna, po której bazarek zostanie uruchomiony i będzie można korzystać z niego na nowych warunkach. Opłaty będą za dostęp do bazarku tj. za pakiety ilościowo czasowe. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli właściciel tego forum wypowiada się dość szeroko, ale tak enigmatycznie, że nie wynika z tego żaden konkret, to tworzy to atmosferę podejrzeń, niepokój i podsyca wspomniane teorie spiskowe. Zwłaszcza, kiedy z powodów kompletnie niezrozumiałych i omijanych w tych wyjaśnieniach, wciąż jest utrzymywany zapis regulaminu nie mający nic wspólnego z zasadami języka polskiego, którym wszyscy się porozumiewamy.

Oczywiście to jest pełne i niepodważalne prawo właściciela tego forum. Może on napisać regulamin nawet po chińsku. Ale byłoby miło, gdyby jego członkowie mieli szansę rozumieć, czemu tak jest.

Edytowane przez Gio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowe są grupy na fb do sprzedawania zegarków. Spora część członków to nasi forumowicze. Polecam tym bardziej, że jakakolwiek opłata zabije forumowy bazarek i zostaną tylko handlarze, którzy od nas skupują i wystawiają sporo drożej po pewnym czasie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sprzedając tutaj na forum , zakładam, że skoro kupiłem w dobrej cenie na forum to również chcę odsprzedać po kosztach aby ktoś z forumowiczów skorzystał. Niestety te czasy się skończyły, sprzedaję na forum a za tydzień jest na olx 30% drożej.

Kończąc myśl,  tylko takim użytkownikom będzie się chciało bawić w dodatkowe  czynności jak wykupienie abonamentu na sprzedaż. Reszta przejdzie na inne kanały, gdzie wstawiasz posta o sprzedaży i o niczym nie myślisz. Ja się wyleczyłem ze sprzedawania tutaj jak dostałem od moderatora ostrzeżenie i usunięcie ogłoszenia bo wystawiłem dwa zegarki i pasek w jednym miesiącu po długim czasie nie sprzedawania niczego. Wiem jest regulamin... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie da się niestety tak zorganizować "bazarku" żeby spełniał oczekiwania wszystkich. Zawsze będą tacy którzy tylko czasami coś wymienią, albo sprzedadzą np. niechciany prezent. Zawsze też będą tacy, którzy z różnych potrzeb i pobudek będą chcieli zarobić. Klub nie jest firmą z zatrudnionymi, etatowymi pracownikami pilnującymi aby wszystko grało. Raz ktoś ma więcej czasu, a  raz trochę mniej albo wcale. Powtarzam jeszcze raz, nikt nikogo nie chce skrzywdzić i nikt nikomu nie chce zaglądać w kieszeń. Natomiast jakaś chociażby szczątkowa lojalność klubowa, jednak powinna obowiazywać. Nikt chyba nie powinien poczuć wydatku np. 7 zł  w skali miesiąca. Jeśli są tacy dla których cała aktywność klubowa ogranicza się tylko do darmowego korzystania z  bazarku, to trudno. Nie będą chcieli wspierać utrzymywania forum, to ich wybór. Nikt, nikogo do niczego nie zmusza.  W przypadku wystawienia okazjonalnie jednego paska czy kilku teleskopów nie będzie żadnych opłat. Jeszcze nic się nie zadziało, a już jest sianie niepokoju i twierdzenie, że prawie wszyscy uciekną na inne kanały. Skoro tam na tych innych kanałach jest lub będzie za darmo, bezpiecznie i w bardziej klubowo-koleżeńskiej atmosferze, to należy tylko przyklasnąć takim ucieczkom.  

 

PS

już ponad 100 osób dołożyło się do utrzymania forum czyli tym samym i bazarku !  Kilka osób z tego grona wpłaca regularnie co miesiąc kwoty znacznie większe niż np. 7 zł nie zaglądając nigdy na bazarek. I popatrz, Oni się jeszcze z Klubu nie wyleczyli ... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko coś doliczyć widocznie do Twoich cen z bazarku. Mamy różne cele. Ja tylko i wyłącznie wymiany  a nie zarobku. Kończę dyskusjë i pozdrawiam. To tylko moja opinia na temat opłat innych niż dobrowolne. Rozumiem też Wasze argumenty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.